Jump to content
IGNORED

FB Slagalica


Quizmaster

Recommended Posts

  • Replies 703
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ros

    84

  • *edited by mod

    64

  • Quizmaster

    60

  • KennyDalglish

    46

Odlična je FB slagalica, ali je u isto vreme govno što sada mogu da igram jednom dnevno. Eto, taman da se pohvalim da nikad nisam izgubio, a da mi je jedini otpor pružio lik sa 1100 i kusur rejtinga (ja imam valjda 620). Ali, nema dalje. angry.gif

Link to comment
Ljudi sta je ovo, obrisa danas neka riba patos samnom 160-53. Reci obe 10 slova, brojeve bez problema ubada, pitalicu ne stizem da odgovorim... nabroja skoro sve prirodne elemente, asocijacije jednu pogodila posle drugog otvorenog (prvog svog), drugu posle 3. polja. Jedino joj skocko malo skripao al se i tu izvukla. Jbt :blink: Pre ovoga me samo jednom pobedili 20tak razlike, zadnja dva dobio 50+. Recite mi da je u pitanju neki T-1000.Ros u pravu si, 3-1 je bolja kombinacija, rekao bih da je veca verovatnoca da ubodes na koje se znakove odnosi. Ako te ne mrzi tutni i formulu :D
A da se nisi ti malo zaljubio :P
Link to comment

upade mi danas kao protivnik jedan turcin.pravi turcin. vidim ja prvo ime, pa onda neke turske reci u prvoj igri.pitam ga: govoris srpski?a on: ???speak serbian?no no I turkishi ode...kako li je on dospeo do slagalice, pitaj boga :)

Link to comment

Djubrad mi malocas nisu priznala "Kais" za konacno, vec je moralo "Kaiš"!Jbte, ranije nije bilo takvih problema, pa sam prestao da prebacujem tastaturu na srpski.

Link to comment
mogao bi kviz da nam da formulu
Matematički gledano verovatno je najbolje krenuti 2-2, ali za praktičnu igru početni korak 3-1 (AAAB) mnogo olakšava situaciju. Ako na primer imamo dva pogotka na drugim pozicijama, odmah vidimo da na poslednjem mestu mora da ide A, dok je B na jednoj od prve tri pozicije. Da smo igrali AABB, onda ne bi mogli tako precizno da znamo šta imamo sa dva pogotka na netačnim mestima.Ako je jedna tačno pogođena i jedna na pogrešnom mestu, onda je sledeći korak koji preduzimam ABCC, pa dalje obično ide relativno lako. Ukoliko su dva tačno pogođena, probam AACC pa iz te informacije obično vidim šta dalje, da li su oba A pogoci ili možda jedno A i jedno B.Ako je jedan netačno pogođen, onda uvek igram BCCC, a ako je jedan tačno pogođen ACCC.Varijanta bez pogotka u prvom potezu takođe je vrlo dobra, onda odigram CCCD.Igrajući ovim sistemom mislim da sam poslednji put promašio pre recimo pedesetak igara, kad je bila neka specifična kombinacija pa sam zbog opuštenosti došao u situaciju da u poslednjem potezu gađam fifti-fifti (inače sam mogao odigrati u petom potezu nešto što bi otklonilo sve dileme).Na polufinalnom meču sa probnog turnira dogodilo mi se da pogodim iz prvog pokušaja :lol: Edited by Quizmaster
Link to comment

Što se tiče gađanja fifti-fifti u skočku i tu može da se malo poboljša sistem. Recimo, bez obzira da li se ide 2-2 ili 3-1 na početku, ako idemo šablonski može da se dođe u situaciju da imaš jedan siguran pogodak na mestu. Npr:X - na mestu, O van mestaSSTT - XSHHH - XSZZZ - XSKKK - XXSad znaš da ima jedan skočko (S) i jedan karo (K) i dva pika (P), ali imaš samo dva pokušaja za tri moguće kombinacije. E tu sad ne treba igrati šablonski dalje, već treba iskoristiti peti pokušaj da se reši mesto karoa i pika i u šestom pokušaju reši. Evo ovako:HKPH - Ovde će biti sigurno dva pogotka, ali u zavisnosti od toga koliko je tačnih, zavisi i konačno rešenje.Ako je XX onda je rešenje lako: SKPPAko je XO onda je rešenje: SPPKAko je OO onda je rešenje: SPKPOvo je dobro rešenje u pravoj slagalici, jer se dobija 10 poena i za pogodak u petom i u šestom pokušaju, pa je zgodno ovo iskoristiti.Naravno, neka druga taktika ne može da dovede baš u ovu situaciju, ali mislim da ne postoji savršena šablonska taktika koja bi rešila ovu igru.

Link to comment
X - na mestu, O van mestaSSTT - XSHHH - XSZZZ - XSKKK - XX
mislim da je lakse da koristimo brojeve od 1-6u tvom primeru trazimo 1566, 1665 ili 1656, evo resenja za svaki slucaj (Boogie's way):uvek pocinjem sa: #1--> 1122 - X (ako ima dva ili vise pogodaka, nastavljam sa 1111, u suprotnom sledi 3344)#2--> 3344 (ako ima dva ili vise pogodaka, u trecem koraku ide 3333, a ako ima samo jedan pogodak, onda kombinujem jedan od prva dva i jedan od druga dva broja, recimo 1133 ili 1144, tako da u cetvrtom koraku znam sigurno dva broja kombinacije)(1566)#3--> 5553 - X #4--> 1566 - XXXX#5--> #6--> (1665)#3--> 5553 - O#4--> 1665 - XXXX#5--> #6--> (1656)#3--> 5553 - X#4--> 1566 - XXOO#5--> 5166 - XOOO (sad je jasno da jedna sestica mora medj' prva dva broja pored jedinice)#6--> 1656 - XXXX (6156 ne moze zbog #4, a zbog #3 ne mogu 1665 i 6165)99% sam ubedjen da mojom metodom svaka kombinacija moze da se pogodi iz najvise 6 pokusaja.(1% sumnje cisto reda radi, ne secam se kad sam okinuo poslednji put a da sam bio trezan)
Link to comment
Ovako je moj klinac sinoć odigrao:
Pohvala za tvog sina, s kojim sam odigrao večeras partiju. Vrlo učtiv i vaspitan momak, a za školarca je prikazao sasvim solidno znanje. Naravno da nije mogao da parira u onim uvodnim igrama, ali je na kraju skupio 71 poen. Edited by Quizmaster
Link to comment

krenula mi partija lose protiv jaceg protivnika, a onda... spojite latinske nazive sa delovima tela :-) Znao sam da će silne serije sa patolozima da se isplate :-) na kraju sam obe asocijacije otvorio posle samo jedne kolone pogodjene... i 52 pera na kraju.

Link to comment
mislim da je lakse da koristimo brojeve od 1-6u tvom primeru trazimo 1566, 1665 ili 1656, evo resenja za svaki slucaj (Boogie's way):uvek pocinjem sa: #1--> 1122 - X (ako ima dva ili vise pogodaka, nastavljam sa 1111, u suprotnom sledi 3344)#2--> 3344 (ako ima dva ili vise pogodaka, u trecem koraku ide 3333, a ako ima samo jedan pogodak, onda kombinujem jedan od prva dva i jedan od druga dva broja, recimo 1133 ili 1144, tako da u cetvrtom koraku znam sigurno dva broja kombinacije)(1566)#3--> 5553 - X #4--> 1566 - XXXX#5--> #6--> (1665)#3--> 5553 - O#4--> 1665 - XXXX#5--> #6--> (1656)#3--> 5553 - X#4--> 1566 - XXOO#5--> 5166 - XOOO (sad je jasno da jedna sestica mora medj' prva dva broja pored jedinice)#6--> 1656 - XXXX (6156 ne moze zbog #4, a zbog #3 ne mogu 1665 i 6165)99% sam ubedjen da mojom metodom svaka kombinacija moze da se pogodi iz najvise 6 pokusaja.(1% sumnje cisto reda radi, ne secam se kad sam okinuo poslednji put a da sam bio trezan)
Koliko mogu sad pospan da shvatim, sistem nam je slican ali bez tih "4 iste". Rekao bih da je to gubljenje poteza narocito u primeru koji si naveo pod 1. U takvoj situaciji uglavnom moze da se resi do 5. pokusaja ili, uz malo srece, i manje. Kod 2/3 pogodjena dalje idem sistemom da u 2/3 polja rascistim situaciju iz prvog reda a u preostalim poljima gadjam presotalo. Tako najkasnije sa 4. pokusajem imas sve bar pogodjene a ako si lepo "sarao" do tad onda su velike sanse za 5. pokusaj a u 6. ne gine.Inace ne mogu bas da se pohvalim tolikom uspesnoscu, mislim da sam uhvatio ritam radio 2/3.Za kraj jedna zanimljivost - pred asocijacije vodim dosta protiv neke ribe, cini mi se da je bilo 110:66. Ona otvara A1 i pogadja konacno. U drugoj, otvaram B1, ona B2 i pogadja konacno :D . Igram 3-4 partije dnevno zadnjih 7 dana ali mi se vec uveliko ponavljaju asocijacije i po treci put. Ne verujem da imaju ni 50 razlicitih kompleta sto je bas malo i bez veze.
Link to comment
Koliko mogu sad pospan da shvatim, sistem nam je slican ali bez tih "4 iste". Rekao bih da je to gubljenje poteza narocito u primeru koji si naveo pod 1.
gubljenje poteza je ako u prvom pokusaju imas samo jedan pogodak, ako imas dva, pomaze dosta. Verovatno da moze i bez toga, nisam razradjivao strategiju do kraja ... ali i ovako resim svaki zadatak za manje od 30-tak sekundi i u 6-or-less pokusaja
Inace ne mogu bas da se pohvalim tolikom uspesnoscu, mislim da sam uhvatio ritam radio 2/3.
izgleda da sam i ja malo vise .. hmm, pospan ... ne kapiram uspevas li ti uopste da resis sve zadatke ili samo dve trecine njih .. :)
Za kraj jedna zanimljivost - pred asocijacije vodim dosta protiv neke ribe, cini mi se da je bilo 110:66. Ona otvara A1 i pogadja konacno. U drugoj, otvaram B1, ona B2 i pogadja konacno :D . Igram 3-4 partije dnevno zadnjih 7 dana ali mi se vec uveliko ponavljaju asocijacije i po treci put. Ne verujem da imaju ni 50 razlicitih kompleta sto je bas malo i bez veze.
Matchmaking sistem im je jos bolji, zadnja dva dana protivnici su mi otisli u minus :D (mada, ja igram samo jednu partiju dnevno)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...