Jump to content
IGNORED

11.7.


SleeperSleep

Recommended Posts

EDIT: Pogledati komentare ispod, za 17 godina se praktično nismo pomerili ni za jotu.
Sa ce se prevaspitamo, dobili smo priliku.
"ovo je njegov otac", kaze moj matori. "vratio se medju prvima. sam. zena mu umrla, a 5 sinova ubijeni. moji djaci, trojica od njih. kad se vratio prije nekoliko godina, sretnem ga ovako u dvoristu, pitam ga kako je. i pomislim, jesam li ga ista gluplje mogao pitati?"
... na ovu pricu cuces deset prica srpcadi koji ce da se kunu "da nije bilo tako" i rafal od reci "Bratunac". Tako da
Nema ovde leba dok negiranje genocida u Srebrenici ne postane kazneno delo.
Link to comment
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    14

  • dillinger

    13

  • Indy

    10

  • SleeperSleep

    9

Nisam pametan, stoga nisam ni želeo da se mešam u ovu temu o kojoj prosto nema šta da se kaže nakon ikarovih reči. Ali to da će jednog dana Srebrenica biti doživljavana onim što jeste bila, ili da ćete doičekati da negiranje postane krivično delo, od toga nema ništa. Ovde je raširena teza da je sve dozvoljeno u kreiranju nacionalne države i u borbi za svoju naciju i to bi bilo to. Čim nema nadkonteksta, ništa nije toliko strašno. Ostaje vam samo da pokušate da u svojim malim okruženjima uradite nešto da se izolujete od ološa, kao kada sam ja promenio zubarku jer je rekla raspravljajući se sa mnom "Pa dobro, ali kakve ima veze, to su muslimani". Sa ove distance, krivo mi je što joj nisam zalepio šamarčinu, mada kapiram da bih verovatno popio neku tužbu i da bi država hitro reagovala da spreči tu opasnost po građansko društvo i civilizovano ponašanje kakvu predstavljam...

Link to comment
Nisam pametan, stoga nisam ni želeo da se mešam u ovu temu o kojoj prosto nema šta da se kaže nakon ikarovih reči. Ali to da će jednog dana Srebrenica biti doživljavana onim što jeste bila, ili da ćete doičekati da negiranje postane krivično delo, od toga nema ništa. Ovde je raširena teza da je sve dozvoljeno u kreiranju nacionalne države i u borbi za svoju naciju i to bi bilo to. Čim nema nadkonteksta, ništa nije toliko strašno. Ostaje vam samo da pokušate da u svojim malim okruženjima uradite nešto da se izolujete od ološa, kao kada sam ja promenio zubarku jer je rekla raspravljajući se sa mnom "Pa dobro, ali kakve ima veze, to su muslimani". Sa ove distance, krivo mi je što joj nisam zalepio šamarčinu, mada kapiram da bih verovatno popio neku tužbu i da bi država hitro reagovala da spreči tu opasnost po građansko društvo i civilizovano ponašanje kakvu predstavljam...
Mnogo veći gospodin i džentlmen si ispao ako si joj u nekoliko riječi objasnio koju glupost izvaljuje, da ćeš razglasiti te njene stavove koji su razlog zašto ćeš odmah promjeniti zubara. Po meni mnogo efikasnije nego šamarčina (mada ju je zaslužila).Nikad se Balkan neće promjeniti. Nikada. Uvjek će biti... "I oni su nas..." Promjene u shvatanjima nikada nećemo dočekati ni mi ni generacije poslije nas.
Link to comment
Nikad se Balkan neće promjeniti. Nikada. Uvjek će biti... "I oni su nas..." Promjene u shvatanjima nikada nećemo dočekati ni mi ni generacije poslije nas.
ma jok, pa nije u pitanju alhemija, samo izgradnja drustvenog sistema
Link to comment
Pa jesu li ?
Pa jel' pushen Naser Oric k'o "nevin" il' nije?
Dobro, nisu nagrnuli 11. 7., smisao za pijetet im se mora priznati. To je kao Dan žena 8. 3., ostalih 364 muških.
Link to comment
... Posle ovog rata ja smatram samo njih za prave heroje (emigrante revolucionare)... Već i u tome je neizmeran podvig što se oni ne pridružuju toj svinjariji kao što sam se ja pridružio... Možete li zamisliti, ja sam ubio čoveka... Zbog čega - recite, molim vas?Ubili ste? Koga?Turčina sam ubio.Pa šta onda? Ta vi ste bili dobrovoljac, vojnik, a u ratu se ubija...Zbog čega?Zbog Srbije, mislim, ubili ste ga.Dolbežnjikov me je gledao netremice i ćutao.Zbog Srbije? - upita on.Ja mislim - da!Ne, ne zbog Srbije.Ne zbog Srbije? A zbog čega?Zbog svi-nje-ti-ne!Kako to?Tako, gospodine, zbog svinjetine...Rekoh da ga ne razumem, i Dolbežnjikov poče da mi najpodrobnije objašnjava svoj pogled na srpski rat. Srpskim trgovcima bilo je potrebno da se otresu trgovačkih ugovora koje je dotada Turska, kao staratelj Srbije, zaključivala sa susednim državama; ti ugovori su dosada bili takvi da je srpskim kapitalistima bilo nemoguće da povećaju svoj kapital, bilo im je nemoguće da imaju fabrike, krupna industrijska preduzeća, da prerađuju kože... Mogli su trgovati sirovinama, koje su se vraćale u Srbiju kao gotovi proizvodi i stajale triputa skuplje. I eto sada, govorio je Dolbežnjikov, trgovci bi hteli da oružijem steknu pravo na veće zarade, tj. da prodaju svinju, koja se sada prodaje samo kao sirovina i veoma jevtino, da je prodaju preradjenu i skuplje. Oni oružijem hoće da izvojuju to pravo, zato što su u mirnim pregovorima neophodni ustupci, kao što je davanje strancima prava na sticanje zemljišne svojine, što bi odma omogućilo inostranom kapitalu, da nagrne u Srbiju, i onda se, naravno, domaći kapitalisti ne bi održali.Kada je, naposletku, završio prilično dugo izlaganje svojih pogleda na rat, zapitao me:Jel'te da je zbog svinjetine?Zbilja, izlazilo je kao da se baš zbog svinjetine dogodila cela stvar...
'nije uskrsnuo' od gljeba uspjenskog citirano prema 'lenjin o kulturi i umetnosti', strana 114,kultura, beograd, 1957 Edited by kim_philby
Link to comment
Nema ovde leba dok negiranje genocida u Srebrenici ne postane kazneno delo.
Dobro kazes. I nevolje u SFRJ su nastale taman kad su krenuli da preispituju jasenovacke zrtve. :fantom: Edited by anantaram
Link to comment
Jesu, sramota je ovakvo neznanje.
Ja nisam čuo da je igde iko okupio 500 - 1000 ljudi na jedno imanje, u jednoj prostoriji i likvidiro ih za nekoliko sati. Pa zamisli još sve tako 8 dana zaredom. Ti jesi?
Link to comment
Ja nisam čuo da je igde iko okupio 500 - 1000 ljudi na jedno imanje, u jednoj prostoriji i likvidiro ih za nekoliko sati. Pa zamisli još sve tako 8 dana zaredom. Ti jesi?
Nema potrebe da sada nabrajamo sta se sve izdesavalo na podrucju bivse Jugoslavije u periodu 1991 - 1995, ili u periodu 1941-1945 ili u periodu 1914-1918, kao sto nema potrebe da se prebrojava da li je bilo 10 ili 1000 ljudi.Problem je da ce se govoriti, upravo kao sto si ti rekao, NISU, i zbog toga ce uvek biti ono, a sta su oni uradili nama, sto je vec spomenuto, kao i zalog za neka buduca pokolenja, da kazu isto.Ako jedno drustvo zeli napred, onda se mora to sve na neki nacin zaboraviti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...