Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

Ja sam priličan fan star treka, ali mi je vojadžer prilično loš. Gledam sada drugu sezonu. Zabranio sam sebi ponovno gledanje TNG i/ili DS9 dok ne odgledam vojadžer. 

Link to comment

Ja sam priličan fan star treka, ali mi je vojadžer prilično loš. Gledam sada drugu sezonu. Zabranio sam sebi ponovno gledanje TNG i/ili DS9 dok ne odgledam vojadžer. 

Voyager je bzvz sve dok u priču ne uđe Sedam od devet. Da se razumemo, mene njen izgled ostavlja ravnodušnom, ali tada je postalo mnooooogo interesantnije. :D

Link to comment

Za sada STD lici na neki reboot done by Dzej Dzej. Valjda ce poceti i neka prava Star Trek prica da se odmotava a ne ovo mlacenje ala king Arthur meets cowboys.

 

Sve je to lepo uradjeno (doduse malo premelodramaticno) ali bato moj nije to Star Trek. Umesto da gledamo objasnjenje zasto ljudsku rasu ceka svetla buducnost i mudrovanje zasto treba da smo odani svojim principima mi gledamo nesto u fazonu life is a bitch, so fuck it. 

Link to comment

Ne mogu se ocekivati klasicne ST istrazivacke epizode u setting-u rata sa Klingoncima. Jednostavno kada su se odlucili za taj setting onda je gotovo. Bice oko 15-ak epizoda, ni brojcano nece imati priliku da provuku neku epizodu koja bi bila nezavisna prica od rata. Ono na pocetku sto je bilo u prvoj epizodi pre rata je gde se klasicni ST zavrsava, a ovaj serijal ce sasvim sugurno do kraja gurati ratnu pricu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo nas na pola sezone STD (prava skracenica :D ) kao i Orvilla. Oba serijala su negde na pola (STD dogurao do 6. epizode a Orville do 7.). 

 

U medjuvremenu je objavljeno da ce definitivno biti i druge sezone STD-ja, sto i nije cudo sobzirom da CBS all-access prakticno zavisi od ovog serijala a i da je Netflix ulozio isuvise para da bi tek tako odustao (navodno $7-8 milki po epizodici). 

 

Slicnih objava za Orville za sada nema ali sobzirom na gledanost koja je u rangu STD  i cenu proizvodnje koja je daleko manja, za verovati je da ce poziveti :)

 

 

Obratite paznju na razliku u oceni kritike i gledalaca dve serije na paradajzicu: 

STD  

The Orville  :rolf:

 

 

Licno mi ne smeta toliko sto je STD mracan (bila i je battlestar galactica pa je svejedno smatram jednom od najboljih SF serija). Sise sto su sami likovi u seriji svi do jednog samozadovoljni kreteni koji gledaju samo svoju guzicu. S druge strane humor u Orvillu mi je cesto nesmesan, epizode odisu neozbiljnoscu cak i kada se bave ozbiljnim stvarima ali opet, jbg, to je ipak kao komedijica. U svakom slucaju je blizi Star Treku nego ovaj skup STD-jeva. 

 

Jel gleda neko od vas ove dve serije i kakva su vasa misljenja?

 

Link to comment

orville mi ne odgovara humorom, ima taj politicki korektar neoliberalan shockjock efekat

 

star wars mi odgovara sa dobrom produkcijom i akcijom. drzi mi paznju.

Edited by mustang
Link to comment

orville mi ne odgovara humorom, ima taj politicki korektar neoliberalan shockjock efekat

 

star wars mi odgovara sa dobrom produkcijom i akcijom. drzi mi paznju.

 

startrekovci na aparatima :lolol:

Link to comment

Ja bi mustanga banovao na Rura Pente, pa nek tamo okajava grehe.

 

a584ffd808d61c053470beee9555541cc68ece27

 

Sad odgledah i sedmu epizodu, najtrekijsku do sada, sa tajm lupom, sto smo imali skoro pa u svakoj iteraciji star treka. Mozda su trebali da skrate za par ponavljanja, ali dobro. Konacno, upoznasmo i tu cuvenu Harijevu Stelu...

 

Mada, moram da priznam da sam bio iznenadjen sa zurkom.

Link to comment

Sedma epizoda ubedljivo najlosija IMO. Prvo ta zurka potpuno odudara od duha ST. Narocito sto u ovoj poslednjoj iteraciji bas naglasavaju seksualnost onako otvoreno sto nije ST stil i to je najociglednije u gej vezi doktora i inzenjera. A i epizoda kao epizoda je nezanimljiva. Mnogo puta prezvakana prica ne samo u ST, vec i u gomili drugih serija i filmova.

Link to comment

Meni je sedma epizoda Orvilla najbolja njegova do sada. Satira danasnjeg drustva opsednutog realitijima i social mrezama. 

 

Takodje, sada definitivno mogu da kazem sta je, po meni, najveca mana Orvilla. Jednostavno ne ulaze dovoljno duboko u ono sto rade. Kao da neko radi live show a ne seriju koja se ozbiljno priprema. Steta. 

Link to comment

Orville dominira po svim Star Trek parametrima. Zurka u "cause and effect" rip off epizodi je kao iz neke CW serije. Dok je Picard slusao klasiku, Lorca (koji je jebeni kapetan ratnik I sve to) slusa '10 throwback muziku. Jedini covek koji zna sta se ustvari desava je ....

 

Jbg, tuzna stvar je da je ovo jedna od boljih epizoda STD-a.

Edited by mandingo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...