Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

I ručak je ostao za nama.

But je perfektno ispečen! I sin i ja volimo da meso ostane sočno i meko i da se gotovo raspada pod viljuškom. Kora je naravno zapečena pod začinima.

Prilog krompir, ispečen uz meso i salata od brokolija i karfiola.

rucak.jpg

Link to comment

oooo, ne! rene :sad:

(nekada mi bas zao sto ne jedem meso - pihtije, cvarci, sarme, pecenja jagnjeca i praseca, al' po jedanput godisnje, mi bas nedostaju tu i tamo :-)

 

ja klopala tostice sa maslinovim, lososom, kaparima, svezom paprikom krckavom, mladim kozijim sirom i krizancem ruske i valdorf salate (bez mesa i krastavaca, a sa posnim majonezom i sa jabukom, narom i stabljikama celera).

 

i bombice razne,posne sa svim i svacim, rozen kolace sa makom...

 

a trenutno krejvujem na ukiseljene gljive iz knjige slucaj gospodina K, gde ih jede gospodin karenjin (to rusi bas cesto prave, fenomenalno je kada je od divnih sumskih gljiva, sa uljem, bluk, biberom i sircetom naliveno. kao nasa pecena paprika u teglama, tako otprilike se priprema)

Link to comment

uspelo mi pile [emoji4]

osim pile, tenkz to rene kao inspirejshn, bila mimoza. i josh je. i sarma i masna pogacha. pitala za kolache, rekli oce galete [emoji14]

sent from bubamoto

Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...