Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

On 2/7/2018 at 10:02 PM, kobni zelaya said:

 

Nisam gledao Vidocqa, pa nemam pojma šta je, ali moglo bi ti leći ovo.

meni čovek iz renoa bio malo šizofren film, pa mi je i utisak takav. počeo je jako sa onom maglom i ta linija priče sa šerifom mi je bila solidna i gledala mi se. ona druga linija sa japankom mi je bila dosta bezveze. još kad je počela da se tripuje da neki šerlok holms ili onaj njen detektiv kako se zove, samo sam prevrtala očima. sve je to još i bilo podnošljivo do wtf momenta

 

Spoiler

kornjače? come on...

 

posle čega je me je film potpuno izgubio.

s druge strane, ono što je drugima bilo problematično, meni se svidelo. npr. struktura filma u kojoj glavni lik koji u stvari vuče obe linije priče uglavnom nije prisutan i plot oko njega se uglavnom odvija daleko od očiju gledaoca (što, priznajem, doprinosi šizofreniji). osim toga, delovi sa japankom su snimani u tako nekom mekom svetlu da su baš lepi za gledanje.

 

Link to comment
20 hours ago, Host said:

 

Jeste na tom tragu, ali sam ga vec gledao. Mozda je ova francuska legenda posluzila kao uzor za Baskervilskog psa?

Amerikana moze da bude sa Japancima, mnogo ih zivi u San Francisku i okolini. 

 

Ipak cu se baciti na stripove. Grandville se desava u najboljem od svim mogucih alternativnih svetova, onaj u kome Francuzi okupiraju Britaniju. Ima detektiva, jazavaca i gedzeta, ubica i misterija. Ima svega sto jednom odraslom normalnom coveku treba (osim Japanki).

 

grandville_front_cover_medium.jpg

 

japanke su potrebne odraslim normalnim muskarcima od metar i po.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Treba mi nesto atmosfericno, recimo iz osamdesetih, tad je nekako najvise bilo takvih filmova, sa elektronskom muzikom. Ono... amerika, veliki grad, poslovne zgrade i kancelarije, staklo beton asfalt... nije bitan zanr, moze drama, krajm, sf, komedija, ljubavni.

Link to comment

Hm, nisam gledao. (mada sam jednom, mislim, video scenu sa katrin denev i suzan sarandon u nekom krevetu, ako je to to :D ) Moze. Hvala. 

 

Dajte jos predloga, da se nakupi :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
2 minutes ago, 3opge said:

the man who fell on earth (1987)

 

 

sto taj, a ne onaj s bowijem? 

 

1 minute ago, 3opge said:

Dressed to kill (1980)

 

Uh, mogao bih to obnoviti, good call

Link to comment
1 minute ago, Sludge Factory said:

 

sto taj, a ne onaj s bowijem? 

 

 

Uh, mogao bih to obnoviti, good call

 

ma da, Bowie, zajebo sam se za godinu (1976) 

 

 

Edited by 3opge
Link to comment
Just now, 3opge said:

 

ma da, Bowie, zajebo sam se za godinu

 

 

A pa to, vidim na imdb da ovaj ima 200 glasova i ocenu 5.1. Jes imdb, ali bas tolko ne bi ni tamo omanuli :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...