Jump to content
IGNORED

Blog o bašti, plus permakultura


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Evo me, valjda sam na pravom mestu.

 

Elem, otkrila sam u sebi gene ratara  :D i to neki dan kada sam u svojoj baštici na planini brala boraniju.

E te lepote u glavi, te nirvane, ne mislenja ništa, samo kako lepo obrati boraniju, pa to svet nije video.

 

Iako je u neka doba baštu pokosio grad, dosta se ipak oporavilo,

Berem dakle svoju boraniju, tikvice, rani kupus već ogroooomne glavice, imam blitve za izvoz, brokoli lepo napreduju, za karfiol nisam baš sigurna. Praziluk takođe lepo raste, šargarepa mi je podbacila, cvekla fantastična. Imam tonu rukole :D.

Paradajz se najteže oporavlja, ima nešto, možda još sazri, videćemo.

 

Nije me ovde bilo više od mesec dana, sve je zaraslo, imala sam (i imam još) dosta posla, nisam stigla da slikam a i ne izgleda reprezentativno koliko je zapravo dobro (barem za mene, koja prvi put imam svoju ličnu bašticu :wub: ).

 

Slikaću, pa kačim.

 

Edited by dùda
  • +1 6
Link to comment

Ja sutra treba da pospremim pecenke (inace ce ih komsije pobrati:s_d:). Ne smem zaboraviti kolica, posto ima par od 10+ kilograma. Krompir je izvadjen. Paprika malo kasni, posto se jos ceka da pocrveni, no ima potencijalno dobrog materijala za ajvar, a isto vazi i za leju sa ljutom paprikom. Kupusa ce biti taman za bure srednje velicine (80). Cak je i boranija bila korektna (odvojena za zimu). Praziluk fino deblja, pravice se lepe pite u zimskom periodu. Nadje se i krastavac, tu i tamo.

Cesti mrazevi, tokom ranog proleca su pocistili vecinu voca (jedino je nesto od morskih sljiva ostalo bilo), no povrce je prijatno iznenadilo. Krompir je mogao imati nesto bolji prinos, no to je verovatno do semenskog krompira.

  • +1 1
Link to comment
On 23. 8. 2023. at 16:24, Klara said:

To je kišni ljiljan. 😍 Moj je bolje uspevao kada sam ga premestila u polusenku, ali ja sam još uvek daleko od ovoliko cvetova.

 

 

ljilj.jpeg

Ime ima smisla, posle kise poludi.

Moj je na najjacem suncu, jugozapadna strana, visoko. Sunce bije od 11do uvece

I ne smeta mu, hoce malo listovi da pozute i trazi  redovno zalivanje

Опис фотографије није доступан.

 

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment
On 19. 9. 2023. at 18:55, dùda said:

Evo me, valjda sam na pravom mestu.

 

Elem, otkrila sam u sebi gene ratara  :D i to neki dan kada sam u svojoj baštici na planini brala boraniju.

E te lepote u glavi, te nirvane, ne mislenja ništa, samo kako lepo obrati boraniju, pa to svet nije video.

 

Iako je u neka doba baštu pokosio grad, dosta se ipak oporavilo,

Berem dakle svoju boraniju, tikvice, rani kupus već ogroooomne glavice, imam blitve za izvoz, brokoli lepo napreduju, za karfiol nisam baš sigurna. Praziluk takođe lepo raste, šargarepa mi je podbacila, cvekla fantastična. Imam tonu rukole :D.

Paradajz se najteže oporavlja, ima nešto, možda još sazri, videćemo.

 

Nije me ovde bilo više od mesec dana, sve je zaraslo, imala sam (i imam još) dosta posla, nisam stigla da slikam a i ne izgleda reprezentativno koliko je zapravo dobro (barem za mene, koja prvi put imam svoju ličnu bašticu :wub: ).

 

Slikaću, pa kačim.

 

 

nisi ti lucila lozu ili kidala priperke paradajzu :)

  • +1 1
Link to comment

@Sara Jao, kako su tvoji lepi! *_*  Imaju više listova od mojih sirotana. : D 

Nekoliko saksija mi stoji na zapadnoj terasi, odlično napreduju. Iduće godine ću prebaciti neke i na jugozapadnu stranu. Znaš šta je još super za terasu (razmnožavaš ga preko semenke iz cveta): cinija. Mislim da se tako zove ono što moji imaju, pitaću:

 

Vus8NKR.jpg

 

 

A nikao im je i jesenji žuti krokus :wub:

QASlPux.jpg

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Ne znam da li pitam na pravoj temi, imam prelepu nanu i volela bih da je iduće godine sušim za čaj. Kako se to radi? Da li sečem grančice sa listovima, vezujem u buket i okačim da se suši na vazduhu ili berem samo listiće?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...