Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

gulas od jelena plus gulas od divlje svinje u onoj kafani na zrenjaninskom putu kod skretanja za carsku baru, sa sve mini zooloskom vrtom i pseudo vetrenjacom. dobar orkestar. moze u nedostatku boljeg.

Link to comment

Restoran Jelen, vlasnik Andjelko Bitevic, jedan od potonjih alko bosova srednjeg Banata, znam da je nekad bilo dobro mesto, znaci jos je ok.Pre par meseci medeved iz tog zoo vrta otkinuo coveku ruku, Gorica Mojovic bi verovatno i za to pokusala da okrivi VB, ali teritorijalna udaljenost i nedostatak ingerencije ju je sprecio.

Link to comment

Restoran "Garden" u Laze Teleckog, u NS- u!Odlicni internacionalni specijaliteti (po jedan specijalitet spanske, norveske, italijanske, norveske, izraelske, americke, ruske, srpske... kuhinje) po izuzetno pristupacnim cenama u divnom ambijentu (na spratu restorana, na otvorenom). Uzivao sam!

Link to comment
Restoran "Garden" u Laze Teleckog, u NS- u!Odlicni internacionalni specijaliteti (po jedan specijalitet spanske, norveske, italijanske, norveske, izraelske, americke, ruske, srpske... kuhinje) po izuzetno pristupacnim cenama u divnom ambijentu (na spratu restorana, na otvorenom). Uzivao sam!
A, ipak ides u NS Silikonsku dolinu?:wicked:
Link to comment
Jel overavao neko Staru Srbiju u Nish, bese egzamplarno mesto za skaru i ljuto onomad.
kamiondžije. Imaju ispostavu i blizu Svrljiga. Jbt, ali jbt, kolike porcije!edit : vrati patkicu angry.png Edited by Kelt
Link to comment

helou, nije (samo) poenta u velicini. stara srbija je imala zen momenat u ponudi. nazderes se kao svinja, zagledas u tacku i haluciniras. pejota, hashis, heroin, meskalin, niska skara. sve mu dodje na isto. nisam bio u kamiondzijama, verujem da je dobro, ali je stara srbija bila real thing. bila je tu prisutna ta vremenska vertikala koja je neizostavna za velika mesta na jugu. mogao sam sebe da zamislim kako jedem to isto neke 1904. godine, dok se hatiserif jos citao po kafanama.

Edited by gazza
Link to comment
Restoran Jelen, vlasnik Andjelko Bitevic, jedan od potonjih alko bosova srednjeg Banata, znam da je nekad bilo dobro mesto, znaci jos je ok.Pre par meseci medeved iz tog zoo vrta otkinuo coveku ruku, Gorica Mojovic bi verovatno i za to pokusala da okrivi VB, ali teritorijalna udaljenost i nedostatak ingerencije ju je sprecio.
neće bitigaza priča o restoranu Trofej, čiji je vlasnik bio, od kad restoran postoji, nažalost sada pokojni Ljubiša Ostojin. sada ga vode njegovi sinovi.neće biti 2. deomedved Miško, ne zarobljen, nego spasen iz bosanskih gudura pošto mu je majku raznela nagazna mina, nije nikom nikad otkinuo ruku, već je razderao cevanicu i farmerice degeneriku koji je preskočio zaštitnu ogradu i šutirao medveda u glavu. malo mu je razderao.neće biti 3 to nije bilo pre par meseci. ima malo više. par godina, reklo bi se.oće bitiAnđelko Bitević Bjat (koji ama baš nikakve veze sa ovom pričom nema, osim što je iz Stajićeva kome administrativno pripada i mesto gde je Trofej), je trenutno u zatvoru. Gde mu je i mesto. oće biti 2lovački gulaši, pogotovo taj od jelena su stvarno dobri. muzika i ne baš - razbucani i podmlađeni potomci legendarnog Šišoje.
Link to comment
kamiondžije. Imaju ispostavu i blizu Svrljiga. Jbt, ali jbt, kolike porcije!edit : vrati patkicu angry.png
Nije ispostava, vec autentican restoran, prvootvoreni na ulasku iz Nisa u Svrljig sa desne strane pre pruge. Za one koji malo cesce putuju ta prica je vec malo manje atraktivna od cuvene Krune na drugom kraju Svrljiga, na izlasku prema Knjazevcu, gde sam poslednji put u 1 nocu "vecerao" svinsku dzigericu u maramici...Jbg banacanineoce biti 1 deo. da yug malo bolje poznajem od severa :D izgleda da informacije sa juga brze putuju nego sa severa koji je blize, a dalje....
Link to comment

nije restoran niti kafana, niti se moze pojesti s nogu, ali moze na suvozackom sedistu da se otvori pa da se glocka na putu ka beogradu ili novom sadu.... a nemam zgodan topik, pa neka se zavrti ovde. znaci mesara 'bata' u beskoj, bata je mesar nemacke skole koji se pre dva'es i kusur godina vratio iz pecalbe i otvorio objekat mesarskog tipa za koji intimno duboko verujem da je najbolji te vrste u zemlji. nema sminkeraja ni dizajna ali ono sto stoji u vitrinama i friziderima je smrt, jedno 10 vrsta raznih kobaja po nemackim recepisima, bele, bratvurst, jegervurst, cvibelvurst, debrecine, pastete, dzigernjace jedno 3 sorte, razne salame, sunke parizeri, topli leberkez (ko rodjen da se maste prsti i volan u voznji...:)... slucajno znam da velika vecina tevtonskih ekspatova ima direktnu liniju snabdevanja kod bate, a da nemacka ambasada jednom nedeljno ima do vrha pun kombi ovih svinjarija. vec polako ludim i ne znam da li sam pisao o ovome, ali eto, vredno je pomena.

Link to comment

bio u nisu pre nekih 10-ak dana. pozovem kumovog brata, kaze 'idite u sindjelic'. ok, uzmemo sobe u krs hotelu ambasador, parkiramo auto i raspitamo se da nadjemo kafanu. nije daleko. idemo peske. usput brdo nekih fast fudova, sve one koblerone i pljehe izgledaju sampionski. bio sam nesto nadrkan jer sam prespavao u zemunu sa nekim zabarkama, pa sam oko 2 popodne samo svrnuo kuci da pokupim ranac i par gluposti i madam mi je uputila jedan od onih pogleda. uglavnom, nadjemo mi kafanu. konobari finoca ziva, ja u majici 'highway to hell'. sef sale nam prilazi, nudi se da nam po svom izboru pripremi meze, dvoumimo se oko sljive i dunje, pobedi dunja, majstor nam preporucuje urnebes, ajvar, pindzur, malo ovcijeg sira dok ne krene sa jelovnikom. odem do klonje da operem ruke, cisto za 5. neki kurtoni, verovatno lokalni politicari ili biznismeni, muvaju se okolo. sreca, u prostoriji gde boravimo bajce i ja samo 3 coveka za jednim i neke 2 zene za drugim od 5-6 stolova. sef donese urnebes, neku mesanu salatu (paprika, paradajz, krastavac, ljuta papricica) i jos par zezalica. dunja je zamirisala kako sam usao u prostoriju. povukla boju od bureta. ubija kako je ukusna. udarimo bar jos 3 pre glavne klope.nismo cepali corbe/supe, ali imam zamerku sto imaju samo telecu corbu (ili bese jagnjeca?). sef se ponudi da nam donese nesto po svom izboru sa rostilja. bese tu malo pljeski, malo punjene veske, malo ustipaka, nesto pilecih raznjica. zveknuli smo 4 butelje podgorickog merloa.na kraju neke palacinke i kofi anan. preporucujem.ubrzo je naisao i kumov buraz i onda smo odjezdili u noc.

Link to comment

nis rula, ali prejako. ni zutica ga ne moze sjebati, posetih juce mada su nam instalirali neke pladnjeve (tzv ovale) sa skarom tako da smo se pokidali i bez odlaska u kafanu.no dobih od autenticnih lokalaca masivnu preporuku za nesto sto se zove "mrak". da li bi neko ko je posetio SUR, blagoizvoleo da nas obavesti o cem' se tu radi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...