Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

Ja se ovih dana ubih objašnjavajući, uglavnom mladim i "pametnim" ljudima, da američki sportisti nisu izuzeti od doping kontrole.Ubeđen sam da 80% ljudi ovde to čvrsto veruje.Kako se bori protiv toga?
Posalji im 5 linkova sa raznoraznih medija (nasih, domacih) gde pise da je taj i taj americki sportista prosao doping kontrolu. Bilo ih je na B92.Sledeci put kada kazu kako su Ameri izuzeti, reci im da ne seru i odmahni rukom.
Link to comment

da je pravi amerikanac ne bi ga testirali

Američki džudista crnogorskog porekla pozitivan na kanabisDelpopolo je rođen kao Petar Perović u Crnoj Gori. Živeo je u sirotištu pored Nikšića dok ga, kada je imao skoro dve godine, nije usvojio američki bračni par Dominik i Džojs Delpopolo. Porodica njegovog usvojitelja je poreklom iz Srbije.
Link to comment
Posalji im 5 linkova sa raznoraznih medija (nasih, domacih) gde pise da je taj i taj americki sportista prosao doping kontrolu. Bilo ih je na B92.Sledeci put kada kazu kako su Ameri izuzeti, reci im da ne seru i odmahni rukom.
pa ne zezajte, to je izmislio - da je neko to ama zucnuo, tičer bi ga odmah banovao Edited by Zugurosh
Link to comment

Inace, ja sam shvatio da je najbolji lek protiv zavero-teoreticara ne neko objasnjavanje ili ubedjivanje, nego nipodostavanje.Ispricaju ti neku fantasticnu pricu, a ti umesto da se ubedjujes, svadjas, objasnjavas kako jeste kazes:"Ma daj bre ne seri. Ko ti to rekao, gde si to cuo, procitao? A tamo? A on? A mislis da oni govore istinu? Sto si glup. Nemas bre ti pojma sta se STVARNO desava".I odmahnes rukom, ostavis na tome, i cutis posle o toj temi kao mudrac koji sve zna. Tako ces vremenom zavero-teoreticara izludeti, on ce krenuti da trazi jos neku vecu, jacu zaveru iznad one za koju on "zna", nece je naci, odustace, i doci do zakljucka "ma svi bre lazu kako zinu" i prestace da se bavi tim stvarima uopste. To je otprilike najbolje sto moze da se uradi.

Link to comment
Posalji im 5 linkova sa raznoraznih medija (nasih, domacih) gde pise da je taj i taj americki sportista prosao doping kontrolu. Bilo ih je na B92.Sledeci put kada kazu kako su Ameri izuzeti, reci im da ne seru i odmahni rukom.
Pošaljem ovog džudistu, dobijem odgovor "da, našli nekom jadu da bi zavarali trag, što ne nađu Kobiju i Lebronu" ili "nisu svi, samo su NBA igrači izuzeti".Očaj.
Link to comment

Ako te bas smaraju, pokusaj da odgovoris nekom besmislicom, tipa, "a da li znas koliko je hormona u mesu? I znas da je najvise hormona u mesu iz Kine? I da su Kinezi zapravo vise tako dopingovani nego Amerikanci, sve i da se dopinguju? A znas da zracenje mobilnih telefona proizvodi mutacije, mnogo vece nego doping? I to je svuda oko nas, tako da je doping prakticno postao prevazidjen" i vidi da li ce ta prica da se primi. Zabavljaj se :DPrenatrpavanjem ovakvim "informacijama" mozes poremititi njihovu zaverenicku pricu, pa ih mozda i naterati da jednostavno prestanu takve stvari da spominju pred tobom.

Edited by hazard
Link to comment
Inace, ja sam shvatio da je najbolji lek protiv zavero-teoreticara ne neko objasnjavanje ili ubedjivanje, nego nipodostavanje.Ispricaju ti neku fantasticnu pricu, a ti umesto da se ubedjujes, svadjas, objasnjavas kako jeste kazes:"Ma daj bre ne seri. Ko ti to rekao, gde si to cuo, procitao? A tamo? A on? A mislis da oni govore istinu? Sto si glup. Nemas bre ti pojma sta se STVARNO desava".I odmahnes rukom, ostavis na tome, i cutis posle o toj temi kao mudrac koji sve zna. Tako ces vremenom zavero-teoreticara izludeti, on ce krenuti da trazi jos neku vecu, jacu zaveru iznad one za koju on "zna", nece je naci, odustace, i doci do zakljucka "ma svi bre lazu kako zinu" i prestace da se bavi tim stvarima uopste. To je otprilike najbolje sto moze da se uradi.
U mom iskustvu, jedini efikasan lek je hair of the dog, odnosno odgovaranje na teorije zavere toerijama zavere. Nedavno sam bio u prilici da razgovaram sa likom koji me ubeđivao da 9/11 avion nije udario u Pentagon, jer se na snimku jasno vidi da drvo ispred mesta gde je navodno udario, nije srušeno, a to, po njegovom ekspertskom mišljenju, nije moguće.- A gde si to video?, pitam ga.On: Šta gde sam video?Ja: Pa taj snimak sa drvetom?On: Pa na CNN-u.Ja: A ti veruješ CNN-u?On: ...jet_fuel.png Edited by Syme
Link to comment
Pošaljem ovog džudistu, dobijem odgovor "da, našli nekom jadu da bi zavarali trag, što ne nađu Kobiju i Lebronu" ili "nisu svi, samo su NBA igrači izuzeti".
postoji i ovaj argument:argument_victory.pngpomaze isto koliko i ostali, ali je zabavniji za tebe.
Link to comment

Pa o tome pricam :DAli i kada nemas spremnu alternativnu teoriju zavere, dovoljno je da samouvereno delujes kao da imas i da si proniknuo neku dublju misteriju. Izaziva totalni zbun.

Link to comment
Pošaljem ovog džudistu, dobijem odgovor "da, našli nekom jadu da bi zavarali trag, što ne nađu Kobiju i Lebronu" ili "nisu svi, samo su NBA igrači izuzeti".Očaj.
kazi im da je tomasevic isao na doping test sa sekilom ili im objasni kako je prosla merion dzons i ostali sportisti iz afere balco. Edited by kojot
Link to comment

Idiotek, predlažem sledeći odgovor:Kobiju i Lebronu ne mogu ništa da nađu zato što su in radili genetske mutacije koje detektori dopinga ne mogu da prepoznaju. Šta misliš, sve one stipendije tamo na koledžu se dobijaju za džabe? Pa Amerikanci su počeli da idu na doping kontrolu kada je postalo jasno da im ne mogu ništa otkriti.Realno, ortak ti je mnogo naivan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...