Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

Nije mi najjasnije otkud baš mene to da pitaš, ali ostao si pomalo nedorečen sa tim šta je novija francuska produkcija, koliko nova.

Lično sam shvatio da misliš na filmove iz poslednjih par godina, dakle 2015, 2016 i ova godina po imdb-u.

Ovako, od filmova koji su mi se dopali u poslednje vreme, ovih sam se trenutno setio:

À trois on y va (2015)

Belles familles (2015)

L'amant double (2017)

Irréprochable (2016)

Un homme idéal (2015)

Le convoi (2016)

Naravno, ne pišem ti baš opštepoznate filmove.

Ove filmove nameravam da gledam narednih dana ili sam ih ostavio za novogodišnje praznike:

Saint Amour (2016)

Five (2016)

La fille de Brest (2016)

Cézanne et moi (2016)

Radin! (2016)

Raid dingue (2016)

Rock'n Roll (2017)

Toliko sam se trenutno setio, ukoliko sam dobro shvatio šta me pitaš...

Edited by Ajant23
Link to comment
14 hours ago, I*m with the pilots said:

Preporucujem kineski "I am not Madame Bovary" koji je pre svega uradjen na vrlo zanimljiv nacin, a i prica je dobra: http://www.imdb.com/title/tt5918090/

i tajvansko-japanski "Mr. Long"

Od Japanaca ima toliko toga

Skinuo sam ovu Madam Bovari i na brzinu prelistao, izgleda ko da je snimano kroz durbin :blink:

Na zalost, dao sam prednost sinoc nekom glupom filmu sa Nikol Kidman i Kolin Farelom, ali za veceras je favorit (barem dok ne proverim new releases feed :) )

14 hours ago, Ras said:

Zašto kažeš Azija, a misliš na Daleki istok?

mislio sam prvenstveno na wuxia filmove (i japansko/korejske ekvivalente) koje znam da Host gleda ... ali da, generalno si u pravu

Link to comment
10 hours ago, BOOGIEMAN said:

Skinuo sam ovu Madam Bovari i na brzinu prelistao, izgleda ko da je snimano kroz durbin :blink:

mislio sam prvenstveno na wuxia filmove (i japansko/korejske ekvivalente) koje znam da Host gleda ... ali da, generalno si u pravu

Uradjeno je u stilu kineskog crteza, bas je posebno iskustvo. Ja sam ga gledala na jednom festivalu na ogromnom platnu i bas je bio dobar efekat. Traje malo duze ali vredi paznje.

 

Kakav je nastavak Detektiva Dija, nisam gledala jos uvek? Od Tsuija ti preporucujem jos nesto stariju super-zabavnu akciju (ja, koja ne volim akcione filmove generalno jer su mi dosadni) "Time and Tide", ako nisi gledao do sad. Sam pocetak i postavka price su fenomenalni (iako citajuci size koji stoji na IMDBu to covek nikada ne bi pomislio)

Link to comment
7 hours ago, Host said:

Zanr je u krizi i uglavnom se snimaju rimejkovi i stupidni kros-zanrovski filmovi sa elementima fantastike/horora. 

Takashi Miike ima novi film Mugen no jûnin (Blade of the Immortal) koji ispocetka lici na Shinobija, ali onda pomalo skrece kod Albukerkija... Takodje imas njegove rimejkove klasika poput Jûsan-nin no shikaku (13 Assassins) i Ichimei (Harakiri) koji su gledljivi, ali nisu ni blizu genija originala. Posto volis trash mislim da ce ti se svideti.

Pristojan anime Kaguyahime no monogatari (The Tale of the Princess Kaguya).

Kinezi su prsli jos vise, filmovi su im sve banalniji i sve vise lice na los Holivud. Snimljeni su nastavci Yip-mana koji su gledljivi, tako da mozes da pogledas dvojku i trojku a da se ne smoris. Gledljiv je i Xiu chun dao (Brotherhood of Blades). Nahajpovan je Cìkè Niè Yinniáng (The Assassin) koji je meni bio mlak. Isto vazi i za Wuxia.

 

Harakiri obecava, nisam gledao ni original ... thx! Mozda pogledam i ovaj poslednji mada ne volim Donnie Yen-a

 

2 hours ago, I*m with the pilots said:

Uradjeno je u stilu kineskog crteza, bas je posebno iskustvo. Ja sam ga gledala na jednom festivalu na ogromnom platnu i bas je bio dobar efekat. Traje malo duze ali vredi paznje.

 

Kakav je nastavak Detektiva Dija, nisam gledala jos uvek? Od Tsuija ti preporucujem jos nesto stariju super-zabavnu akciju (ja, koja ne volim akcione filmove generalno jer su mi dosadni) "Time and Tide", ako nisi gledao do sad. Sam pocetak i postavka price su fenomenalni (iako citajuci size koji stoji na IMDBu to covek nikada ne bi pomislio)

 

Super je 'Bovary', caskom proslo 2+ sata. Slika bila malo nezgodna u pocetku ali brzo se udubis u radnju zaboravis na to. Svidja mi se Kineski suvi humor, bas me zanima kako bi izgledala njihova verzija The Office-a :) . Ocena na imdb-u bi verovatno bila i veca da su ga ocenjivali samo kriticari iz sugavih zemalja gde je borba sa glomaznom birokratijom svakodnevnica. Hvala za preporuku!

 

Mladi Detektiv Di je za zaborav, odnosno, bar se ja ne secam nicega osim sto vidim da sam mu dao 5/10. Vidim da je za 2018-tu planiran i novi deo, ali na zalost bez Andy Lau-a... Prelistah Time & Tide na brzinu, ali hekleri i fantomke nisu ono sto trazim ... mozda dodje na red eventualno 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...