Jump to content
Filipenko

Finale

Recommended Posts

radisa
meni zabarsi izgledaju prilicno konkretni, uopce me ne bi cudilo da bude ko sa svabama, 2 0, pa na kraju 2 1 za zabe.
Meni Žabari izgledaju kao ekipa gde se zna, ko kosi, ko vodu nosi™...Dobro uklopljeni, koncentrisani i naoštreni... I koriste prilike kada ih imaju, uglavnom... Španija je slična, samo, čini mi se sa znatno manjim stepenom realizcije, i čak i želje da ide napred...E sad, kako će Italija izgledati protiv pimplera, koji će sakrivati loptu i nervirati ih tako, u suštini, najviše zavisi od toga da li će u nekoj ranoj fazi uspeti zabiti gol... Ako uspeju da zabiju rano, a ne prime ga brzo posle toga, biće im mnogo lakše, kako se bude bližio kraj utakmice... Barcelona Španija će upadati u paniku, i eto Čelzi-Inter scenarija... :)Još ako Mario bude igrao levog beka veći deo utakmice, pobeda je osigurana... :) Edited by radisa

Milogled Bluff
Не бих се превише изненадио да чујем статистички податак да Италија никада није изгубила фудбалску утакмицу.
Pa i nije, kada se igralo 2. jula prestupne godine, dok je Saturn bio u konjunkciji sa Venerom. Edited by Milogled Bluff

Milogled Bluff
E sad, kako će Italija izgledati protiv pimplera, koji će sakrivati loptu i nervirati ih tako
Meni ne izgleda da ce to Italijane previse frustrirati. Ova Prandelijeva momcad nema neku veliku zelju za loptom po svaku cenu. Igraju brzo, sa malo dodira, i uz nekoliko kontakata dolaze u gol sanse. Prosto ne lice na sebe koliko su jaki u tranziciji.

radisa
Meni ne izgleda da ce to Italijane previse frustrirati. Ova Prandelijeva momcad nema neku veliku zelju za loptom po svaku cenu. Igraju brzo, sa malo dodira, i uz nekoliko kontakata dolaze u gol sanse. Prosto ne lice na sebe koliko su jaki u tranziciji.
Da to jete, ali se vraćamo na ono, ne možeš im uzeti loptu, kad je uzmeš moraš je zadržati, bar 2-3 dodavanja, ako i uspeš da stvoriš šansu iz toga, na kraju tu je Kasiljas...E tu je problem, koliko će Mario biti skoncentrisan da te 2-3 šanse koje dobije realizuje...Znam ja da su Italijani fantastični u tranziciji na ovom turniru, ali problem je uvek, protiv Barcelone Španije zadržati loptu 2-3 pasa, jer se uvek najmanje 3 igrača okome na onog ko je ima, sa fantastičnom pozicijom ostalih, koji seku duge pasove...Po meni je to u stvari osnova španske igre, brzo otimanje lopte, uz sjajnu tehniku i mogućnost da je dugo drže u nogama... Nije ono što njih čini tako superiornim samo pimplanje, nego i igra celog tima u odbrani... Uostalom, što više razmišljam, čini mi se da je jedan od razloga 4-6-0 formacije zbog toga, jer špicevi nemaju običaj da vijaju igrače, bar ne 90 minuta, a to je jedan igrač manje na pritisku, a to može biti problem u pojedinim trenucima... Edited by radisa

az67
Не бих се превише изненадио да чујем статистички податак да Италија никада није изгубила фудбалску утакмицу.
Blizu si...u 90 minuta su poslednju utakmicu u eliminacionoj fazi izgubili od Sovjetskog Saveza '88. Od tada 20 utakmica bez poraza.

dillinger

1982: Zoff, Scirea, Gentile, Cabrini, Tardelli, Rossi.2006: Buffon, Cannavaro, Zambrotta, Camoranesi, Iaquinta, Del Piero2012: Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Marchisio, PirloKomada 6, formula uspehajuventuscrest08gb-1.jpg

Edited by dillinger

wall

Da se pridruzim grupi slabogledaca fudbala.Nadam se pobedi italijana jer me uzasno nervira to dobacivanje lopte spanaca.Nazalost odgledao skoro sve utkamice istih... Mislim da bi se jedva uspelo skupiti 45 min lepog i interesantnog fudbala. Zato italijani igraju bas lepo za gledanje, barem meni.

gervasius twinkleminkleson

Ovo nije moja Italija :(Daj bre neki catenaccio, neku ruznu pobjedu iz opsajda u 93. minutu or somethin'.

Filipenko

Stvarno muke...mogao bih da navijam za Italiju, ali je prosto nemoguće navijati za ekipu u kojoj igra jedan bezveznjak kao što je Montolivo ili jedan šašavi debil-šaban kao što je Baloteli, zaista...Džaba divljenje Rosiju, džaba odlični Pirlo, prosto ne vredi...No, sa fudbalskog stanovišta, zaista se sastaju dve ekipe koje su pokazale najviše, a i ostale nam dužne nakon onog meča u grupi. Sada ćemo saznati ko je bolji, čija muda ka zemlji, a čija muda ka trubuhu teže.

djeneralche
jedan šašavi debil-šaban kao što je Baloteli
Jeste šaban ali je posle sinoćnje utakmice bog :Hail: Inače ovu špansku igru bez napadača, ja ne razumem, da igra Tores, kolko god bio sporiji nego nekad, to bi bilo to, ovako odustajem od njih.

dillinger
za ekipu u kojoj igra jedan bezveznjak kao što je Montolivo
Bogami, otkad je on u timu Italija vlada posedom i igra nikad lepše

Krampa
Ovo nije moja Italija :(Daj bre neki catenaccio, neku ruznu pobjedu iz opsajda u 93. minutu or somethin'.
to to, 1 pippo inzaghi iz sumnjive pozicije gdje je proveo citavu utakmicu :Hail: sto se tice spanaca i igre bez napadaca, sa igracima koje imaju to je sasvim logicna odluka. skoro svi mf irgaju na poziciji napadaca, a mogu da zatvore i sredinu. inesta, busquets, silva, isus, fabregas...oni fakticki i nemaju potrebu za klasicnim spicevima. ako talijanima priljepe flaster ramosa na super maria a piquea recimo na kasana, ne znam kako ce doci do gola. aolnso i xavi bez problema mogu zatvoriti sredinu. kao sto rece radisa, njima je vazno samo da prekinu napad pa da mogu guslati narednih 15 minuta.spancima odgovara ono govnanje u sesnestercu kao sinoc pred kraj utakmice. vec vidim 1 penal u onoj guzvi i 1 elegantan pad pedra. svabe su odradile odlican posao sa prebacivanjem sredine ali jednostavno isu mogli da se izbore sa guzvom pred golom. e tada dolazi pimplanje do izrazaja, gdje sa jednim driblingom moze sebi kreirati dovoljno prostora da unesreci bufona, koji mi je btw. relativno nesiguran izgledao sinoc. dajem italijanim prednost u izvodjenju kornera, mislim da ce im to biti jedna od sansi...inace, tesko im se pise...a sto se tice statistike: "900 minutes without conceding in major knockout games since 2006". bice intresantno.

hazard
Kako god, biće ružno kao i celo prvenstvo.
:blink: Utakmice su bile uglavnom interesantne, osim mahom one koje je igrala Spanija nakon grupne faze.Inace, Italija 1-0. U 90 min. ili u produzecima. Spanci ni 2008. nisu uspeli da im daju gol, a nece ni sada. Tika-taka, tika-taka, ali znaju Italijani to tika-taka, narocito kako od toga da se brane. Mislim, ako Portugalcima nisu dali gol, nece ni Italijanima. Jedina sansa za spansku pobedu je na penale, sto uopste nije iskljuceno, jer ce tesko Italijani zabiti gol, mada mislim da ce se saban uz pomoc Pirla nekako pobrinuti za to.Forza Italia! Edited by hazard

SleeperSleep

kramponije, ja mislim da je busquets poslednji put u protivnicki sesnaesterac usao, a da nije bio prekid u pitanju, 2003.

Milogled Bluff
:blink: Utakmice su bile uglavnom interesantne, osim mahom one koje je igrala Spanija nakon grupne faze.Inace, Italija 1-0. U 90 min. ili u produzecima. Spanci ni 2008. nisu uspeli da im daju gol, a nece ni sada. Tika-taka, tika-taka, ali znaju Italijani to tika-taka, narocito kako od toga da se brane. Mislim, ako Portugalcima nisu dali gol, nece ni Italijanima. Jedina sansa za spansku pobedu je na penale, sto uopste nije iskljuceno, jer ce tesko Italijani zabiti gol, mada mislim da ce se saban uz pomoc Pirla nekako pobrinuti za to.Forza Italia!
Tako je. Plus Italijanima tada nije igrao Pirlo, zbog kartona u grupi. Da jeste, ko zna da li bismo danas uopste pricali o spanskoj vladavini i spekulisali o najboljoj repstaciji svih vremena i slicno.

Guest
This topic is now closed to further replies.