Jump to content
Sign in to follow this  
Aineko

Dizanje tegova

Recommended Posts

Aineko

Kad postoji topik za turnir u badmintonu, moze i za ovo, pa makar ja pricala sama sa sobom :D.Juce u konkurenciji zena do 53kg, mala (19god) Chinshanlo iz Kazahstana uzela zlato uz obaranje svetskog rekorda u clean&jerk i olimpijskog u totalu - podigla 131kg c&j. Zamalo da ga odmah zatim i popravi na 135kg (isla je na obaranje svetskog u totalu), uradila clean odlicno ali nije mogla da izvuce jerk (izgledalo je vise kao emtivna ispraznjenost, pre nego nedostatak snage). Ono sto mene najvise interesuje od ovog turnira je da li ce svetski snatch rekorder u superteskoj kategoriji, Behdad Salimi (22god), uzeti svoju prvu olimpijsku medalju, uprkos skorasnjoj povredi kolena. Inace je vec davao intervjue da oseca pritisak ocekivanja iranske javnosti da obavezno donese medalju (ovi iranski superteshkaci imaju tamo status maltene slican Djokovicu u Srbiji; vencanje popularnog Reza-e, penzionisanog sampiona i aktualnog rekordera u c&j i totalu, je bilo prenoseno na nacionalnoj tv (ako je verovati wikipediji)).

ToniAdams

meni moldavka bila slatka. jedva cekam muske u superteskoj.

Milogled Bluff

Neverovatna je Kazahstanka. Izbacila je 131 kg sa takvom lakocom i savrsenom formom kao da je u pitanju 50 kila. A clean na 135 je takodje izgledao tako lagano da sam bio ubedjen da ce izvuci i jerk.

Edited by Milogled Bluff

teacher

super što si otvorila topik. Juče u do 56kg, lik iz Severne Koreje, koji se takmičio u B grupi pre podne, uze zlatnu medalju sa OR u nabačaju. Takmičenje je sjajno, uostalom kao i cele OI do sada.

Aineko

Zoe Smith (zene do 58kg, grupa B) zamalo da promaseni snatch od 93kg ispusti sudiji na glavu (koliko su uopste daleko sudije?). hazardno zanimanje :D

ToniAdams

meni je potpuno sumanuto da su to klinke od 17, 18, 19 godina.

Milogled Bluff

Pa pocele su na vreme, a ne kao Estel <_<I gde uopste gledate to?

Edited by Milogled Bluff

ToniAdams

danas nisam naso strim, juce gledo i prekjucehttp://www.lshunter.tv/other-live-streaming-video.htmlbilo prilicno dramaticno, jedva cekam da budu debeljaci :)al ozbiljno, jebote, sad iako sam trutina i akretnina, sigurno sam duplo jaci no sa 18, kad sam vezbao ko stoka.jel to kod dizaca ne ide bas tako?

Milogled Bluff

A otkud znam. Cuo sam da su powerlifteri najjaci sa 30-35. Sad, powerlifting je sirova snaga, a u weightliftingu se trazi prvenstveno brzina i fleksibilnost. Tako da je moguce da su junose u prednosti.

ToniAdams

pa i to, moguce da bi im popucale tetive od cimanja na brzinu.

teacher
danas nisam naso strim, juce gledo i prekjucehttp://www.lshunter....ming-video.htmlbilo prilicno dramaticno, jedva cekam da budu debeljaci :)al ozbiljno, jebote, sad iako sam trutina i akretnina, sigurno sam duplo jaci no sa 18, kad sam vezbao ko stoka.jel to kod dizaca ne ide bas tako?
eksplozivnost je važnija.elem, imate eurovision streamove, a imate i bbc hd stream.

ToniAdams

pa sto bi eksplozivnost bila manja sa 30 nego sa 18?

Milogled Bluff
pa sto bi eksplozivnost bila manja sa 30 nego sa 18?
Pa zato sto je eksplozivnost ustvari brzina. Brzina kojom mozes da primenis silu.

ToniAdams

dobro jebote, sto bi brzina bila manja sa 30 nego sa 18?il da obrnem, sto bi bila veca sa 18 nego sa 30?

Кристофер Лумумбо
dobro jebote, sto bi brzina bila manja sa 30 nego sa 18?il da obrnem, sto bi bila veca sa 18 nego sa 30?
hoces naucno objasnjenje?ako neces onda pogedaj snimak mladog dzordana ili kobija, pa uporedi sa snimcima kada su imali 30+ godina.

Sign in to follow this