Jump to content
IGNORED

Tolkien vs. Andric


Аврам Гојић

Koja je knjiga bolja?  

118 members have voted

  1. 1. Koja je knjiga bolja

    • Lord of the Rings
      32
    • Na Drini cuprija
      86


Recommended Posts

To je ok, ali ja bih Gospodara prstenova (film) mogao da nazovem, recimo, Bi-kolom (Bujanovac), ono što se pije u kantini kada se prodaju pepsi i mirinda. Hobit (filmovi) su više čaša vode sa razmućenom pljucom

 

У Бујановцу је прављена Хеба кола, која и није била толико лоша, Можда су додали мало више пасте за зубе у њу, што је мени као љубитељу Бранка-коле и пријало, а осим тога и није болео стомак као од више Роса коле која је имала добар укус, али и тај ”благи” фелер.

Link to comment

Да ли има заинтересованих за прављење игре за андроид, под именом Господари прстена™, која би након стартовања постављала кориснику питања из Господара прстенова и у случају погрешног одговора закључавала телефон на сат времена, за које се надамо да би били искоришћени за читање Толкина уместо буљења у смартфон.

 

Причали ми људи да на Далеком истоку већ имају фазон да на неким догађајима поставе на вратима мали уређај са тач-скрином, на коме поставе (тривијална) питања о том догађају, и не мереш ући ако не знаш макар основе.

Link to comment

И што сте се окомили на несрећног фрн-а, човек је жртва модерног времена у ком је лакше пре видети филм него прочитати књигу по којој је прављен која је послужила за инспирацију. Сад је видео филм и огадила му се цела радња. Чак и да прочита књигу, гарант ће му се измешати радња из књиге и филма.

Link to comment

Причали ми људи да на Далеком истоку већ имају фазон да на неким догађајима поставе на вратима мали уређај са тач-скрином, на коме поставе (тривијална) питања о том догађају, и не мереш ући ако не знаш макар основе.

Ми смо то имали у гимназији пре 30 година, само се јузер интерфејс базирао на недигиталним творевинама које смо звали "људи", а "догађај" смо називали "екипа" иако се нисмо бавили спортом.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kupio sam Silmarion, na engleskom, i uzivam citajuci ga. E sad, imam od ranije Gospodare Prstenova na srpskom i nikako nisam uspeo da se nateram da procitam, opisi, davljenje...

 

Zanima me da li je to mozda do prevoda ili prosto GP je tako napisan?

Link to comment

Kupio sam Silmarion, na engleskom, i uzivam citajuci ga. E sad, imam od ranije Gospodare Prstenova na srpskom i nikako nisam uspeo da se nateram da procitam, opisi, davljenje...

 

Zanima me da li je to mozda do prevoda ili prosto GP je tako napisan?

 

 

Koje izdanje GP imaš?

Link to comment

Provericu, ne znam sada gde su. Tri knjige, tvrd povez, prva je zelene boje sa Gandalfom.

 

Izvinjavam se svima sto remetim sveti topic :D  Cisto me zanima dal vredi da kupujem englesko izdanje ili ne. 

Link to comment

Provericu, ne znam sada gde su. Tri knjige, tvrd povez, prva je zelene boje sa Gandalfom.

 

Izvinjavam se svima sto remetim sveti topic :D  Cisto me zanima dal vredi da kupujem englesko izdanje ili ne. 

 

To je, mislim, izdanje Ezoterije.

Nabavi Nolitovo izdanje, mnogo je bolje.

Link to comment

Kupio sam Silmarion, na engleskom, i uzivam citajuci ga. E sad, imam od ranije Gospodare Prstenova na srpskom i nikako nisam uspeo da se nateram da procitam, opisi, davljenje...

 

Zanima me da li je to mozda do prevoda ili prosto GP je tako napisan?

giphy.gif

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...