Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Jamese, bila burna novogodisnja noc u vazduhu, evo videh da je indijski Jet Airways B777 na letu iz Londona za Bombaj imao problema: kapetan je, negde iznad Turske/Irana osamario kopilotkinjutm, na sta je ova u suzama napustila kabinu, ovaj izasao za njom, avion ostao prazne kabine na automatskom pilotu...

Onda ih kabinsko osoblje umolilo da se vrate...

Preko 300 putnika, oboje suspendovani...

Link to comment
20 minutes ago, namenski said:

Jamese, bila burna novogodisnja noc u vazduhu, evo videh da je indijski Jet Airways B777 na letu iz Londona za Bombaj imao problema: kapetan je, negde iznad Turske/Irana osamario kopilotkinjutm, na sta je ova u suzama napustila kabinu, ovaj izasao za njom, avion ostao prazne kabine na automatskom pilotu...

Onda ih kabinsko osoblje umolilo da se vrate...

Preko 300 putnika, oboje suspendovani...

 

Ja videh na nekim vestima da je ovo bilo dvaput :O

Link to comment

Nisam nesto pratio, izlezavam se, nego pusti to i pogledaj ovo:

 

 

 

Konacno rupa u savrsenstvu za ljubitelje Putinovog lika i dela: covek ne voli da se vozi avionom, izrazi lica, grimase na stranu, ali na 1:55 nepogresivi simptomi :D koji se, otprilike, mogu opisati kao 'ajde, sleti vec jednom, taj rad...

 

 

Znam po sebi :sleep:

Edited by namenski
Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

Nisam nesto pratio, izlezavam se, nego pusti to i pogledaj ovo:

 

Konacno rupa u savrsenstvu za ljubitelje Putinovog lika i dela: covek ne voli da se vozi avionom, izrazi lica, grimase na stranu, ali na 1:55 nepogresivi simptomi :D koji se, otprilike, mogu opisati kao 'ajde, sleti vec jednom, taj rad...

 

 

Znam po sebi :sleep:

 

:lol: ne pusta rukohvat sedista.

 

Salu na stranu, imajmo ipak u vidu da slece u neku vojnu bazu u Siriji... verovatno nikome u tom avionu nije bas svejedno.

 

Meni je vise neobicno sto izgleda da nema vezan pojas.

Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:

 

Osim sto neke avio kompanije imaju opciju da 'override' individualne komande :thumbsdown:

 

 

Mislim da to imaju sve kompanije. Nekoliko puta sam bio na letovima gde se ide kroz munje i gromove i perser kaže da svi navuku zavesice, stjuardese prođu i navuku ih onima koji su pospali pa nisu čuli ili onima nisu hteli da poslušaju.

Tada bi posada pribegla tom postupku na B-787.

Link to comment

Tottori, sand dunes, 2. januar 2018.

 

Tamo gde smo u proleće mogli da uživamo u pejzažu pa i da jaše kamile ko hoće, tog dana je bila peščana oluja. U stvari, jak vetar pa po pesku

 

 

J2018sandstormcombo01.thumb.jpg.e49037bf8ded7d1fc15c250328d28a88.jpg

 

Jedva je moglo da se stoji, mislim da je bilo 60-70 km/h. Pesak, kao sneg, po borovima

 

 

2018sandstorm04.jpg.4f38c0b19141da34408c00fab0fc79f1.jpg

 

ANA Airbus A-320 na sletanju, mora da je unutra bilo useravanje

 

2018sandstorm06.jpg.ff2297e8425bcf760daf19d535fb5f0b.jpg2018sandstorm05.jpg.fb2290b89b578134526cce0b96483ba5.jpg

Link to comment
4 minutes ago, Yoyogi said:

 

Jedva je moglo da se stoji, mislim da je bilo 60-70 km/h. Pesak, kao sneg, po borovima

 

ANA Airbus A-320 na sletanju, mora da je unutra bilo useravanje

 

 

 

Zavisi od pravca vetra u odnosu na avion. Ako je bio direktan headwind, onda ne bi ni znao kao putnik da je bio jak vetar.

 

Inace 70km/h [38kts] je maksimalni limit za crosswind sletanje u A320 [i to samo gusting, regularan vetar do 33 cvorova] - ako je avion sleteo, moguce je da je ipak brzina vetra bila manja.

 

Ako hoces da vidis 'scary' crosswing sletanja i poletanja, potrazi ih na jutjubu za BHX [Birmingham, UK] aerodrom ;)

Link to comment

Do brzine vetra od  5m u sekundi nije važno sa koje se strane sleće i poleće.

 

Ovde, po vazduhu, ne bih mogao da kažem koja je brzina vetra bila da nisam video da se pesak pomera vetrom bar 20m u sekundi, što je bar 72km/h. Verovatno je na visini gde je avion bio bilo manje ali obično ne sleću sa te strane (za 3 posete ovom mestu video sam bar 20 letova, nijedan nije bio preko dina).

 

Posle sam video da je avion otišao na sledeću liniju, na drugu stranu

 

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Ako hoces da vidis 'scary' crosswing sletanja i poletanja, potrazi ih na jutjubu za BHX [Birmingham, UK] aerodrom ;)

 

 

Edukacija dece.

 

Kada je ćerka došla sa zadatkom da napravi esej šta je promenilo čovečanstvo (game changer) , odmah sam znao da bi ovo bila dobra tema.

Čovek je poleteo tek kada je prestao da misli da se krilima mora mahati.

2018airspace01.jpg

Link to comment

Kako smo bili mali kada je prvi A-380 poleteo

 

2016hstua03.jpg.42e3e603d31e116112325d73fb0570ba.jpg

 

Pa smo na letovima Thai Airways, kao dete, dobijali poklon koferčiće

 

2016hstua02.jpg.d0ad2a4b41d4980011187f137268a895.jpg

 

Onda su i ti avioni bili isporučeni i komercijalno poleteli

 

2016hstua01.jpg.be09a04bf55ea81625ec347f1618b4ef.jpg

 

Od 1979. "Nema ni jednog stranog državlanljina u našim posadama" izjavio je tada Thai Airways. Sve možemo sami, rekoše oni, tada. I danas je isto.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

The first A321LR (Long Range) has taken off on its maiden flight from Hamburg Germany at 11:06 hrs local time, commencing its flight test programme. The aircraft, MSN7877, is powered by CFM LEAP-1A engines.

The aircraft is now set to undergo a nearly 100 hour flight test programme, including transatlantic missions, for EASA and FAA Type Certification in Q2 2018. Entry into service is targeted for Q4 2018.

The A321LR features a new door configuration, enabling its operators to accommodate up to 240 passengers in Airbus’ widest Single Aisle fuselage in the sky. The new Airspace by Airbus cabin available on the A320 Family additionally enhances the passengers’ unrivalled travel experience. With further options, combining an increased Maximum Take Off Weight (MTOW) of 97 tonnes and a third Additional Centre Fuel Tank (ACT), the aircraft’s range extends to 4,000nm (7,400 km), allowing airlines to tap into new long range market opportunities.

 

http://www.airbus.com/newsroom/press-releases/en/2018/01/first-a321lr-takes-to-the-skies-for-its-maiden-flight.html

 

20180131_P3499_A321LR_FF_ML_RAW_0041.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...