Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

Ne razumem zasto bi identifikovali drzavu kao protivnika, oni od drzave traze da zastiti njihova prava, sto je sasvim logicna postavka. Ljudska prava i postoje na relaciji drzava - pojedinac/grupa.
Pa dobro, necemo sad bas pojednostavljivati pojam drzave i ciljati na neke univerzalije kojima kao svaka drzava tezi. Reci da Srbija tezi zastiti ljudskih prava je najblaze receno glupost i verujem da se sa time slazes. Kapiras da u trazenju zastite prava implicitno naglasavas da ti moras da trazis nesto sto ti drzava vec garantuje, odnosno da se drzavi jebe za tvoja prava? Sa istom tom drzavom koja prstom nije makla u resavanju problema homofobije ti paktiras cisto iz partikularnih interesa setnje? Mislim, bas pokusavam da nadjem neku poziciju sa koje bih mogao afirmativno da se izjasnim o saradnji sa drzavom, ali mi bolje od ovoga nece poci za rukom. Uostalom , pogledajte Gej strejt alijansu i njihove aktivnosti, s kime saradjuju i slicno, bice vam jasnije da je svrha njihovog postojanja uzimanje love na sto duze staze.
Link to comment
I uvek ce nesto smetati. Niko ne daje predloge za organizaciju mitinga DS, SNS, Beer festa, koncerata, strajkova taksista i slicno, ali su svi pametni u picku materinu kada je u pitanju Prajd. Kao da su oni maloumni, ne znaju sta je dobro za njih, ajde da zauzmemo paternalisticki stav.Podrzi ili ne, jebemu. Neces ti da nosis rainbow zastavu i osvrces se svaki put kada ides kuci uvece da li ce neko da te izlomi martinkama.Inace, neka je slogan provokativan. Bas volim sto je provokativan. I meni je bio prst u oku kada su pravili "porodicnu setnju". Kao da ja nemam porodicu, tj kao da porodica postoji samo u okviru sire crkveno-narodne zajednice.
Pa eto ni ti nisi ovim postom podržao ili ne, nego si i nešto još pisao o načinu.Koja je svrha da ovde podržim ili ne podržim prajd?
Link to comment
Da, zato što rasprava nije politička. Imaju li neki ljudi, nebitno koji, pravo na okupljanje, pa i na izražavanje protesta - to prosto ne ostavlja mesta za raspravu kakvu želiš da vodiš. I meni se kenja od citiranja biblije, činili to tzv. prohrišćanski elementi ili pederi, i meni se posebno ne dopada ideja da ovaj grad pripada njima, a.k.a. pederčinama. Ali me ni najmanje ne nerviraju oni, i nikako im ne bih uskratio pravo da to čine ili da idu sa takvim sloganima.
Cekaj, kako nije politicka? Pa Gay pride svake godine polarizuje Srbiju maltene kao Drajfusova afera Francusku. To je mozda jedan od najpoliticnijih dogadjaja gde je umesana cela struktura drzave i skoro citava populacija. Doduse, ne znam bas kako ti tumacis termin "politicka".
Link to comment
Pa dobro, necemo sad bas pojednostavljivati pojam drzave i ciljati na neke univerzalije kojima kao svaka drzava tezi. Reci da Srbija tezi zastiti ljudskih prava je najblaze receno glupost i verujem da se sa time slazes. Kapiras da u trazenju zastite prava implicitno naglasavas da ti moras da trazis nesto sto ti drzava vec garantuje, odnosno da se drzavi jebe za tvoja prava? Sa istom tom drzavom koja prstom nije makla u resavanju problema homofobije ti paktiras cisto iz partikularnih interesa setnje? Mislim, bas pokusavam da nadjem neku poziciju sa koje bih mogao afirmativno da se izjasnim o saradnji sa drzavom, ali mi bolje od ovoga nece poci za rukom. Uostalom , pogledajte Gej strejt alijansu i njihove aktivnosti, s kime saradjuju i slicno, bice vam jasnije da je svrha njihovog postojanja uzimanje love na sto duze staze.
Prvi bold: Jasno je da im prava nisu zasticena, inace ne bi ni protestovali. Takodje je jasno da prava moraju da im budu zasticena, bez obzira na to koji su slogan odabrali i koliko su para uzeli iz raznih fondova, jel? To sto se drzavi kako ti kazes jebe za njihova prava je upravo i razlog protesta. Ne razumem sta ti tu nije jasno, ali OK, nije ni vazno.Drugi bold: I dalje ne kapiram sta zanci 'paktirati' sa drzavom. Jel mislis na to sto traze od drzave da im omoguci mirno okupljanje?Treci bold: Setnja svakako nije niciji partikularni interes, to je valjda jasno kao dan.
Link to comment
Pa eto ni ti nisi ovim postom podržao ili ne, nego si i nešto još pisao o načinu.Koja je svrha da ovde podržim ili ne podržim prajd?
pa tako ces ucestvovati u stvaranju konsenzusa da je pravo na okupljanje i slobodu izrazavanja starije od dnevne politike.takodje, mozes, recimo, da ne glasas za politicare koji zabranjuju prajd, ali bojim se da ce te, ako uradis tako nesto, proevropski, demokratski i liberalni deo foruma, koji se nominalno zalaze za ljudska prava, politi kofama govana, pa ni to bas ne savetujem.
Link to comment
Prvi bold: Jasno je da im prava nisu zasticena, inace ne bi ni protestovali. Takodje je jasno da prava moraju da im budu zasticena, bez obzira na to koji su slogan odabrali i koliko su para uzeli iz raznih fondova, jel? To sto se drzavi kako ti kazes jebe za njihova prava je upravo i razlog protesta. Ne razumem sta ti tu nije jasno, ali OK, nije ni vazno.Drugi bold: I dalje ne kapiram sta zanci 'paktirati' sa drzavom. Jel mislis na to sto traze od drzave da im omoguci mirno okupljanje?Treci bold: Setnja svakako nije niciji partikularni interes, to je valjda jasno kao dan.
Prvi bold: Kada govorimo o zastiti prava, da li govorimo o LGBT populaciji ili Gej strejt alijansi? Dakle, oni su ti koji smisljaju slogane i uzimaju pare iz raznih fondova, ne obicna LGBT populacija. A koji su im dosadasnji uspesi?Drugi bold: Dovoljno je da pogledas njihove aktivnosti, provlacenje kroz drzavne institucije, razgovori sa gotovo svim bitnijim politicarima, izmedju ostalog nedostatak bilo kakve kritike drzave i njene pozicije. Dakle, politicari su kul, ali narod je stoka.Treci bold: Govorim o partikularnom interesu u smislu da je najvaznije da se odrzi setnja, a ono sto se dogadja pre i posle setnje nije toliko bitno.
Link to comment
pa tako ces ucestvovati u stvaranju konsenzusa da je pravo na okupljanje i slobodu izrazavanja starije od dnevne politike.takodje, mozes, recimo, da ne glasas za politicare koji zabranjuju prajd, ali bojim se da ce te, ako uradis tako nesto, proevropski, demokratski i liberalni deo foruma, koji se nominalno zalaze za ljudska prava, politi kofama govana, pa ni to bas ne savetujem.
Ja ne sporim ničija ljudska prava. U ta prava spada i moja odluka da glasanje prepustim mlađima od mene, a i starijima, koji još nisu shvatili.Prema tome - nisam glasao za političare koji zabranjuju prajd.Iz čega dalje sledi da nisam odmogao. Nu, dosta šale.Moje mišljenje je da čovek može ama baš svakome da priđe i da može sa ama baš svakim da razgovara. Samo mora da odabere pravi način, a ponekad i da uradi neke predradnje koje će da omoguće krajnji cilj.Nisu borci za ljudska prava, u ovom slučaju gej populacije dogma, pa da ne sme čovek njihovo delovanje da preispituje - bez obzira što im je krajnji cilj pravi.Ponekad ste baš pederi, kada vam ponešto zaliči na griješne misli, forumski nepodobne.
Link to comment
Prvi bold: Kada govorimo o zastiti prava, da li govorimo o LGBT populaciji ili Gej strejt alijansi? Dakle, oni su ti koji smisljaju slogane i uzimaju pare iz raznih fondova, ne obicna LGBT populacija. A koji su im dosadasnji uspesi?Drugi bold: Dovoljno je da pogledas njihove aktivnosti, provlacenje kroz drzavne institucije, razgovori sa gotovo svim bitnijim politicarima, izmedju ostalog nedostatak bilo kakve kritike drzave i njene pozicije. Dakle, politicari su kul, ali narod je stoka.Treci bold: Govorim o partikularnom interesu u smislu da je najvaznije da se odrzi setnja, a ono sto se dogadja pre i posle setnje nije toliko bitno.
Meni je OK da ti zameras LGBT organizacijama to sto nisu uradili vise po pitanju promocije i zastite prava LGBT manjine, nezavisno od Parade. Recimo da je OK i da njihove poteze nazivas debilnim, histericnim i skandaloznim, to je i dalje u okviru tvog prava na javnu kritiku (ne bas najsrecnije artikulisanu u ovom slucaju). Ali je potpuno van pameti i elementarne logike da organizatore krivis za eventualno neodrzavanje prajda. To je ono na sta sam ja inicijalno reagovala.
Link to comment

up uppa šta ima neko ovde da mi bude kriv, nemam ja pojma :unsure:a i ne obraćam se nikome lično, sačuvaj me Tvorče univerzuma.samo mi ponekad neka reč natera neku misao u tastaturu, a to što je nečija je puka slučajnost

Edited by Zugurosh
Link to comment
Meni je OK da ti zameras LGBT organizacijama to sto nisu uradili vise po pitanju promocije i zastite prava LGBT manjine, nezavisno od Parade. Recimo da je OK i da njihove poteze nazivas debilnim, histericnim i skandaloznim, to je i dalje u okviru tvog prava na javnu kritiku (ne bas najsrecnije artikulisanu u ovom slucaju). Ali je potpuno van pameti i elementarne logike da organizatore krivis za eventualno neodrzavanje prajda. To je ono na sta sam ja inicijalno reagovala.
Ja njih nigde nisam krivio za neodrzavanje, vec za pogresno vodjenje politike koje je kontraproduktivno...edit: odnosno da budem precizniji, daleko od toga da su glavni krivci, ali imaju udela u tom kolacu. Edited by casperbgd
Link to comment

Organizatori svih do sada Prajdova nisu uradili ama bas nista lose. Nikad!To sto nisu dovoljno cinculirali ili fasistima ili vama koji se plasite da fasiste ne naljutite.... Jebiga.Da se ja pitam i da imam jos 100 ovakvih: Izasli bi da fistujemo jedni druge nauoruzani bazukama i prikazivali na video bimu a ceo grad bi trestao od najgore muzike koju mogu da zamislim. Dva lika bi mi sorala u usta na terazijama dok sa dve bazuke nisanim u crkvu i SANU, pa ako neko hoce da ometa, neka proba... Mozda mi se trgne prst u frci...

Link to comment

naravno da je bitno pitanje odnosa taktike organizacije prajd festivala u specficnoj sredini i potonjih efekata na poboljsanje uslova zivota LGBTp, jer joj je to i cilja ko je ozbiljno zainteresovan za to mogao je da se ukljuci u organizacionu debatu jos pre par meseci..u svkaom slucaju verujem da ovde ne postoji niko ko smatra da je samo odrzvanje prajda pogresno ili nepotrebno@ mp - za tebe ne sumnjam, al mnogi se plase:) imaju decu, cuvaju glave,sto je ok

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Da se ja pitam i da imam jos 100 ovakvih: Izasli bi da fistujemo jedni druge nauoruzani bazukama i prikazivali na video bimu a ceo grad bi trestao od najgore muzike koju mogu da zamislim. Dva lika bi mi sorala u usta na terazijama dok sa dve bazuke nisanim u crkvu i SANU, pa ako neko hoce da ometa, neka proba... Mozda mi se trgne prst u frci...
Ima ih samo 99 pretpostavljam, pa će ipak biti drugačije?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...