Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pristala bih i da jedem 'leba i jogurta, ali da pada sneg na novogodišnje veče i da do ujutru napada 30 cm. Onda još pomalo do Božića, pa posle više nijednom do sledeće zime. E tako, sve sam isplanirala.

Link to comment
je l nosis i svoj alko? nisam maliciozna, nego me zanima da l se nesto promenilo otkad sam ja davno bila u norveskoj, kad je svako donosio svoj alkohol, ili je to mozda tada bilo, jer su svi bili studenti, a sad ko ostvareni ljudi mogu da kupe alko za goste?
moji domaćini nisu reprezentativni, em su srbi, em moji bliski prijatelji jedno sto godina. idem tradicionalno kod njih svake druge godine na po nedelju do deset dana. ove se zalomila i ng.ali to za norvežane i dalje važi u principu. samo su ovi norvežani sa kojima se druže oni, a i ja kad sam tamo, u mešovitim vezama i brakovima sa strancima, pa ta pravila (svako donosi i jedepije svoje) ne važe. više to liči na ono što i u beogradu praktikujemo - svako spremi po nešto i donese.
Link to comment

u norveskoj kad sam bila ne donese svako ponesto da bi svi zajedno pili, nego sto doneses, to pijes, nema nista u deljaka. ne do ti bog da ostanes bez cigarete, na primer :lol: point, ponesi maslaca. u norveskoj nema :)

Link to comment
u norveskoj kad sam bila ne donese svako ponesto da bi svi zajedno pili, nego sto doneses, to pijes, nema nista u deljaka. ne do ti bog da ostanes bez cigarete, na primer laugh.gif point, ponesi maslaca. u norveskoj nema smile.gif
:) ma znam za taj njihov fazon, pricali mi ovi moji da su bili na nekim takvim ... hm, okupljanjima. ali kazem ti, medju njihovim prijateljima tamo je drugacije.i znam za maslac. diskutujem tako sa sestrom šta da smislim za ng poklone za domaćine... ona ko iz topa - e, ponesi maslac, tamo je nestašica :D(mislim, pitaću da li im treba za neke kolače, pre nego krenem)
Link to comment

pasteta od cvaraka, pileca dzigerica u slanini, kad se vec spominje maslac tatarski biftek koji stric preterano pravi, sitne pogacice i kiflice sa sunkom domacom. od slatkog lava kolaci, sampite masne i markiza.

Link to comment
:) ma znam za taj njihov fazon, pricali mi ovi moji da su bili na nekim takvim ... hm, okupljanjima. ali kazem ti, medju njihovim prijateljima tamo je drugacije.i znam za maslac. diskutujem tako sa sestrom šta da smislim za ng poklone za domaćine... ona ko iz topa - e, ponesi maslac, tamo je nestašica :D(mislim, pitaću da li im treba za neke kolače, pre nego krenem)
znao sam da je i kod njih kriza!propasce ta eu, kazem vam ja! :ss1:

just for the record - znam da nisu u eu :) i koja je fora da nema putera?!?!?jesu na severu ali nisu severna koreja...

Edited by Zverilla
Link to comment
koja je fora da nema putera?!?!?
The butter crisis began with heavy rains in the summer, which affected the quality of grazing for cows, in turn depressing milk production—the result is a lack of butter in shops.On top of the usual seasonal demand for butter, consumption has also risen this year because of the fashion for low-carbohydrate diets, he says. In 2011 so far, Tine has delivered 1,000 tons more butter to the market than in the same period last year.
Link to comment
:thumbup: Ima kod njega svašta nešto dobro, a i što nema, mož' se naruči.Jel' bila gužva, kad si bio?
gužva, jakako, ali brzo ide, vrlo su efikasni i ljubazni pa nije grdno čekati. nisam im poručio sečenje pa sam dobio cela rebra....razmišljam da li da ih razrežem na pojedinačna i tako salamurišem, ili da ih pečem 'vako, pa da da ih razrežem kada budu gotova. mislim da ću ih ipak seći pre salamurenja.
Link to comment

u novreskoj nema inostrane hrane, kad udjes u supermarket, iznenadis se koliko nista ne prepoznajes, sve je norvesko ili skandinavsko, a ako je iz ostale evrope, onda se prodaje ko ekskluzivna roba. milka, na primer, se prodaje po specijalizovanim radnjama za cokolade.ko sto mozes da vidis iz histroijanovog kvota, tine, nacionalni proizvodjac mleka i proizvoda ne moz da podmiri potrebe i to je to. nema uvoza. ako tine ne moz da proizvede - nema. i ja sam ocekivala da je sistem efikasniji i da moze jednostavno da resi problem, al ko sto vidimo, ne moze. ako tine ne proizvede, putera nece biti, a otvorice se crno trziste gde cena kilograma ide do 60 eura. sto je za norvesku nista. mene cudi da to nije redovna cena maslaca :lol:

Edited by darling
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...