Jump to content
IGNORED

Role Playing Games


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da li se neko možda bavi(o) ovim sigricama? Nešto sabiram u glavi i kontam da je prošlo 18 godina od kada sam prvi put bacio kockice u RPG-u, a to čak nisu bile ni kockice nego nekakvi limeni brojevi koji su se izvlačili iz prazne konzerve Twinings čaja. Sistem je bio Dungeons & Dragons.U međuvremenu se igrao Warhammer Fantasy Role Play, pa AD&D, Cyberpunk 2020, Rolemaster, Shadow Run, meni jako dragi Call of Cthulhu...da bih danas došao do toga da imam želju da igram samo dva sistema, Warhammer i Call of Cthulhu. Baš nedavno završena je jedna gigantska Warhammer kampanja tokom koje su igrači prešli sedam mora, ubijali divovske Krakene, obavljali nuždu u odajama za presvlačenje opatica, zabavljali se sa malim od palube u nedostatku žena, izazivali smrt nevinih ljudi, ždrali i pili do potpunog moralnog kolapsa, sticali bogatstva i ostajali bez njih, iskupljivali se za svoje grehe, i, na kraju, uz velika stradanja, doživeli apoteozu. Prilažem ilustraciju koju je napravio jedan od igrača - u šta su se, na kraju ovog pohoda (a za mučenog viteza u sredini - na kraju života), pretvorile čuvene "Marijenburške lole", avanturisti poznati širom sveta, a nepoznati u svom rodnom selu. Anatomski defekti nisu greške u crtanju nego greške prirode.apoteoza2.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
I ti se baviš RPG-om? Kakva koincidencija!
ne, ja samo pricam sa drugarima.jos da budem geek poput tebe.edit: ma koga lazem. ovo mi je unistilo zivot :isuse:D%2526D+Rules+Cyclopedia.png Edited by kim_philby
Link to comment

Igram/vodim već jedno 14 godina, recimo. Primarno D&D, u poslednjih par godina sam napravio neku svoju reviziju 3.5 edicije koja mi najviše odgovara (4. mi je bila totalni promašaj).Igrao sam i RIFTS, WoD stari i novi (Vampire, Werewolf), d20 Modern, Warhammer Fantasy, Dark Heresy...

Link to comment
PZO1115_500.jpegJuce, sinoc i jutros smo igrali prvu partiju ove, poboljsane, verzije D&D 3.5 (posto je cetvrta edicija D&D golo sranje, ko sto kaze Sammael). Moja ekipa se inace odaje tom poroku od srednje skole, a do sada smo igrali nezaobilazni D&D, Warhammer (RPG i stonu strategiju) i nesto malo Shadowrun.
Link to comment
Btw, imena vasih heroja su do jaja. :lol:
tek sad vidim :lol:Futluz Lotrek :lol: :Hail:igrao, nekada davno. Nisam vec godinama, a cini mi se da bih sada milion puta vise uzivao nego onda.A zapravo sam samo dosao da kazem da jedva cekam da Buck vidi topik, pa da se badava obraduje :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...