Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

У вези ХААРПа Правда има неке ексклузивне информације.
I jedan ne-bas-skriven zal za Slobom. Edited by Indy
Link to comment

Nekad imam osećaj da sam skrenuo u neku drugu dimenziju... zar stvarno svi znamo šta je taj HAARP i o čemu se tu radi? :unsure:Ja prvi put čujem za to, a sad ispade da su nam baš zbog toga oteli Kosovo još '99. Tj. neuspešno pokušali, jel'te.

Link to comment

Samo se vi zezajte...

HAARP антене узрокују канцер и стерилитет, Срби нестају кроз три генерацијеБЕОГРАД-Уколико се не прекине дејство ХААРП антенског система инсталираног у селу Бељина код Барајева могло би се десити да кроз три генерациује буквално останемо без популације и да се број Срба сведе на минимум јер ХААРП , како се основано сумња, између осталих штетних дејстава утиче негативно И на појаву кнцарогених обољења као И стерилитет код мушкараца.
Link to comment

Pa neki od nas citaju internet-konspirologiju jos od 90ih. Na pocetku nisi ni znao sta je verodostojno a sta neko lupetanje, meni je trebalo par godina da izgradim "filter". Mislim, na pocetku interneta su sve web stranice izgledale kao da ih pravi neki besposleni tip u nekom podrumu iz razonode. Zapravo, vecina webmastera tada su bili upravo takvi :DKo se ovde seca cuvenog Rusa Venika i njegovog sajta o avijaciji, sa listom od 345 oborenih NATO aviona i helikoptera 1999.?

Link to comment
TEORIJA ZAVERE: HAARP pretvara žene u seks-robinje!Društvo,13:23, 11.08.2012.Autor:39 komentaraPošalji e-mailOdštampaj tekstKeti O'Brajen i Brajs Tejlor su odličan primer kako se lepe žene programiranjem svesti pretvaraju u robinje seksaNe propustite...HAARP kod Barajeva kriv za sušu u Srbiji?!Haarp kod Barajeva nam kontroliše mozgove!BARAJEVO - Specijalni američki sistem antena HAARP (Elektronski akcelerator magnetnih talasa), koji je aktiviran 3. maja nedaleko od Beograda, u selu Beljina kod Barajeva, utiče na rad mozga i ljude čini nervoznim i agresivnim, a žene pretvara u seks-robinje.Poznato je da je Dženet Moris iz Odbora za globalnu strategiju vašingtonske organizacije koju je osnovao bivši zamenik direktora CIA Rej Klajn, izrazila zabrinutost zbog eventualne primene akustične psihokorekcije.Keti O'Brajen, koja je napisala knjigu Transformacija Amerike, i Brajs Tejlor, koja je svoj slučaj opisala u knjizi Sjaj zvezda, najpoznatije su žrtve "kontrole uma". U brojnim knjigama i napisima u vezi sa kontrolom uma autori uzimaju njih dve kao primer za pretvaranje lepih žena u "robinje seksa" - programiranjem svesti.Linkon Lorens je prvi upotrebio RHIC-EDOM tehniku (Radio Hypnotic Intracerebral Control - Electronic Dissolution of Memory), koju prema pisanju Missela Milera primenjuje CIA. Tom tehnikom radio signalima utiče se na mozak umrtvljuju veze između dve nervne ćelije ili elektronski poništava upamćeni sadržaj, piše Pravda.Instaliranim "moždanim transmiterima" omogućena je kontrola ponašanja subjekata pretvorenih u objekte. U mozak "posmatranog" mogu se "krišom" utisnuti određene slike, pogotovo u REM fazi sna.Ne treba sumnjati da postoji oružje kojim se može uticati na protok energija u ljudskom organizmu i na svest ljudi i da se to oružje već primenjuje.
KURIR
Link to comment

Sezona kiselih krastavaca, svašta se piše, Kurir, u čemu je problem.Što se tiče topika naslov je neodgovarajući. Nacija je glupa tako da nema potrebe zaglipljivati je. I što baš nacija? Narod, pleme itd. Svako bi danas da bude nacija.

Link to comment
jok more. kod nas se neko sa 4 godine fakulteta zove "mladim strucnjakom", a devedeset posto ljudi koji zavrse fakultet vise nikada ne procitaju nijednu knjigu. takodje. ideja da te strucna osposobljenost za neki odredjeni posao, tipa arhitekte, cini teoretski pametnijim od zanatlije, dovodi do toga da kod nas arhitekte rasudjuju o gender issues, dramaturzi su bogomdani da se bave urbanistikom, lekari tradicionalno znaju sve...fora je u tome sto je kriticko rasudjivanje prisutno u veoma uzanom krugu ljudi koji su imali srecu da to steknu u porodici ili skoli, ili su uspeli da sami sebe nauce elemetarnim metodama logickog rasudjivanja. ne postoji sistemski okvir u kome se to moze dobiti.sa mizantropske tacke gledista, ponudicu i objasnjenje da ovo opadanje kognitivnih sposobnosti dolazi od toga da kod nas ljudi razgovaraju ne da bi nesto naucili, nego da bi izneli svoj slucaj.
pokušavam u više navrata da ostavim post ovde, i ne mogu da sastavim ništa koherentno i jasno. mislim da je tema višeslojna i ne umem da izdvojim i lepo posložim sve njene aspekte.prvo, moj slučaj :), odnosno da kažem u šta ja verujem.sklonost teorijama zavere (i npr. srebrnim vodama) nema veze sa formalnim obrazovanjem.formalno obrazovanje kod nas često ima veze sa ja-sam-bogom-dan za iznošenje mišljenja o svemu bez ustručavanja. slično je, doduše, i sa formalnim neobrazovanjem.ljudska sklonost autoritetima postoji, samo što ona nije nužno loša. za mene je ključno pitanje kako odabiramo konkretne autoritete, a ne da li imamo (ili ne) autoritete u nekoj oblasti. garfield, the cat kaže: - if they say it on television, than it must be true.postoji i ljudska sklonost tome da docrtavaju svoju sliku sveta, praveći mapu sveta i svega u njemu - tako se osećaju sigurnijima. ne rade to uvek na osnovu činjenica, a od raznih faktora (vaspitanje, karakter) zavisi koliko će tvrdoglavo gurati te mape i onda kad one (više) nisu tačne...što je oblast značajnija po lični život, to je veća želja da se nešto razume i potreba da se odluči (npr. terminalne bolesti, ili bolesti uopšte). priznajem da je moje ponašanje u tome čista posledica vaspitanja, bez ikakvog znanja o medicini. u mojoj kući je bio običaj da se tablete ne gutaju napamet i u samopreskripciji, što god se moglo rešavati čajevima, supama i oblogama od komovice rešavalo se tako. u ostalome su se slušali lekari na koje se natrči, jer veza u zdravstvenom sistemu nismo imali. jesmo li mi nepažljivi prema zdravlju, neobrazovani, ili samo zdravorazumni? ne znam, zavisi ko gleda. da li treba poštovati autoritet domaćih lekara? naslušala sam se svakakvih priča o tome kako se medicina završava, ipak ne mogu time da se bavim do nivoa da budem sama svoj lekar onde gde to ne ide. druga tema koja mi pada na pamet je bombardovanje. bilo je obaveštenih koji su pobegli iz zgrade jer će zacelo roknuti pančevački most, i bilo je nas koji smo ostali. da li smo mi, opet, bili neinformisane budale, nemarni prema svojim životima, ili šta? navodim ove primere jer se u tim situacijama donose odluke vrlo često na osnovu uverenja ili straha, ne na osnovu znanja.što se tiče prodaje teorija zavere srbima, ili našim građanima - ne znam radi li se to namerno ili ne. nemam saznanja. ono što znam, ili u šta sam toliko duboko uverena da mislim da znam :), jeste činjenica da naša država svojim građanima nije nikakav autoritet, i da oni u njoj opstaju i preživljavaju upravo negujući sumnjičavost u to da je zvanična verzija tačna. počevši od kriminalno zločinačkih udruženja a.k.a partija, pa preko banaka, zdravstvenog sistema i sistema pružanja raznih usluga u kojima je verovatnoća da za novac koji nešto platiš dobiješ adekvatnu uslugu jednaka tome da su sve teorije zavere ikada smišljene tačne.ima onaj drugi vasin post koji mi je isto kul, mada nisam načisto da ga do kraja dobro razumem. raspadanje po mom mišljenju dolazi usled toga što sve više ljudi obrađuje sve više informacija (i o njima izriče svoje, opet svima javno dostupno, mišljenje). proveriti mišljenja i naći prave autoritete postaje rudarski posao kojim se, uzgred, niko i ne bavi.ima i jedan mali procenat ljudi koji je postao unplugged. Edited by PointTaken
Link to comment
jok more. kod nas se neko sa 4 godine fakulteta zove "mladim strucnjakom", a devedeset posto ljudi koji zavrse fakultet vise nikada ne procitaju nijednu knjigu. takodje. ideja da te strucna osposobljenost za neki odredjeni posao, tipa arhitekte, cini teoretski pametnijim od zanatlije, dovodi do toga da kod nas arhitekte rasudjuju o gender issues, dramaturzi su bogomdani da se bave urbanistikom, lekari tradicionalno znaju sve...fora je u tome sto je kriticko rasudjivanje prisutno u veoma uzanom krugu ljudi koji su imali srecu da to steknu u porodici ili skoli, ili su uspeli da sami sebe nauce elemetarnim metodama logickog rasudjivanja. ne postoji sistemski okvir u kome se to moze dobiti.
+1
Link to comment
Međutim, moji inače razumni prijatelji, kada sa njima u razgovoru dođem do te slike sveta, smatraju ne samo da su je sami izgradili, nego da su je izgradili nasuprot matici, da je to dokaz njihove samostalnosti i hrabrosti u mišljenju, a da sam ja taj koji je naivan i spreman da poveruje u svaku glupost koju mi autoriteti serviraju.
ovo je ona cuvena " a ti bas verujes sve sto ta nauka kaze?!"prisustvovala sam sceni gde studentkinja medicine brani kreacionizam tako sto asistentkinji sa evolucije (sa bioloskog) kaze: "A ti bas znas za te gene? Ti si tvojim ocima videla te gene?!" ('te gene' se nije odnosilo ninakakve konkretne gene vec na teoriju gena uopste (gene theory)). Ta, ako je zavrsila, sad leci ljude po Srbiji.
Link to comment
ovo je ona cuvena " a ti bas verujes sve sto ta nauka kaze?!"prisustvovala sam sceni gde studentkinja medicine brani kreacionizam tako sto asistentkinji sa evolucije (sa bioloskog) kaze: "A ti bas znas za te gene? Ti si tvojim ocima videla te gene?!" ('te gene' se nije odnosilo ninakakve konkretne gene vec na teoriju gena uopste (gene theory)). Ta, ako je zavrsila, sad leci ljude po Srbiji.
Nadajmo se ne genskom terapijom.Jebote. Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...