Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

58 minutes ago, dùda said:

jes' da nije u Srbiji al' je u Srpskoj :D

 

elem, @renne i ostali koji znaju, gde da jedem u Bijeljini, ili na putu od Bijeljine do Bg ?

 

U Dvorovima u Globusu ti je sigurica, ima parking, ima pečenje, ima mjesta. U gradu kod autobuske u Lovcu nije loša klopa, restoranska, ako hoćeš nešto autentičnije - na trgu kod Garulje (kružni tok prije autobuske stanice), ćevabdžinica "Dedić" kod Avde Motke, imaju samo taj repertoar - škembići, ćevapi, sudžuke, ima i dobar pasulj. Sve bez svinjetine, naravno. 

Edited by James Marshall
Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

 

U Dvorovima u Globusu ti je sigurica, ima parking, ima pečenje, ima mjesta. U gradu kod autobuske u Lovcu nije loša klopa, restoranska, ako hoćeš nešto autentičnije - na trgu kod Garulje (kružni tok prije autobuske stanice), ćevabdžinica "Dedić" kod Avde Motke, imaju samo taj repertoar - škembići, ćevapi, sudžuke, ima i dobar pasulj. Sve bez svinjetine, naravno. 

jednom bila u tom Globusu, nekako mi se nije dopalo, nije ni pečenje bilo bobznašta, ali možda se tako pogodilo, ko zna

 

da, mislila sam nešto autentičnije, možda u tu ćevaparu, što da ne

 

hvala ti :)

Link to comment

Globus je postao industrija, jbg, okrenu dnevno po ne znam ti koliko janjaca i svinja, ali je ok, sigurno je, mada, u tim krajevima ne treba tražiti pečenje, dobro pečenje je u brdima (Vlasenica, Han Pijesak, Romanija).

U Bijeljini, ćevapi na dva mjesta, kod muslimana kod Avde ili u gradu "Semberka", kod pijace, vrlo neugledno mjesto, ali ćevapi kidaju.

 

 

Link to comment

Sad sam se setio šta mi se zimus desilo u Goraždu: prijeli mi se ćevapi, pitao nekog lokalca na ulici gde ima dobrih ćevapa, a on mi odgovorio : 'U Sarajevu.'

Link to comment
10 hours ago, renne said:

ima i u Brčkom kod Džimija i kod Tri Brata, potvrdiće @fikret selimbašić



Potvrđujem :12_slight_smile:

Isto tako potvrđujem i ono što Maršal piše za pečenje. Prase može i u ravnici ali jaganjac (kojeg ja inače i nisam poseban ljubitelj) samo u brdima, naročito u rejonu koji je on pomenuo.
 

Link to comment
11 minutes ago, James Marshall said:

Ili ako put nanese između Tuzle i Sarajeva, gore kod Olova, jaretina, nešto najbolje što postoji.



+1000

Link to comment
4 hours ago, fikret selimbašić said:



Potvrđujem :12_slight_smile:

Isto tako potvrđujem i ono što Maršal piše za pečenje. Prase može i u ravnici ali jaganjac (kojeg ja inače i nisam poseban ljubitelj) samo u brdima, naročito u rejonu koji je on pomenuo.
 

a kako proveriti da je janje u kafani na brdu bas sa brda?ima tu cesto  malo i  one price o njeguskom prsutu ...

Link to comment

Ako neko ima 600 Romanovskih ovaca u Bosni,i one daju opusteno 1500 jaganjaca u ciklusu,a mogu i blize 2k da bace..Mnogo toga zavrsi po kafanama.I dalje je to daleko od teletine i piletine koja sunca videla nije,ali nije bas ni sto posto bez koncetrata.Plus ovce zimi dosta dobijaju i silazu uz seno.Jeftinija hrana,a hranjljivija.Ne znam kako utice na ukus jagnjetine?

Edited by askeladden
Da zavrsim misao
Link to comment


@Haralampije
Nije da nema podvale, dešavalo mi se da dobijem nedovoljno pečeno, da vidim krvavu kičmu ili blijedo crvena rebra, a to je smrtni grijeh kad je pečenje u pitanju. To uknjižiš i zaboraviš na to mjesto.

Može jaganjac i iz ravnice, bitno je koja je vrsta, čim je hranjen i koliko je bio težak prije nego što je završio na ražnju.  Meni je najbolje kad je to domaća pramenka, težine od 12 do 15 kg prije pečenja. da je što više vremena provelo napolju hraneći se mlijekom i travom. Super je i da ga ja lično ispečem, samo što to sad jednom ili dva puta godišnje uradim, u maju ili do prve polovine juna. Vremenom i kroz praksu naučiš dosta o tome pa već na ražnju možeš da procijeniš je li ili nije za tebe. Ne baš da prepoznaš vrstu ovce i iz kog je kraja ali po veličini, boji pečenja u završnoj fazi, izgledu već isječenog pečenja u ponudi, mirisu dok se dimi... i te kako znaš šta možeš da očekuješ.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...