Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

sta je ova tema bez silka? angry.gifja kuham obejdinjujuci 3-4 topika ovom radnjomda, i jos jedan - hejting zbog 100000C u kuhinjiilustrovacu kasnije

Link to comment

now kuvao crveno socivo, al bez naocara, bem me coravog. spremio cevape i salatu, krenuo da umesam sirce u pire od sociva, turio naocare i ... bacio kompletan pire u wc solju. meleon crvica pliva po povrsini :isuse:najeli se cevapa, sira i salate

Link to comment

now cooking, pojela, preljutilaujedno dokaz i za 'da morate jesti jedno jelo do kraja zivota', izjasnih se za penne arrabiata, al posto sam pravila juce danas s spagetama (ovaj put sos s crnim lukom dodatno):tako prosto a idealno,alegorija zivota, kiselo-ljuta dinamika - nad-ego i id, i kao stozer da to izmiri - testo

Edited by InvisibleLight
Link to comment

isekao komorac na cetvrtine, jedan veliki patlidzan na debele kolutove, i nekoliko paradajza na cetvrtinedobro osolio, malo zapaprio, prelio muljemodozgo poredjao neke pilece batake i zapekaoprelivao sve mocom da se ne presusizdrao uz svez krckav i blago topao hleb i humus (da sve lepo poveze - ukusom) po laronovom receptu.

Link to comment

krenem da pravim klasičan aglio e olio

ali ga preinačim tako što dodam nekoliko sitno seckanih paradajza i puno bosiljka i drugih trava iz saksije na prozoru i po koju seckanu crnu maslinu. paradajz ne kuvam, samo pomešam sa uljem i belim lukom.umesto špageta skuvam spirale (burgijice).pokazale su se kao jako dobro, jer se travčice i blukac zavuku u navoje na burgijici.pospem makedonskim ribanim pekorinom dok je jelo još u loncu i onda dobro promešam. posle svako sebi nariba sira po želji.idealno jelo. spremi se za manje od 10 minuta.

Link to comment
krenem da pravim klasičan aglio e olio

ali ga preinačim tako što dodam nekoliko sitno seckanih paradajza i puno bosiljka i drugih trava iz saksije na prozoru i po koju seckanu crnu maslinu. paradajz ne kuvam, samo pomešam sa uljem i belim lukom.umesto špageta skuvam spirale (burgijice).pokazale su se kao jako dobro, jer se travčice i blukac zavuku u navoje na burgijici.pospem makedonskim ribanim pekorinom dok je jelo još u loncu i onda dobro promešam. posle svako sebi nariba sira po želji.idealno jelo. spremi se za manje od 10 minuta.

pasta rocks leti (zbog soseva baziranih na paradajzu)sta su vam to spiralice, nesto kao fusilli?ja nakon tri dana kuvanja istog tipa sosa :blush: sad pravila spagete s tunom (m.ulje, c. i b. luk + seckani paradajz + tuna + bosiljak. so .biber of kors.)@mammy nije li ti taj aglio e olio dodavanjem paradajza postao arrabiata?(sve je tu). doduse ko zna sta si natrpala od tih travcica. ja stavim bosiljak i/ili pershun, nikad vise od dve travke
Link to comment
pasta rocks leti (zbog soseva baziranih na paradajzu)sta su vam to spiralice, nesto kao fusilli?ja nakon tri dana kuvanja istog tipa sosa :blush: sad pravila spagete s tunom (m.ulje, c. i b. luk + seckani paradajz + tuna + bosiljak. so .biber of kors.)@mammy nije li ti taj aglio e olio dodavanjem paradajza postao arrabiata?(sve je tu). doduse ko zna sta si natrpala od tih travcica. ja stavim bosiljak i/ili pershun, nikad vise od dve travke
nije arabiata jer se paradajz ne kuva, već samo malo krepa (smekša) od toplote. ja ga iseckam na kockice od 5-6 mm.sve pravim u jednoj šerpi. dok se kuva testeninai seckam beli luk i paradajz, a zeleniš sečem makazama. bar pola veze peršuna, 5-6 velikih listova bosiljka, par listića žalfije, očerupam nekoliko stabljičica majčine dušice i origana, par iglica ruzmarina i dvadesetak pera vlašca. sve sem peršuna i bosiljka je egzibicija, ali kad ostalo bilje već gajim i zalivam, stavim i njega.testeninu kad je kuvana ocedim. u istu vruću šerpu sipam galantno dobrog masinovog ulja, vratim na ugašenu, vruću ringlu, ubacim ko otrov ljutu sušenu papričicu i beli luk. upalim ringlu na 2 od 9, propržim 1-2 minuta, dodam paradajz, zeleniš i testeninu, ugasim šporet, naribam malo pekorina i dobro sve promešam. gotovo.fusili su dugački, spirale su kratke 4-5 cm.
Link to comment

hm..kapiram. mada i ja ,za arrabiata sos, ne kuvam nesto paradajz dugo kad ga ubacim,tj samo ga izgnjecim i kada da provri, skidamimamo identican repertoar bilja (sem origana) u balkonskoj bastici:) al ja stvarno ne bacam puno zacina odjednom,probala, ne ide mi 'manje je vishe' if u ask me za zacinsko biljethnx anyways, ja sutra nastavljam s mediteranskim pastama, prosirujem repertoar na spagete s lignjama i tikvicama,paradajzom itd..merachim taj sicilijanski recept mesecima,sad je pravo vreme..kacim fotke finalne :)

Link to comment
fusili su dugački, spirale su kratke 4-5 cm.
tako bi trebalo da bude, pa jos oni bucati, suplji, mmm... al to retko jos moze da se nadje svi prave kratke. ili su to rotini, slicni su samo malo vise uvrnuti. moje omiljene su orecchietteorecchiette.gif
Link to comment

Ozbiljno parce svinjetine na klocne od luka i sargarepe pa u rernu, naravno od juce je "karantinu" a zabo sam u merkarodicu neku mesavinu "za omeksavanje mesa" pa ce vidimo kako ce to da ispadne, probni rad je i za "pizon senf"...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...