Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Došlo je vreme da popričamo šta će ko spremati za najluđu noć i najmamurniji dan.U mom domaćinstvu već su počele pripreme za gozbu koja će obuhvatiti sledeće ajteme: - Juneća rebra iz salamure, dugo pečena, glazirana sosom od redukovane kokakole i drugih američkih sastojaka - Grčki tejk na prebranac - pečen sa dodatkom kvalitetnog paradajza koji sam čuvao od letos za ovakvu priliku - Salata od praziluka (feta, majonez, praziluk, šunka) - Meksička tuna salata (crveni pasulj, crveni luk, sok od limete, tunjevina i pečena paprika) - Još nekakva salata od kukuruza - Pihtije - Čatni od jabuka.Eto tako sam osmislio, baš me zanima šta ćete vi praviti.

Link to comment
- Juneća rebra iz salamure, dugo pečena, glazirana sosom od redukovane kokakole kompota breskve i drugih američkih sastojaka
Ja jutros naručio 3 kg kod Šicka :lol: Za ostalo još vagam...
Link to comment
Ja jutros naručio 3 kg kod Šicka :lol: Za ostalo još vagam...
hm vidi sad... tako znači? i kada ih preuzimaš? ja ih zvao danas, rekli mi da u principu ujutru imaju rebra....ako ne, poručiću sutra za četvrtak, 3 dana salamure mi je sasvim dosta.pošto su uopšte?
Link to comment

Idem u vikendicu na 4 dana sa djevojkom. Već je poručena klopa od drugara koji drži kuhinju gotovih jela. Mislim da su sledeće porcije na meniju:Ćufte u paradajz sosu; Prebranac; Riblja čorba; Sarme; Grašak sa junetinom; Musaka sa tikvicama;Ribić na kajmaku; Piletina u kari sosu.Turšija i gajba piva. To se jede za ručak. Za večeru se spremaju pizze.Za večeru pizza u izobilju. Za doručak seljački ajvar, kajmak i sir i šta sve ide uz to.

Link to comment

Pa da, i ja cenim da se odmaraju 48h, taman.U četvrtak pre podne, a cenu ne znam tačno ako veruješ, oko 400...Edit: žena zna, naravno - 459 din

Edited by historian
Link to comment
Pa da, i ja cenim da se odmaraju 48h, taman.U četvrtak pre podne, a cenu ne znam tačno ako veruješ, oko 400...Edit: žena zna, naravno - 459 din
e do kurca, znaci moram sutra da poranim, jebo ih ja, i jos da ih molim da pozure...fala na infou, spasao si mi has (valjda)
Link to comment

Ja cu za NG noc jesti verovatno odmrznutu picu, a 1. januara cu ici kod mame i tate na rucak gde cu jesti neko meso koje nije svinja jer to ne volim. Ako se neko sazali, moze slobodno da me pozove da jedem nesto super, a da nije daleko od mog uobicajenog stanista. U suprotnom moze da mi posalje.

Link to comment
Ja cu za NG noc jesti verovatno odmrznutu picu, a 1. januara cu ici kod mame i tate na rucak gde cu jesti neko meso koje nije svinja jer to ne volim. Ako se neko sazali, moze slobodno da me pozove da jedem nesto super, a da nije daleko od mog uobicajenog stanista. U suprotnom moze da mi posalje.
gospode, pa imas majin indeks u komsiluku.
Link to comment
Ja cu za NG noc jesti verovatno odmrznutu picu, a 1. januara cu ici kod mame i tate na rucak gde cu jesti neko meso koje nije svinja jer to ne volim. Ako se neko sazali, moze slobodno da me pozove da jedem nesto super, a da nije daleko od mog uobicajenog stanista. U suprotnom moze da mi posalje.
ovo okaci na perspic, bice sigurno dovoljno kavaljera da pomognu mornarki u nevoljija sam prelomio sta cu da porucim od mame za ng: peceno praseeeee :piggy: (i lesnik tortu, i neku slanu tortu s pecenim paprikama, i gibu, i jos ponesto, moram da smislim)
Link to comment
gospode, pa imas majin indeks u komsiluku.
A najbolje da je u komsiluku. Maja je na nekoj periferiji na koju ja ne zalazim cesto. Ali nije ti losa ova ideja, mozda se prosetam do Maje. Samo sto garant nece raditi u najludjoj noci :(
Link to comment

Najbolje da NS ima periferijuElem, ja cu standardno - gomila malih sendvica koje ce mi napraviti matorci, uz obilne kolicine kokakole i mozda poneko pivo

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
A najbolje da je u komsiluku. Maja je na nekoj periferiji na koju ja ne zalazim cesto. Ali nije ti losa ova ideja, mozda se prosetam do Maje. Samo sto garant nece raditi u najludjoj noci :(
ama cim mozes da prosetas znaci da je komsiluk. ceo ns je bre komsiluk.
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...