Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

2 hours ago, goofs said:

Jel moguce da ne postoji jednostavan program koji se instalira na dva racunara i omogucava p2p deljenje fajlova?

ako misliš na fimove i serije pogledaj plex streamer odnosno server 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Shan Jan said:

Pretpostavljam da se na OneDrive kacis sa poslovnim accountom koji si dobio od firme gde radis?

Ne, privatno, stavljam fajlove koji su downloadable iz online shopa. A OneDrive koristim jer sam nekako iskopao ovo, da kad neko kupi fajl ne iskacu mu raznorazna upozorenja o velicini, nemogucnosti skeniranja i dr, vec odmah krene download.

Link to comment
2 minutes ago, kipo said:

Ne, privatno, stavljam fajlove koji su downloadable iz online shopa. A OneDrive koristim jer sam nekako iskopao ovo, da kad neko kupi fajl ne iskacu mu raznorazna upozorenja o velicini, nemogucnosti skeniranja i dr, vec odmah krene download.

Izgubio si me, moram da kazem da sam glup za ovo :D 

 

@bags ?

Link to comment

Koristi ovu skriptu da encodira url do fajla iz onedrive.

U principu kad neko klikne na taj generisani link odmah krece download. Nema reklama, ucitavanja stranice i sl.

 

Programerski:

Spoiler

Neko je provalio da microsoft koristi base64  encoding i jos par promena znakova ( _ u /, - u +) .

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Shan Jan said:

Izgubio si me, moram da kazem da sam glup za ovo :D 

Ma nebitno, samo htjedoh da vidim kako Microsoft moze ragovati na nelegalan (neaktiviran) Win a u vezi sa OneDrive koji mi je vazan. Pretpostavljam da je ovaj Win bio aktiviran nekim kljucem jer je tek u neko doba Win zatrazio da ga se aktivira, Nije ruzno krekovan valjda, tako da ne bi trebalo da me se sankcionise. Ne bi bilo prijatno nimalo :huh:

Link to comment

Obicno deo Microsoft security update-ova je i identifikacija ovakvih kljuceva (ili preko defendera). U tom slucaju se krek disebluje i Win postaje neaktiviran. Microsoft nece da juri obicnog kucnog korisnika, vec ce juriti velike firme koje to rade :) 

  • +1 1
Link to comment

Koliko sam razumeo, covek hoce jednostavan program koji instaliras na Win, to uradi i neko drugi, zatim sherujes folder, generises link, posaljes ovom drugom, i on moze da pristupa direktno do tvojih fajlova.

Sta ako ima poverljive fajlove, krakovane, itd, treba da misli hoce li ga Google/MS juriti/spijunirati.

A i veca je komocija bez uploada, ako nesto izmenis ili dodas od par GB, ne moras da uploadujes na cloud.

 

Kakav bre cloud, to je za tiktok amatere :)

 

Edited by brusli
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...