Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

Ja se izvinjavam, napravila sam gresku u redosledu izvodjenja pokreta dok sam pisala i tek sad kada sam uradila vezbe shvatih sta sam napisala.

Redosled je takav da treba zameniti (1) i (2) - dakle prvo se karlicom i stomakom pripiju krsta za pod pa onda podignu stopala i upre petom te onda ruke. Videcu sa nekim od moderatora da izmenimo gornji tekst da ne bi zbunjivao.

(Nece se sigurno desiti nista lose ako si danas uradio po "losem" redosledu ali eto da ispravimo)

Link to comment

Vapade, probao si? Kako ti izgleda?

 

Jos nesto za ledja: treba pravilno ustajati iz kreveta. Recimo da spavamo na ledjima i onda nikako ne bi trebalo da se iz tog polozaja dignemo, vec okrenemo telo na stranu, savijemo malo noge i priblizimo kolena, dok smo na jednoj ruci ova druga ce sluziti takodje kao potpora i onda se dizemo tako sa strane, uz pomoc ruku.

 

Npr kao ovde

 

Ovde covek dodatno objasnjava momenat kada se dizemo sa kreveta i stajemo na noge

Link to comment

I'm with the pilots, probao sam obično, snimak pomaže a ti si dobro objasnila, sve ravno, podigne se noga, upre rukama, pa se opušta unazad, ruke, noga, pa stomak, sve je jasno. Meni je i dalje nelagodno, ali ne boli, treba redovno vežbati i ne naprezati. Morgana mi je poslala takođe neke korisne vežbe koje bih isto probao.

Preporuka mi je od doca da izbegavam opterećenje i ove vežbe mi u principu trebaju.

Što se tiče ustajanja, tj. spavanja, mislim da trebam svakako da menjam krevet, ono što sam uradio da bih olakšao situaciju, pošto inače spavam na stomaku ili leđima, je da počnem da spavam na strani, što mi nije lako i probudim se u šrek i razbacan, uzmem mali jastuk za pod glavu, da se glava ne bi krivila, inače na leđima ne koristim jastuk, a veliki jastuk stavim tako da jedna ruka ide ispod a jedna preko, praktično ga zagrlim, i gotovo uvek pređem nekaku u fetalni položaj, ujutru mnogo manje pritiska osećam u leđima. Što se tiče ustajanja ja imam to da kada otvorim oči još malo pa skočim. Ali se kontrolišem, otkrio sam da mi prija da, čim se probudim, odem prvo u dečiju pozu, iz joge, tako minut, pa ispružim ruke napred i teglim se malo, pa se potom uspravim, pa tek onda ustanem...

 

Vežbe, dijeta i pravilno spavanje i strpljenje pre svega, i mislim da ću uspeti da se izvučem!

Hvala, još jednom, na svim savetima, i tebi i morgani, mnogo znači, ja sam guglao nešto ali ovo su baš specifične vežbe, i ove tvoje su prilično lagane i dobre za početak. Hvala!

Edited by Vapad
Link to comment
  • 3 months later...

elem

 

pre neki dan mi je iskočio limfni čvor(barem ja to tako mislim, u saradnji sa dr google) 5-6 santima ispod uha ka potiljku. rekao bih da se smanjuje, pogotovu posle hladnih obloga koje sam primenio jedan jedini put. šta da radim?

 

ne verujem da je bitno za dijagnozu, ali sam ga primetio po povratku iz obrenovca gde sam se šunjao po nekim straćarama koje su gadno bile oštećene, a ljudi nisu počeli ni da ih sredjuju.

 

ujed nije 100%

Link to comment

Tja, nisam se šio kao Rambo, ali jesam sam vadio konce, tako dab ja u to zabo iglu i izvukao, pa šta bude. :fantom:

Možeš posle da staviš list bokvice i sok lista čuvarkuće.

I da izbaciš crveno meso.

 

Eto, šta ti je draže. :P

Link to comment
  • 1 year later...

sta je najbolje za zatezanje koze? trcanje? svi saveti dobrodosli samo da ne idem u teretanu. izgubila sam kile koje nikako da vratim, metabolizam radi 300 sata, osecam se zdravom, imam kondicije, dnevno prosecno predjem oko 5km (pojma nemam kako), mogu 5 muskih sklekova da uradim... ali mi se cini da sve visi na meni

 

i da, da se sto manje fizicki trosim jer mi odmah skida kilazu

Edited by mustang
Link to comment

prosle nedelje je objavljeno istrazivanje kanadskog McMaster University, koje dokazuje sledece: 1 minut treninga visokog intenziteta vredi kao 45 minuta umerenog. 

 

uzeli su dve grupe ljudi, kojima su dali dva razlicita trening plana od 12 nedelja (3 treninga nedeljno).

prva grupa je vozila bicikl 45 minuta umerenim intenzitetom, dok je druga grupa radila desetominutni trening na bajku, u okviru kojeg je bio 1 minut all-out sprinta:

2 minuta zagrevanje

3x20sec all-out sprint, sa 2 umerena/laka minuta izmedju intervala

3 minuta cool-down.

 

nakon 12 nedelja, postignuti rezultati u fitnesu su bili vrlo slicni za obe grupe. pratili su secer u krvi i kardio-respiratorni fitnes, kao kljucne indikatore zdravlja.

 

zakljucak: jednim jedinim minutom visoko intenzivnog treninga postizu se isti benefiti po zdravlje kao i duzim, umerenim (tradicionalnim) treningom.

vrsta aktivnosti nije bitna. koristili su bicikl, zato sto je to najpogodnija aktivnost za pocetnike ali isto vredi i za trcanje, plivanje, hodanje uz stepenice i sl. 

 

dakle, nedostatak vremena nije i ne moze biti izgovor za izbegavanje sportskih aktivnosti.

 

clanak ovde, full study ovde.

Link to comment
  • 3 months later...

Ne znam na kojoj temi da pitam a zaboravih doktorku posto sam bila malo sludjena :isuse: , pa hajde ovde:

 

Kako izgledaju te dve nedelje od operacije mladeza do vadjenja konaca? Nisam imala nikakvu operaciju do sad ali me je uverila da se to nista ne oseti posle, nema bolova, mogu da idem na posao itd., ali naravno ono sta mene najvise zanima je - da li cu moci da idem na plivanje :lol:  Verujem da ce odgovor biti odrecan ..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...