Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

Vratio se upravo iz friteze, kažu sve ok sa karticama, a na e-bankingu piše da su kartice neaktivne jer su u izradi <_< Proverio posle, stvarno mi i Master i Visa ističu 1/12Msm magarci iz Saga d.o.o nisu čuli za više statusa, nego im je sve "neaktivan". Toliko o UX (User eXperience)Dakle, za sada je lažna uzbuna što se friteze tiče, kao i Mastera. Videćemo dalje

Link to comment
Jeste, postupili su ispravno i sačuvali moje i svoje pare, ali su jako neprofesionalni.Pre svega, morali su da otvore filijale koje će raditi 24 sata gde će moći da se diže lova na šalteru sad kada su kartice mnogima blokirane.Imali su x načina da me obaveste o čemu se radi. Sms-om da zbog bezbednosti dobijam novu karticu za 7 dana, ili tekstom na sajtu. Ovako, ni reči od njih, a ja na forumima bajam o čemu se radi.Radno vreme banke je isto kao i moje radno vreme. Moram da izlazim sa posla u gubim sate u redovima samo zato što su oni nesposobni ili čuvaju svoj imidž pa ne smeju da puste ni reč o tome da je došlo do nekog zajeba?
A jel nije jednostavnije da pored kreditne kartice imas i ATM(cash) card, i u ovakvoj situaciji, bez odlaska u banku i na salter 24/7 podignes na ATM-u novac koji ti treba, i gotovo. Dok ne dobijes novu kreditnu. Bar su ATM kartice(trebalo bi) besplatne.
Link to comment
A jel nije jednostavnije da pored kreditne kartice imas i ATM(cash) card, i u ovakvoj situaciji, bez odlaska u banku i na salter 24/7 podignes na ATM-u novac koji ti treba, i gotovo. Dok ne dobijes novu kreditnu. Bar su ATM kartice(trebalo bi) besplatne.
Koliko sam skapirao, izgleda da je problem uglavnom i bio sa debitnim/cash karticama.
Link to comment
Koliko sam skapirao, izgleda da je problem uglavnom i bio sa debitnim/cash karticama.
Tako je...Izgleda da je OMV tražio podatke, na koje ima pravo, od processora, a da je procesor slao nezaštićen broj kartice u fajlu (iako ne sme to da šalje, nikako)... I da je posle toga samo nebo bilo granica...Ako saznam još nešto, napišem...
Link to comment
Vratio se upravo iz friteze, kažu sve ok sa karticama, a na e-bankingu piše da su kartice neaktivne jer su u izradi <_< Proverio posle, stvarno mi i Master i Visa ističu 1/12Msm magarci iz Saga d.o.o nisu čuli za više statusa, nego im je sve "neaktivan". Toliko o UX (User eXperience)Dakle, za sada je lažna uzbuna što se friteze tiče, kao i Mastera. Videćemo dalje
Meni je isticala u decembru i imala je status neaktivna ali sam je mogao koristiti sve dok me nisu pozvali da je zamenim sa drugom. Nisam 100% siguran kad sam prvi put provalio da stoji status neaktivna, ali sasvim je moguce da je to bilo krajem novembra.
Link to comment

Evo i odgovora od Raiffeisen-a:Poštovani gospodine xxx, Obaveštavamo vas da je Raiffeisen banka (kao i veliki broj drugih banaka u zemlji i u Evropi), na bazi zvaničnih informacija kompanije VISA Inc da je jedan broj njihovih platnih kartica kompromitovan usled neovlašćenog pristupa bazi podataka, iz sigurnosnih razloga izvršila privremenu blokadu odredjenog broja platnih kartica. Privremena blokada je preventivna bezbednosna mera u cilju zaštite sredstava na računima kartica, dok se ne izvrši zamena iste. Klijenti cije su platne kartice privremeno blokirane dobiće SMS obaveštenje od Banke. Ukoliko korisnik privremeno blokirane kartice želi da mu se kartica ponovo aktivira do izrade nove to može uraditi na lični zahtev i odgovornost pozivom Kontakt centra banke. Po izvršenoj transakciji, i u dogovoru sa korisnikom, može se izvršiti ponovno blokiranje kartice.Sa željom da period u kome će klijenti čije su kartice privremeno blokirane biti u nemogućnosti da koriste svoje kartice maksimalno skratimo i obezbedimo njihovo dalje sigurno korišćenje, organizovali smo hitnu izradu novih. Molimo Vas za razumevanje za napore koje činimo u ovom pogledu.Radi preuzimanja nove kartice, molimo korisnike cije su kartice privrememo blokirane da se obrate matičnoj ekspozituri krajem sledeće nedelje.Hvala Vam na razumevanju!

Link to comment

to je taj standardni ton saopstenja. drugi su napravili sranje, a mi krv sad prolivamo i ginemo da to resimo, pa jos brinemo. kako su irirantni jbt. i naravno boli ih kurac da hitno izrade kartice, sto mogu za dan-dva nego krajem sledece nedelje. sramim se priznati, i stvarno mi nije jasno kako sam mogao raditi 4 godine u takvoj jednoj slicnoj ustanovi... :isuse:nek izvine radisa :D kontam da on ne radi u tim drkavim sektorima.

Link to comment
nek izvine radisa :D kontam da on ne radi u tim drkavim sektorima.
Ja sam u IT-ju, a kartičari (IT deo, pošto smi mi i procesor za našu i par sitnijih banaka) sede dve kacelarije dalje...Znaš, mnoge stvari i mene nerviraju, o tome sam pisao već dosta ranije, ali mislim da je ovde krivica banaka minimalna, bar prema onome što znam... OMV i procesor su usrali, krivica bilo koje banke, a ponajmanje Rajfa i Vojvođanske za ovo je stvarno minimalna... U ophođenju prema klijentima jeste problematično, ali to je već druga stvar...Inače, jako me zanima koja banka ima POS-ove na OMV-u, nešto mi se priviđa neka grčka :), a ako je tako onda pretpostavljam ko im je procesor, i mogu samo da kažem :isuse:, tu firmu treba zapaliti, a onog direktora privesti zbog mnogo stvari...
Link to comment
Ipak mi nije jasno zašto je najizraženije kod Raiffeisen banke.
Mislim da nisu tražili iz nekog razloga, ili njihov procesor nije hteo da im dostavi ko je kupovao na OMV-u, pa im bilo lakše da sjebu sve kratice nego da se zezaju...
Link to comment
Mislim da nisu tražili iz nekog razloga, ili njihov procesor nije hteo da im dostavi ko je kupovao na OMV-u, pa im bilo lakše da sjebu sve kratice nego da se zezaju...
To shvatam, ali ne shvatam kako to da, recimo, Intesa uglavnom nije blokirala Visa kartice.edit: slovca Edited by CTale
Link to comment
Ipak mi nije jasno zašto je najizraženije kod Raiffeisen banke.
meni je prvo palo na pamet da su i rajfajzen i omv austrijskog porekla. boga mi i moja banka sa nilskim konjem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...