Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

16 hours ago, dùda said:

Ja sam odrasla na švapskom siru i mileramu. I ovde mi mnogo nedostaje što ne mogu da ga nabavim, kao ni taj predivni mileram. U Hercegovini ga isto ne prave.. tamo samo kajmak i nemasni sir ili skroz onaj punomasni sir.

A švapski je negde između po masnoći, jer ostane više masnoće nakon skidanja milerama nego nakon skidanja kajmaka.

Osim toga, švapski sir i mileram imaju taj divan ukus (i vrednost), nekuvanog mleka.

Kad odem u krajinu, onda samo to jedem.

 

Konkretno za ovaj kolač što sam postovala recept, više volim sremski, punomasni uzmem, naravno, jer mi se on baš lepo umuti.

 

ed.

Znam kako se pravi taj sir, ali nije ovo mleko (ovo koje ovde mogu da nabavim), dovoljno dobro.

Mislis na "sir i vrhnje"?

Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ulovio sam neku jagnetinu... Imate neki predlog kako da spremim?

usipkujes blukom, mulja, soli, malo piva po dnu tepsije da isparava i drzi socnost i na 160 na duuuuugo uz povremeno polivanje pivom i mocom. i tako dok ne porumeni i ne pocne da spada s kostiju. za prste lizat. ja volim da tutnem svezeg origana ispod jage, da lep smek al nije da fali ako nema. 

 

ima recepata, nije da nema, al ovako je socno i slasno i imas novogodisnju mesinu na tacni. ja ne bih puno razmisljao.

 

ja odma podrazumeo da je komadina ucelo jer nova godina. 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jeste komadina, hvala...

A pre relnetm  neki pac?

ja ne praktikujem. samo ostavim jedno sat, dva van frizidera da ga rknem u rernu na sobnoj temperaturi. al to uglavnom zato sto je ovde jaga uvek mlada. ovce ne prodaju osim u arapskim, karibijskim i slicnim mesarama a i za to se treba potruditi pa naci odgovarajuce. s nasim mesarama nemam iskustva kad je jaga u pitanju. mozda to ovi iskusniji znaju.  

 

  • +1 1
Link to comment

+1 za ruzmarin i za adamov predlog

Dodataci predlogu:

- veče pre pečenja usoliti i natrljati marinadom na bazi maslinovog ulja sa dodatkom ruzmarina, soli, bibera, bluka i slično, već po ukusu. Ostaviti u kesi / foliji / posudi prekrivenoj streč folijom prekonoć u frižideru

- pečenje može u plehu zatvorenom alu folijom ili poklopljenoj posudi sa malo vode/piva pri dnu (može i malo limunovog soka) - rerna zagrejana na 150-200, pa se smanji na 120-150 kad uleti jaga i ostavi što reče adam duuugo. Izbegne se prelivanje. Finiš otklopljeno da uhvati koricu.

- u moču može krompir posle pa u rernu, ali može i bundeva ili batat. Batat bude sladak, masan, slan i lepljiv. Preporučam :)

Link to comment

ja vise volim origano s jagom. moze i ruzmarin, naravno, cak je to najcesce koriscen zacin za jagu al meni je dosta jak pa mi je origano drazi. 

 

jedino se razbaskarim s ruzmarinom kad pravim ribu. a ako je rostilj, onda ide omanji zbun na zar ispod da fino osmudi. 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...