Jump to content
Host

Prag

Recommended Posts

čekmeže

Bradrz uglavnom zovu ljude u klubove ili na (boat) tripove kao ova 2 mornaraimg0068bk2.jpgProsjaci su isključivo muškarci u karakteristično ponižavajućim pozama, nema žene i dece. Zašto ne znam.img0076ho1.jpgNe deli se džabe ni lebac ni mleko, u pitanju je red za besplatni pregled da li imate maligni melanom.img0186qg7.jpg

alberto.ascari
Prosjaci su isključivo muškarci u karakteristično ponižavajućim pozama, nema žene i dece. Zašto ne znam.
žena i dece nema zato što ovde prosjaka skoro da i nema, ja ih nisam video godinama. Policija je uspešno rasterala pre desetak godina (uglavnom) rumunske Ciganke (ono što znamo sa Zelenog Venca) sa decom, koje su nosile cedulje bosanskih izbeglica i krale na veliko po centru, što u radnjama, što od ljudi. A ovo na slici je houmles?k ili takodje bezdomovec - bezď?k, uglavnom klasičan alkos bez kuće i posla, 98% ove socijalne grupe su muškarci.

dranata
Bio u Pragu 4 dana. Sjajan grad. S obzirom da nisam u prilici da nešto često putujem, rekao sam sebi da neću ići dvaput u isto mesto/državu, ali bih definitivno posle ovog putovanja mogao da promenim to razmišljanje.
Isti utisak a bogami i zaključak.Uglavnom se u svemu slažem sa tobom, osim u vezi ove garderobe, meni se učinilo da su naše prodavnice bolje opskrbljene, ja nisam ništa specijalno kupila, ali ostavljam mogućnost da si u pravu, pošto nisam imala ni vremena za neki "jači" šoping.Ja bila u svojoj organizaciji, bez agencije kao posrednika, samo sa planom šta je "must see". Vreme je sredinom marta bilo očajno, više sneg nego kiša i kao posledica toga bilo je propuštanje obilaska ZOO vrta. Od mnogih čula hvalospeve na njegov račun.Mrzi me da piskaram nešto više! :)

*edited by mod

Jedite u Veyvodi. Odlicna klopa ogromne porcije i kuhinja koja radi od 10 do 03Obavezno probajte ukiseljeni sir koji sluze kao predjelo ili uz pivo.Ako diete taxijem edino je bezbedno hvatati AAA taxi. Najbolje je da iscimate ove iz hotela da vam ga okrenuo i onda ispadne stvarno smesno gde god da odete a jos i dele neke fine vodice na foru yellow cab magazina.Preporucujem i mesto u Pavouka (cene su malo vise osto je u samom centru)gde je od oko 8 fina ziva muzika a ko bas voli ima i neki srednjovekovni performans koji traje 3 sata sa sve klopom i picem za nekih 999czk ali tome nisam prisustvovao.Zaobici U medvedku jerbo im je hrana a i to njihovo domace pivo prilicno bezveze kada se uporedi sa ostalim mestima. Isto vazi i za pizze gde god ih jeli.Sto se smetaja tice ja sam na netu naleteo na hotel Cercil i za 50e na dan dobio apartman od dve sobe,PC,satelitom,kupatilom i klimom na 5 minuta od stanice i 10 min od centra. Bilo bi jos i manje da ovi iz ambasade nisu trazili da unapred platim hotel jer daju nekih 10% popust na placanje u keshu.

Aule@

Najbolja menjachnica na koju sam naishao je Jindrishkoj u prolazu kada se ide sa Vaclavskih namesti u Jindrišku, sa leve strane(pošto se prođu 2 kafića). U istom prolazu je i hostel i internet i neka tajlandska masaža. Kada je u preporučenim menjaonama bilo 23 krune za evro ovde je bilo 23.4. Drugar ššanac mi reče da mu na bankomatima nisu naplaćivali proviziju za dizanje keša. Ako se budem setio josh nechega napisatju.Prag je predivan grad!

čekmeže

Vezano za neplaćanje provizije na ATMu, neka španac još jednom pogleda izvod svog računa. Čisto da ne bi neko došao u zabludu...I daj neke fotke, lep grad a nigde slika. Evro je i kod njih pao, mora da i tamo seljacima otkupljuju žito :rolleyes:

apotekarica
a ko bas voli ima i neki srednjovekovni performans koji traje 3 sata sa sve klopom i picem za nekih 999czk ali tome nisam prisustvovao.
Ja sam bila! Odvedu te u neki zamak (15-ak minuta voznje od grada) i obuku u 'srednjovekovnu odoru' (citaj, daju ti neki carsaf da navuces preko glave). Onda pocinje predstava, u kojoj moraju da budu angazovani svo gosti, a zaplet je, ako se dobro secam sledeci: princezu je zarobio zli carobnjak i princ treba da je oslobodi. Pa se, u tom kontekstu, izmedju okupljenih izabere kralj (koji daje znak kada da se jede, pije i sl.), dvorska luda (kad god uzvikne nesto, ne secam se tacno sta, svi moraju da iskape case i da ih prevrnute stave ispred sebe), princeza (nju malo lepse obuku), carobnjak (dobije onu spicastu kapu) i princ (dobije krunu i drveni mac), dok je neko od domacina narator. Dok to traje, posluzuje se vecera (klopa je bila super) i to u 'srednjovekovnom' stilu - drvene case, nema pribora vec se jede rukama, itd. a kao sto sam vec rekla, na svako nazdravljanje kralja ili uzvik dvorske lude case moraju da se prazne, tako da su posle pola sata svi lepo nalizani k'o mecici. Nastavka se i ne secam najbolje, ali u svakom slucaju, ziveli su srecno do kraja zivota i cica mica i gotova prica. Mislim da smo dosli u 21, a otisli posle ponoci (u ponoc pogase svetla i puste zvuke 'duhova'). Ne znam koliko kosta, posto sam bila gost neke firme koja je sve to organizovala, ali secam se da je taj izlet mogao da se pronadje vrlo lako preko hotela ili u turistickim agencijama po gradu. ps. nadjoh i slikuCESKA01.jpgto je ta 'odora' koju sam pomenula :rolleyes:

*edited by mod

Da to im je izgleda opsta fora. Ovo mesto je bilo bas u centru. Kako nam je objasnjavao lik iz Cacka koji tu peva tu se nalazila kafana i u XV veku ali se nivo izdigao pa je to u lagumu ispod a gore je bastica. sok sma isao u WC zapazio neke gutacice sablji, trbusne plesacice, vitezove,zonglere vatrom i slicno a ambijent je isti kao sa slike samo koliko sam primetio ovi dole nisu imali carsave preko odece. Ovaj sto radi u tom restoranu/krchmi rece da je i osoblje sa srednjovekovnim manirima kako bi sve bilo autenticno.P.s. Video znak za jos jedan restoran (ne znam tacno gde) koji je otisao jos dalje pa se tamo sluzi klopa i program iz komanog doba.

Aule@
Vezano za neplaćanje provizije na ATMu, neka Španac još jednom pogleda izvod svog računa. Čisto da ne bi neko došao u zabludu...I daj neke fotke, lep grad a nigde slika. Evro je i kod njih pao, mora da i tamo seljacima otkupljuju žito :rolleyes:
Heh, iako snimam skoro kao Japanac nemam mnogo ,,mejnstrim" slika-kupim turistichku knjigu ili razglednice. Slikam obichno neke neobichnosti. Stavio sma na mojprostor neke slike (net mi je strashno spor pa kachenje na shek oduzima previshe vremena) pa pogledaj slobodno(javne su slike) Edited by Aule@

*edited by mod
Heh, iako snimam skoro kao Japanac nemam mnogo ,,mejnstrim" slika-kupim turistichku knjigu ili razglednice. Slikam obichno neke neobichnosti. Stavio sma na mojprostor neke slike (net mi je strashno spor pa kachenje na shek oduzima previshe vremena) pa pogledaj slobodno(javne su slike)
Mozes i sa myspace ili bilo cega vec sa netu da linkujes slike ovde. sedma ikonica u drugom redu kad krenes da kucas post. Samo Copy location i paste tu

Aule@
Timmy

Putujem u Prag i Bratsilavu za 5 dana. Imam 2 pitanja, prvo da li i dalje u Pragu postoje ti problemi sa menjacnicama i razmenom evra? Malo mi je cudno da se u EU moras razmisljati gde i kako menjas devize :blink: mada east europe je to :lol: A drugo sta posetiti u Bratislavi za 2 dana? (za Prag manje vise znam, ali bi lepo legao neki dobar link sa nekim putopisima i sl) Izvinjavam se sto mesam topice, ali ne nadjoh nista o Bratsilavi..Hvala :)

Hamlet Strašni
A drugo sta posetiti u Bratislavi za 2 dana?
Probaj ovopredgradje

*edited by mod
Probaj ovopredgradje
Bez patkometrije angry.gif

Hamlet Strašni

1. Nisam mogao da odolim2. Izvinjavam se forumu u ove sitne nocne sate...

post-464-1255134672.jpg