Jump to content
Delija67

Veliki uspesi malih zemalja

Recommended Posts

Delija67

Na ovom topicu cemo pratiti rezultate rvaca iz Mikronezije, strelaca iz San Marina, boksera iz Bocvane, sprintera sa Kajmanskih ostrva, maratonaca iz Lesota, stonotenisera iz Singapura, plivaca iz Lihtenstajna, vaterpolista iz Crne Gore i ostale sportiste egzoticnih zemalja koje do sada uglavnom nisu osvajali olimpijske medalje. Na ovom topicu cemo pratiti i uspehe sportista da prezive takmicenje kao Erik Musambani, ili da nas neki skakac u vodu obraduje bombom na glavu.Napred Tonga!

Halvard

Crnogorci bi mogli do dve medalje. Pored vaterpolista, tu su im i rukometašice koje imaju dosta dobru ekipu.

Tinman

Za rukomet Velika Britanija je mala zemlja, tako da ne cudi da od 14 igracica 5 je rodjeno u VB (ostale su rodjene u Danskoj, Norveskoj, Nemackoj, Francuskoj...).

Feindouno

Ne znam za boksere ali u Bocvana ima 2 veoma jaka kandidata za medalje u atletici.Najvece sanse svakako ima Amantle Montsho koja je drugi favorit iza Sanje Ricards a ja mislim da ce ici jako i do samog kraja. Drugi je klinac, Nijel Amos, 94. godiste koji trci 800 metara i samo Rudisha ima bolji rezultat od njega ove godine.Trenutno se takmici na SP zaz juniore pa cemo tu vidjeti koliko je ozbiljan.

Concord

Autor topika je nepravedno zaboravio Bosnu i Hercegovinu koja na olimpijadu salje resepktabilno 5 sportista od kojih je jedan autohtona Bosanka africkog porekla. :wub:

gervasius twinkleminkleson
Crnogorci bi mogli do dve medalje. Pored vaterpolista, tu su im i rukometašice koje imaju dosta dobru ekipu.
Nemam pojma koliko je realno, ali ovdje se nadaju da bi i rvac Mrvaljevic mogao do medalje [valjda je srebrni sa EP ili tako nesto]. Tako da potencijalno 3, ali realno, ako bude i jedna to ce biti spektakularno.

Cash

Rukometasice CG bi mogle do medalje komotno. Kad imas u ekipi Bojanu Popovic onda je sve moguce. :Hail:

Concord

Ja im iskreno zelim da je ne osvoje a jedini razlog je kradja rukometasica. Mrvaljevicu zelim sve najbolje i medalju.

Zaz_pi

Mrvaljevic je drugi na svetu u kategoriji do 81kg i ima velike sanse za medalju na OI. Rodjen u Beogradu. I bila je slicna prica kao i sa Bojanom Popovic-los savez. Inace je Mrvaljevic vise u Srbiji nego u CG. Meni to ne smeta, tako ljudi odlucili, njihova stvar. Samo mi cudno to da Bojani ne moze da se oprosti a Mrvaljevicu moze?!

Halvard

Možda zato što je za Mrvaljevića malo ko uopšte čuo? :unsure: Doduše, nije ni Bojana Popović neka mnogo aktuelna tema, ali ipak se koliko-toliko pričalo o tome.Inače, komplikovanija je to priča od nezadovoljstva radom saveza. Naime, po raspadu državne zajednice, ona je izjavila da će igrati za Srbiju, čak je odbila poziv crnogorskog selektora, samo što za Srbiju nikada nije zaigrala. Pred EP '06 su joj predstavnici iz našeg saveza išli na noge da je namole da igra, pa makar i 15-ak minuta po utakmici, ova se kao nećkala i na kraju odustala. Čak i kad je postala javna tajna da se dogovorila sa Crnogorcima, ona je to kategorički demantovala. Kad je poslednji put pozvana u našu reprezentaciju, pred baraž za SP '07, odbila je poziv pravdajući se umorom, da bi bukvalno par dana kasnije zvanično objavila da će igrati za Crnu Goru. To je sve ostavilo pomalo bljutav utisak.Uopšte, svaki "transfer" naših igračica u CG je protekao u sličnim okolnostima. Ana Radović je izjavila da će igrati za Srbiju, onda se nije pojavila na pripremama zbog umora i nakon par dana promenila mišljenje i zaigrala za CG.Katarina Bulatović je nedelju-dve pred utakmicu baraža za EP '08 odlučila da se "vrati korijenima" i to u situaciji kada spisak više nije mogao da se menja i da se nađe zamena za nju.Ana Đokić je otišla u CG posle afere i sukoba sa našim savezom pod vrlo čudnim okolnostima (selektor navodno zaboravio da je stavi na spisak, pa se ona naljutila :isuse: ) i sve tako. Naravno da svaka priča ima dve strane i da su imale razlog da se opredele za CG, na kraju krajeva, i Bojana Popović je izjavila da je u Crnoj Gori zvezda, a da u Srbiji niko nije čuo za nju, samo što ostaje utisak da se nije sve radilo transparentno.

Zaz_pi

Slazem se, bilo je svacega tu. Primer je i fudbala gde su nas Crnogorci izradili sa onim sporazumom da igraci rodjeni u jednoj drzavi ne mogu igrati za drugu posle razlaza. Naravno, to je vazilo samo na pocetku da FSS ne bi uzeo Vucinica ili Jovetu, koji bi nam u spicu dosli kao budali samar, a posle je CG uzela dosta igraca rodjenih u Srbiji.edit: ne bih zeleo da se ovo dalje razvije u diskusiju jer mi to nije bila namera. Rekao sam da mi to ne smeta, to je odluka tih ljudi ima i primera u suprotnom smeru. Elem, samo mi bilo glupavo pljuckanje na rukometasice a Mrvaljevic je vrlo slican slucaj.

Edited by Zaz_pi

Bane5
Autor topika je nepravedno zaboravio Bosnu i Hercegovinu koja na olimpijadu salje resepktabilno 5 sportista od kojih je jedan autohtona Bosanka africkog porekla. :wub:
negde sam citao da bh olimpijski komitet nema para ni za elementarno funkcionisanje, a kamoli za podrsku sportistima. totalni raspad. Edited by Bane5

Concord

Koliko znam Mrvaljevic jeste rodjen u Beogradu ali je etnicki crnogorac i ako je tako njegova zelja da se takmici za Crnu Goru je opravdana. sa druge strane krali su nam rukometasice, fudbalere... ljude koji nemaju nikakve veze sa Crnom Gorom. Zato im zelim sve najgore u svim ekipnim sportovima.Ispravka Bosna ipak salje 6 sportista pa vise ne znam da li spada u male zemlje :)Makedonija salje za sada jednog , Lihtenstajn salje tri.Trenutno bez ijednog takmicara su Komori, Ekvatorijalna Gvineja, Laos, Mauritanija, Sao Tome i Principe, Istocni Timor i St Vincent. Svi oni ce verovatno dobiti wild card pretpostavljam u ateltici. Na jednom takmicaru su sem Makedonaca, Nepal , Bruneji... Dva imaju Nikaragva, Haiti...na 3 su ogromni Banglades, Najvise 542 Britanci, 530 Ameri, 436, Rusi, 410 Australija, 391 nemacka i 384 Kina s tim sto jedino kinezi imaju jos uvek sansu promenti ovu cifru.

Edited by Concord

Feindouno

Gdje moze da se vidi spisak ucesnika?

gervasius twinkleminkleson
Koliko znam Mrvaljevic jeste rodjen u Beogradu ali je etnicki crnogorac i ako je tako njegova zelja da se takmici za Crnu Goru je opravdana. sa druge strane krali su nam rukometasice, fudbalere... ljude koji nemaju nikakve veze sa Crnom Gorom. Zato im zelim sve najgore u svim ekipnim sportovima.
Ne znam to sa rukometasicama, nisam nikad pratio taj sport, ali koga je to CG ukrala Srbiji? Jbt, osim Base nijedan 'ukradeni' ne bi bio na spisku od 50 igraca Srbije.S druge strane, i Srbija je isto tako 'krala' vaterpoliste. Who gives a fuck.