Jump to content
IGNORED

OK Kanal, Treći kanal, NS Plus, ...


stoka

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    10

  • Dr Arslanagić

    9

  • hazard

    5

  • Malkmus

    4

Onda sam ja to nešto propustio. Ima još jedna zanimljivost koje sam se setio. Postojala je emisija Tanje Peternek, čijeg se imena ne sećam, a poenta je bila da može da im se javi ko hoće i da kaže šta hoće za 3 ili 5 minuta, ne sećam se.I tu je debitovao predstavljajući se nadimkom Nindža... ko... pa Nemanja Đorđević. Lupetao je nešto.

Link to comment

3K mi je bio najdrazi pre nego sto su poceli da emituju svoj program 24h - pa je ceo dan isao MTV ili Children's Channel pa je bilo crtaaacaaaaa...Lone Rider, Transformersi, Sabre Rider and the Star Sheriffs...udriNS plus mi je ostao u najlepsem secanju od svih tih kanala. Opet zbog crtaca i filmova. Voltron :wub:

Link to comment
3K mi je bio najdrazi pre nego sto su poceli da emituju svoj program 24h - pa je ceo dan isao MTV ili Children's Channel pa je bilo crtaaacaaaaa...Lone Rider, Transformersi, Sabre Rider and the Star Sheriffs...udriNS plus mi je ostao u najlepsem secanju od svih tih kanala. Opet zbog crtaca i filmova. Voltron :wub:
A Triton? (Toriton)
Link to comment
alexandra jankovic je pre toga radila skolski program zajedno sa zarkom koracem.
Ponedeljnik. Imao sam 7-8 godina kad je isla ta emisija. Pitao sam se da li citaju pravu postu ili izmisljaju pitanja (posebno mi je tu bio sumnjiv postar Aca). Da bih to proverio, seo sam i napisao pismo emisiji. Nisam znao na sta da kukam pa sam se zalio kako me ukucani prozivaju da sam rodjen u camcu zato sto ne zatvaram vrata.Narednih par nedelja sam svakog ponedeljka isao po kuci i gasio televizore da slucajno neko ne vidi emisiju ako procitaju pismo. Pismo je procitao Zarko, secam se da se smejao dok je citao. Mislio sam da je opasnost prosla pa sam prestao gasiti televizore po kuci, ali zajebala me keva. Vratila se jedan dan sa posla umiruci od smeha. Pismo je objavio Politikin Zabavnik. Kako je tamo zavrsilo, pojma nemam.
Link to comment
3K mi je bio najdrazi pre nego sto su poceli da emituju svoj program 24h - pa je ceo dan isao MTV ili Children's Channel pa je bilo crtaaacaaaaa...Lone Rider, Transformersi, Sabre Rider and the Star Sheriffs...udriNS plus mi je ostao u najlepsem secanju od svih tih kanala. Opet zbog crtaca i filmova. Voltron :wub:
Lone Rider ili Lone Ranger? Utripovao sam da sam gledao crtani Lone Rangera kad sam bio klinja na nekoj televiziji, ali da me ubjes sad ne znam na kojo, mozda je bas i bio 3k. Naravno, Saber RIder, Voltron, Transformersi... su bili na 3k, toga se secam i jedva sam cekao! Robotech je pak isao na TV Novi Sad!
Link to comment

mozda je i Lone Ranger...onaj kauboj na belom konju, "hooo, silver, hooo!" ili tako nesto?Voltron je bio na NS+, garantujem 100%. Da li ga je mozda posle pustao 3K...ne znam

Edited by hazard
Link to comment

Voltron je bio na 3K u isto vreme kad i Saber Rider (kraj '91, pocetak '92 otprilike). Isli su jedan za drugim vikendom ujutro. Na NS(+) je isao Triton (gotovo uvek u vreme nikad zavrsavajuceg Dnevnika 2 <_<). Robotech je isao neko vreme na prvom ili drugom, ali jako kratko. Znam da sam uhvatio samo par epizoda i posle nikad vise. Naravno, sasvim je moguce da su sve televizije to pustale u nekom trenutku.

Edited by Venom
Link to comment
Ponedeljnik. Imao sam 7-8 godina kad je isla ta emisija. Pitao sam se da li citaju pravu postu ili izmisljaju pitanja (posebno mi je tu bio sumnjiv postar Aca). Da bih to proverio, seo sam i napisao pismo emisiji. Nisam znao na sta da kukam pa sam se zalio kako me ukucani prozivaju da sam rodjen u camcu zato sto ne zatvaram vrata.Narednih par nedelja sam svakog ponedeljka isao po kuci i gasio televizore da slucajno neko ne vidi emisiju ako procitaju pismo. Pismo je procitao Zarko, secam se da se smejao dok je citao. Mislio sam da je opasnost prosla pa sam prestao gasiti televizore po kuci, ali zajebala me keva. Vratila se jedan dan sa posla umiruci od smeha. Pismo je objavio Politikin Zabavnik. Kako je tamo zavrsilo, pojma nemam.
Divna vremena.Ja sam pre mesec dana prijavio divlju deponiju na sajtu Očistimo Srbiju a od njih ni pisma ni razglednice...jedino što ne sumnjam da su i oni umrli od smeha. Možda se sprdaju na internim mailovima.
Link to comment
Voltron je bio na 3K u isto vreme kad i Saber Rider (kraj '91, pocetak '92 otprilike). Isli su jedan za drugim vikendom ujutro. Na NS(+) je isao Triton (gotovo uvek u vreme nikad zavrsavajuceg Dnevnika 2 <_<). Robotech je isao neko vreme na prvom ili drugom, ali jako kratko. Znam da sam uhvatio samo par epizoda i posle nikad vise. Naravno, sasvim je moguce da su sve televizije to pustale u nekom trenutku.
Voltron je garant isao na NS+, i to na samom pocetku programa NS+ (uvece, jer isprva nije bilo programa preko dana). Samo zbog toga sam i gledao NS+, i uopste zapamtio taj kanal.Sad, mozda je 3K pustao Voltrona isto, ali NS+ sigurno jeste. Voltron vikendom ujutru ne secam se da sam ikada gledao.
Link to comment

Zahvaljujući Trećem kanalu otkrio sam Kartun Netvork i mog crtanog idola Džonija Bravoa (ili Brava) ...Iako je bio pod paskom RTS-a, Treći kanal je povremeno imao izlete koji bi se mogli okarakterisati kao subverzivni u odnosu na tadašnji Bobanov režim. Sećam se da je tokom studentskog protesta 1992. godine, u nekom njihovom dnevnom programu kolažnog tipa gostovao ludi Džoni Racković u svojstvu umetnika koji je trebao da predstavi valjda neki njegov projekat. Sećam se i neke ribe koja je gostovala zajedno sa njim. Na pitanje voditelja da kaže nešto o svom projektu, Racković je samo rekao da će u znak protesta protiv tadašnjeg režima i u smislu podrške studentima pokriti glavu majicom i zaćutati. Sećam se nesrećnog voditelja koga je kamera uhvatila kako režiji panično pokazuje da seče program i pređe na reklame ... Posle kraće pauze, u studiju više nije bilo ni Rackovića ni ribe, a voditelj je već laprdao o nečem sasvim desetom ...Takođe, svojevremeno je na Trećem kanalu išla neka vrsta video izdanja Ritma srca sa svim tadašnjim zvezdama bedevedesetdvojke - Srđom Anđelićem, Lunom Lu, ... Sećam se da je i gorepomenuti Racković imao svoje minute. Totalna alternativa u odnosu na sve drugo što je prikazivano ...Emisija "Brzi bendovi Srbije" (aluzija u naslovu na projekat "Brze pruge Srbije", šarenu lažu tadašnjeg režima), kao i novogodišnji specijal Srđana Dragojevića "Dva sata kvalitetnog TV programa" (koji je brutalno parodirao tadašnju turbo-folk kulturu), takođe su postali legendarni ...Neko spomenu zvezdu Trećeg kanala Nikolu Pandilovića, klavijaturistu opskurne grupe "Kalifornija", koji je kasnije prešao na veliku televiziju da vodi Bingo. Sada čita priloge u emisiji o IT tehnologiji "Interfejsu" (ribe koje su se ložile na njega, mogu da raspiruju seksualne fantazije slušajući ga na www.interfejs.tv) ... Zahvaljujem svima koji su do sada osvežili sećanja na OK kanal, Treći kanal, NS kanal i ohrabrujem sve one koji nekim svojim sećanjem ili video prilogom mogu još više da obogate ovu temu ...

Link to comment
Voltron je garant isao na NS+, i to na samom pocetku programa NS+ (uvece, jer isprva nije bilo programa preko dana). Samo zbog toga sam i gledao NS+, i uopste zapamtio taj kanal.Sad, mozda je 3K pustao Voltrona isto, ali NS+ sigurno jeste. Voltron vikendom ujutru ne secam se da sam ikada gledao.
Imam neki deja vu osecaj, mislim da sam ovo vec pisao. To da je isao i na NS+ je sasvim moguce. Nego, kao sto rekoh, 3K je subotom ili nedeljom imao blok Saber Ridera i Voltrona. Najiskrenije ne znam kako je moguce da si gledao Saber Ridera na 3K, a da se ne secas toga.Evo i ovde: http://www.crtaci.info/topic/25660-emitovanje-crtaca-na-tv-u-1990-i-1991-godine/Naravno, i tu pise da je Triton isao samo na 3K, sto nije tacno, jer je isao i na NS+.
Link to comment

Secam se kad sam kao klinac zamalo ispao kroz prozor da bih sobnom antenom uhvatio program kad su poceli da emituju, pustali su Sky (Inspector Gadget, Blue Thunder), onda su poceli MTV (panicno snimanje spotova na vhs).A interesantno je kako se ne secam da sam igde zvanicno cuo da su poceli da emituju, bile su glasine ispred zgrade da moze da se uhvati nova televizija koja pusta strani program, pa je svako kod kuce vrteo frekvencije i setao se sa antenom.Bili su vesnik jednog boljeg i otvorenijeg vremena, koje nazalost nije doslo :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...