Jump to content
Host

Prag

Recommended Posts

luba
S aerodroma imaš gradski bus No119 do stanice Dejvická. To je posljednja stanica metroa, tu sjedneš na metro do stanice Malostranská, ili Staroměstská, ili Můstek i tu si u centru. Jedna karta vrijedi za bus, tramvaj i metro. Ne znam koliko košta, valjda 28Kč=cca1,2€.
jel ovo uputstvo vredi i da se stigne do ovog hotela? a gde kupujem karte za prevoz, ima na aerodromu ili u prevozu?nije valjda da stvarno mora zimska garderoba? ja se pouzdajem u weather.com, oni kazu 11-12 stepeni do kraja nedelje, to nije loso.

Host

Vredi, zelenom linijom od Dejvicke do Muzeuma i onda malo pesaka. Steta sto nisi na vreme prijavila da ides, dao bih ti preporuku za odlicne apartmane. Zimsku garderobu obavezno, hladno je i kad nije. Hrana je bulja, ponesite sendvice od kuce, u povratku donesite mi pivo. Jedino ima dobrih vegetarijanskih restorana. To ja onako, generalno, znam da nikog ne interesuje. Droga sa ulice, kao i svuda, losa.

Otto Katz
:lol:
Pražský ponos nije na prodaju. Ne za male pare. Ne za ono bašbaš male.
jel ovo uputstvo vredi i da se stigne do ovog hotela? a gde kupujem karte za prevoz, ima na aerodromu ili u prevozu?nije valjda da stvarno mora zimska garderoba? ja se pouzdajem u weather.com, oni kazu 11-12 stepeni do kraja nedelje, to nije loso.
Da, hotel ti je na liniji podzemne. Silaziš na stanici Můstek (izlaz Václavské Náměstí) ili Muzeum. Ako siđeš na prvoj ideš po glavnoj malo uzbrdo, pa prva lijevo. S Muzeuma je nizbrdo, pa prva desno. Obrati pažnju na zgradu na uglu Opletálové i V. Náměstí. Na aerodromu na autobuskom stajalištu linije 119 je mašina za prodaju karata. Kupi za 32Kč. Vjerojatno prodaju i u trafikama na terminalu, ali ne znam sigurno. Možeš i kod vozača, ali biva gužva i nije najzgodnije. Weather.com su ljudi profesionalci, znaju šta meću. Ja se jučer malo smrzao tokom duljeg boravka vani, a i zimogrižljiv sam, pa mi se učinilo grozna zima. Maločas izađoh, ugodno svježe, bit će i koji stupanj više od tih 11-12.

luba
Vredi, zelenom linijom od Dejvicke do Muzeuma i onda malo pesaka. Steta sto nisi na vreme prijavila da ides, dao bih ti preporuku za odlicne apartmane. Zimsku garderobu obavezno, hladno je i kad nije. Hrana je bulja, ponesite sendvice od kuce, u povratku donesite mi pivo. Jedino ima dobrih vegetarijanskih restorana. To ja onako, generalno, znam da nikog ne interesuje. Droga sa ulice, kao i svuda, losa.
prijavila sam ti pre dva meseca, kada sam i otkrila zasto idem, te je i hotel odabran zbog blizine lucerni.dobices pivo, samo javi koje. za hranu se ne brinem, dokle god ima kolenica i rebaraca i svezeg leba, meni kul.
Da, hotel ti je na liniji podzemne. Silaziš na stanici Můstek (izlaz Václavské Náměstí) ili Muzeum. Ako siđeš na prvoj ideš po glavnoj malo uzbrdo, pa prva lijevo. S Muzeuma je nizbrdo, pa prva desno. Obrati pažnju na zgradu na uglu Opletálové i V. Náměstí.
hvala :)mada je meni srce unapred puno, pa nijedna zima ne moze da me zamrzne.sad si me zainteresovao za ovu zgradu, sigurno cu da lupim glavom u neki stub dok zveram okolo.

luba

sad videh, kojote, ako ides posle 30. oktobra, javi da ti dam vodic i mape i ono sto mi preostane.

Otto Katz
sad si me zainteresovao za ovu zgradu, sigurno cu da lupim glavom u neki stub dok zveram okolo.
Ma ništa posebno, zanima me mišljenje putnika namjernika. Zgrada je potpuno diskretna, puristička fasada i čista linija. Developeri je hoće srušiti da postave novu od zelena stakla. Društvo za zaštitu praških starina je isposlovalo i Havelov potpis na peticiji protiv, a s nadobudnim autorom novog projekta igram lopte, pa tako pomalo pratim razvoj situacije.
kada sam i otkrila zasto idem, te je i hotel odabran zbog blizine lucerni
Ideš na PJ Harvey? Let Prague shake! Edited by king louie

dig_chohano
za hranu se ne brinem, dokle god ima kolenica i rebaraca i svezeg leba, meni kul.
Ja sam više mokrog leba jeo tamo no svežeg. Jebale ih knedliky.

luba
Ma ništa posebno, zanima me mišljenje putnika namjernika. Zgrada je potpuno diskretna, puristička fasada i čista linija. Developeri je hoće srušiti da postave novu od zelena stakla. Društvo za zaštitu praških starina je isposlovalo i Havelov potpis na peticiji protiv, a s nadobudnim autorom novog projekta igram lopte, pa tako pomalo pratim razvoj situacije.
obecavam utiske, onako populisticke, jer o arhitekturi znam samo da mi se nesto svidja ili ne.a ovo drugo, jasta. samo je iznenadjenje za saputnika, pa moram da krijem ko zmija noge.
Ja sam više mokrog leba jeo tamo no svežeg. Jebale ih knedliky.
ma ne brini, imam njuh za leba, naci cu ga, makar mi to bilo poslednje.

uliks

Ko ide svojim automobilom, pa još parkira kao da je kod kuće - znači propisno, ali domaćinski, oslanjajući se na zdrav razum i veze :D - oprez!Nema priče sa policijom jesi-nisi u pravu. Došla sam do mesta na kome je bio parkiran auto, a njega nema. Prvo proverim ulicu i sve po čemu sam je zapamtila, shvatim da je to ta, da nije nepropisno ništa, da nikakvo vreme nije iscurilo... ali, nema kola.Policajac me/nas uputi na taksistu koji će očas posla da nas odvede gde treba i nema potrebe da se uzbuđujemo, reče. Put je bio dug. Oko 50km. Mrak, a na parkingu bilion automobila i tu je sistem "(s)nađi se-nađi ga sam". Mukica. I kada nađeš, oderu te, ali malo manje od taksiste.Tehnički, vremenski i sl. detalji su OK napisani na net-u.Uživajte!

*edited by mod

Misli mda sam vec pisao ali nije zgoreg opet. Ko voli kolenice i rebarca ovo je pravo mesto a i prilicno je jeftino.http://www.restauraceuvejvodu.cz/?page=home&lang=ENSvaki put kada sam u Pragu pod obavezno idem tamo. Ostalo je manej vise sve receno i pre.

uliks
Misli mda sam vec pisao ali nije zgoreg opet. Ko voli kolenice i rebarca ovo je pravo mesto a i prilicno je jeftino.http://www.restauraceuvejvodu.cz/?page=home&lang=ENSvaki put kada sam u Pragu pod obavezno idem tamo. Ostalo je manej vise sve receno i pre.
:) A ja u restoran Beograd. Čista patologija. Msm, parapsiho-patologija.

*edited by mod
:) A ja u restoran Beograd. Čista patologija. Msm, parapsiho-patologija.
Sto se patologija tice zadnji put kada sam bio u Becu sam za prvi obrok udario u neki balkanski restoran kod Pratera kao da sam iz Srbije izasao pre 12 meseci a ne 12 sati. Naravno uzasno je bilo a kuvano vino je bilo obicno vino samo provuceno kroz mikrotalasnu.P.s. Gde mu dodje restoran Beograd u Pragu?

uliks

Pamtila sam po nekoj ulici cvetnog imena (bar liči na cveće ono što piše), ali ovako je jasnije. U centru.

hooyadahoo

nemojte da hasate u centru, 10% da se necete zajebati a 100% da hocete. prag nije veliki, zizkov ili vinohrady su 10 minuta away tramvajem, a tamo vec moze posteno da se klopa. meni je ovo super mesto (http://www.bluelightbar.cz/), ako se zadesite u okolini posle 9-10.