Jump to content
IGNORED

Fantasy Premier League 2012/13


Прслин

Recommended Posts

Поштоване колеге играчи званичног Фудбал фантазија Премијер лиге, добродошли у недоношче топик о нашој омиљеној опсесији.Изузетно занимљиву сезону која је пред нама Арлекино је на одговарајућем месту одлично најавио, па бих ја одмах прешао на разлоге зашто сам оволико поранио са Фантазијем.О "обичној" ППП фантази лиги нећу ни да причам јер је досадна. Оно што све нас занима је х2х лига. Дакле...1. "head 2 head" лига: тачно 20 или више од 20 клубова? плеј оф или само бодови?Прошле године је дошло до ситнијих неспоразума око броја тимова у хед ту хед лиги, те је непосредно пре почетка један број играча избачен из те лиге како би се омогућило онима који су у њој да играју по 2 утакмице свако са сваким. Та племенита идеја за коју се вредело жртвовати је врло брзо обесмишљена тиме што је један број играча одустао од активног учествовања у х2х лиги, док је један број избачених до последњег кола водио грчевиту борбу за сваки бод али ван х2х лиге. Колико сам видео, било је и неких проблема са плеј офом и начином бодовања, али се унапред извињавам ако то нисам добро разумео пошто сам био обузет борбом за титулу у "обичној" ППП лиги.Мој предлог бр. 1 је да се направи х2х ППП лига без ограничавања броја тимова, као и да не постоји плеј оф али да се после 19. кола (на половини сезоне) направи тријажа и да у лиги остане првих 20 тимова. Та тријажа би била направљена простим избацивањем тимова из лиге. Ти тимови би онда могли да се удруже у Другу лигу и да тако ипак доврше сезону у лигашком такмичењу.2. Активни играчи и одустајачиМени је много занимљивије када играм против противника са којим могу од суботе до понедељка да дискутујем о шансама за победу, о избору капитена, о Манћинијевој ротацији која ме опет оставила без нападача и о свим осталим стварима које чине игру занимљивом. Бедак ми је када неко одустане од менаџерисања и логовања на форум у октобру, па му у тиму целе сезоне капитен буде Видић, а најстандарднији играч Даунинг или неки сличан зумберај.Мој предлог бр. 2 је да од ове сезоне обратимо пажњу на активност и да се од сезоне 2013/14. уведе подела на Прву и Другу ППП х2х лигу и да се подела не прави према успеху већ према активности.

Наглашавам спојлером и овим наглашавањем да је ова трећа тачка намењена искључиво хиперактивним играчима и да се предлог о оснивању такозване Драфт лиге са 10 менаџера односи само на такозване "Б" тимове, односно друге тимове истог менаџера ("А" тимови учествују у некој од регуларних х2х лига).3. Клонови и клоновиЈа имам два фантази тима. У ствари имам их 4 ( :blush: ), али два су битна за ову причу. Сви тимови активних играча пред крај сезоне постану врло слични, практично клонирани. Мени је због броја тимова које сам имао било забавно да у њима користим потпуно различите играче, а у једној лиги коју сам играо против доброг другара смо имали неку поделу на "моје" и "његове" играче, што је испало врло забавно док смо се тога држали (одустали смо због жеље да се боље пласирамо на главној листи).Мој предлог бр.3 је да се направи х2х лига за 10 најактивнијих менаџера (9 + ја, да се не лажемо wink.gif ), што из обичне ППП лиге, што из х2х ППП лиге. Тих 10 менаџера би учествовало у драфту на почетку сезоне. Драфт би изгледао овако:1. менаџер изабере свог 1. играча 2. менаџер изабере свог 1. играча3. менаџер изабере свог 1. играча4. менаџер изабере свог 1. играча 5. менаџер изабере свог 1. играча6. менаџер изабере свог 1. играча7. менаџер изабере свог 1. играча 8. менаџер изабере свог 1. играча9. менаџер изабере свог 1. играча10. менаџер изабере свог 1. играча10. менаџер изабере свог 2. играча 9. менаџер изабере свог 2. играча8. менаџер изабере свог 2. играча7. менаџер изабере свог 2. играча 6. менаџер изабере свог 2. играча5. менаџер изабере свог 2. играча4. менаџер изабере свог 2. играча 3. менаџер изабере свог 2. играча2. менаџер изабере свог 2. играча1. менаџер изабере свог 2. играча10. менаџер изабере свог 3. играча 9. менаџер изабере свог 3. играча8. менаџер изабере свог 3. играча7. менаџер изабере свог 3. играча 6. менаџер изабере свог 3. играча5. менаџер изабере свог 3. играча4. менаџер изабере свог 3. играча 3. менаџер изабере свог 3. играча2. менаџер изабере свог 3. играча1. менаџер изабере свог 3. играчаНа тај начин би онај који бира првог играча у тиму имао још 20. пик са драфта, као и 30., док би онај ко последњи бира имао 10,11 и 21 играча. Током сезоне би било забрањено мењати ова 3 играча чак и ако се повреде, а било би забрањено и другим тимовима да их доводе ако им крене добро.Такође, између сваког кола би се правио мини-драфт у коме би менаџери који желе да доведу неког играча имали право на по 1 играча: менаџер који је освојио најмање бодова у том колу би бирао први, а после њега остали све до онога који је освојио највише бодова у том колу и самим тим последњи бира на мини драфту.У мини драфтовима би било забрањено да се бирају играчи из групе 30 најважнијих играча из првог драфта, као и да се бира играч који је у том мини драфту већ изабран од неког другог менаџера.Ако неки менаџер не учествује у мини-драфту није му дозвољено да прави трансфер. Вајлд-кард се не користи.Ако има заинтересованих, нека се огласе на топику и нека приложе доказе о својој прошлогодишњој менаџерској активности. Сви остали слободно могу да исмевају моју опсесивну фантази компулзивност.

Још једном се извињавам ако сам превише поранио, али намера ми је била да пре почетка нове Фантази сезоне разменимо утиске о прошлој сезони, понудимо иновације, продискутујемо предлоге и да се у следећих недељу-две договоримо које ћемо лиге да имамо и која су правила. На тај начин неће се десити да због одласка на море у августу било коме пропадне цела година квалитетне форумске фантази забаве.Срећно свима!едит: исправио прелом редоследа драфтовања и пребацио целу тачку 3 у спојлерedit2:GK: Hart, Cech, de Gea, Krul, Szczesny, Vorm, ReinaDEF: Kompany, Terry, Ivanovic, Lescott, Clichy, Evra, Vidić, Riise, Walker, Assou-Ekotto, Vermaelen, Baines, Cole, G.Cahill, Williamson, Skrtel, Vertonghen, Rio Ferdinand, G. Johnson, Jose Enrique, D. Luiz, JagielkaMID: Hazard, Silva, Bale, Dempsey, Kagawa, Yaya Toure, Juan Mata, Nasri, Van der Vaart, Valencia, Sigurdsson, Sessegnon, Walcott, Ramires, Santi Cazorla, Walters, Cabaye, Allen, Lampard, Larsson, Gerrard, Nani, N'Zogbia, A. Young, Michu, Ben Arfa, Sinclair, Lennon, SnodgrassFRW: Rooney, Aguero, Papiss Cisse, Suarez, Torres, Van Persie, Darren Bent, Pogrebnyak, Giroud, Podolski, Demba Ba, Borini, Balotelli, Defoe, Adebayor, Crouch, Tevez, Jelavic, Graham, Welbeck, Ruiz

Edited by teacher
Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    609

  • Moća

    404

  • nbg4ever

    326

  • Weenie Pooh

    294

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajde prvo da rijesimo ovo ozbiljno pa cemo onda o draftovima.Ja sam za ligu sa 20 timova, bez plejofa i gluposti.Bitno mi je takodje da znam protiv koga igram kao i da protivnik nije neki mrtvi smarac koji se ne udostoji da napise jedan jebeni post u toku kola nego se ja ovde dopisujem i trestokujem sam sa sobom ko idiot.Vec se otprilike zna ko je aktivan i ko igra fantazi godinama i cijenim da bez obzira na to sto je neko mozda na ljetovanju, zimovanju kurcu palcu kad se liga formira MORA biti mjesta za najaktivnije. I zabole me sto ce neko misliti da to nije politicki korektno.A sad idem da procitam ovo o draftu jos jedno 2 puta :unsure:

Link to comment

Draft liga je zanimljiva ideja, ali je ipak za varijantu drustva i internog podjebavanja pre nego foruma ("The League" fazon). Sto se h2h lige tice, i po meni bi bilo najbolje da se ogranici na 20 timova (playoff nikako), a nesto mi se cini i da bi mogli da se pogledaju ucinci prethodnih h2h sezona, bar zadnje 2. Na osnovu toga napraviti Premijer ligu, i C'Ship. Ideja bila i prosle sezone, zasto je sada i ne realizovati. Takodje saciniti nekakvu administraciju lige, ili board direktoratm koji bi imali pravo da izglasaju izbacivanje nekog tima koji je uplivao u H2H a proslih sezona je imao neaktivne periode + je outsider s foruma. Ovo je ipak elitno takmicenje, za razliku od one EURO zajebancije, i treba da se takmici krem fantazija cool.gif Probah sad da udjem na sajt ali rade neko odrzavanje, ne znam da li sam ubo happy hour ili ce to trajati par dana. Ako postoji istorija ligaske aktivnosti, ideja iznad je sasvim realno ostvarljiva. Takodje svaki tim koji ne bude pokriven nickom sa foruma leti van. Plus nisam pristalica klon timova, nadam se da ljudi sa duplim timovima nece ubacivati oba (a i to cemo preduprediti ako treba mehanizmom 1 nick - 1 tim). Ko ima 2 nicka na forumu svaka mu cast, nek ubaci 10 timova bonusa u tom slucaju ;)

Link to comment

Ne znam da li je cifra od 20 timova realna, poshto po nekoj mojoj proceni (uzevshi u obzir EPL i nedavno zavrsheni Euro fantazi) postoji mnogo veci broj zainteresovanih. Ova varijanta sa cut-off datumom na pola sezone mi mnogo privlachnije deluje... Draft kao ideja zvuchi zanimljivo, al' bi tu trebalo da padne glasanje... PS. Shto se tiche vodjenja takmichenja, moj glas ide za Tolaabiggrin.gif, deluje mi kao osoba sa kojom se mozhe lako doci do dogovora...

Link to comment

1 ник 1 тим се подразумева, ако се провали да је неко убацио у х2х лигу 2 своја тима онда педала за оба, без обзира колико се клонира на форуму. Компликовани х2х са драфтом је за оне који хоће да воде још неки тим уз главни који се такмичи у нормалној х2х лиги.

Link to comment

Молим вас пишите имена својих тимова како би кренули лагано у попуњавање листа. Мој тим је ФК Белодугмекатарина.

Link to comment

Miami HeatMoca je Trotters Incedit: @ Hob't, nema vise od 20 konstantno aktivnih da jebe oca. To sto je neko zainteresovan do sredine septembra me ne radi uopste.

Edited by Feindouno
Link to comment

Ja sam poshao od toga da bi mozhda ova opcija sa cut-off datumom josh vishe drzhala tenziju (makar u prvom delu), a i bio bi OK pokazatelj ko treba da nastavi drugi deo prvenstva u Championshipu, a ko ostaje u Premier ligi...

Link to comment

To sa cut-off om na pocetku je zajebano jer mnogi pogrese tj uvek se dese velika iznenadjenja i razocarenja ali ljudi sa posle stabilizuju i skoce na gore.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...