Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Ja sam probao jednom na drugom telefonu. Slovca nikakva, učitavanje dozlaboga sporo...digoh ruke. što se mene tiče, dovoljan mi je razgovor, sms i podsetnik. Nekad sam igrao igrice na njemu, ali već dugo ne.

Link to comment
Ja sam probao jednom na drugom telefonu. Slovca nikakva, učitavanje dozlaboga sporo...digoh ruke. što se mene tiče, dovoljan mi je razgovor, sms i podsetnik.
Citam juce, Koreja se smatra kristalnom kuglom za proizvodjace mobilnih - tamo se vidi gde se krece buducnost.email je tamo zamro, osim za poslovne poruke. SMS je glavna stvar. Iznose i jedan interesantan podatak: email se procita za 24 sata i na njega se odgovori za 48 sati, u proseku.SMS se procita za 1 minut i na njega se odgovori za 5 minuta. "email je za starce" kazu tamo.
Link to comment
grunfe, kako te sluzi 6120? rekao bih da su mu tastercici ultra mali...
sasma ok. tasteru jesu nijansu manji nego sto mi se svidja, ali ne bih to naveo kao argument protivU kupovine. foto aparat pravi super slike po danu i normalnim svetlosnim uslovima, ali cim je slabije svetlo, on pali blic i to izadje na nista. dosta je brzi od ostalih symbian nokia. sve u svemu, mislim da nije los pazar za te pare. ja sam ga uzeo cisto da malo promenim proizvodjaca, jer nisam imao nokiu nekoliko godina.
Link to comment

Moj prvi mobilni je :Siemens M35, a ovaj sledeći je Sony Ericsson K700i.Oba su još u ispravnom stanju , samo što kod ovog potonjeg baterija se brzo istroši pa se mora puniti svaka 2-3 dana.A kod prvog jednom se punila jednom nedeljno.

Link to comment

99te poceo sa pic_3_459.jpgte iste godine presao naericsson a1018aa1018s.jpg2000teprelazim na t28skup ko djavo ... prevarili me neki mangupigsm_t28.jpgi nedelju dana kasnije (posle kupovine) otvorio 2 gajve piva** sa njimtotalno ga upropastio200302_t300.jpg2005200407191521k500i_design.jpgkostim ga i dan danas ...2007 (dobiJo)k530i_4.jpga sve nesto merkam sony-ericsson-p1.jpgbio u posedimai simens, mortorole, nec-a,nista nije moglo da zameni ericsson - sonyericsson

Edited by eye of the beholder
Link to comment
2000teprelazim na t28skup ko djavo ... prevarili me neki mangupigsm_t28.jpgi nedelju dana kasnije (posle kupovine) otvorio 2 gajve piva** sa njimtotalno ga upropastio
Uh, dvajesosmica. Kostao oko 500 maraka krajem 2000.Jos uvek mi se jedan muva po kuci. Jes da mu baterija traje cirka 30 minuta, ali greota da ga bacim.dsc01075md7.th.jpg
Link to comment
Citam juce, Koreja se smatra kristalnom kuglom za proizvodjace mobilnih - tamo se vidi gde se krece buducnost.email je tamo zamro, osim za poslovne poruke. SMS je glavna stvar. Iznose i jedan interesantan podatak: email se procita za 24 sata i na njega se odgovori za 48 sati, u proseku.SMS se procita za 1 minut i na njega se odgovori za 5 minuta. "email je za starce" kazu tamo.
što se tiče odnosa e-maila i sms, ovde je situacija slična, samo iz drugačijih razloga. Naime, ovde većina domaćinstava još uvek nema internet, a mobilni imaju skoro svi.
Link to comment

Clanak iz The Financial Times od ovog vikenda. Povodom najave dolaska iPhone u Japan, gde bi ga NTT DoCoMo podrzavao. Trziste je toliko prezasiceno da trecu godinu uzastopce NTT gubi profit. Jedini su u Japanu koji su iz nuzde poceli poceli da podrzavaju BlackBerry.Da jos ozive zaradu, izgleda da ce i IPhone da dovedu...medjutim.....nokia.jpgKada sam dosao ovde negde sam procitao da je evropska i americka mobilna telefonija 8-10 godina iza...iPhone je vise nesto drugo nego mobilni, da vidimo sta ce biti.

Link to comment
To za toliko kašnjenje može važiti za ponudu usluga operatera, a za same aparate u upotrebi teško.
Upravo suprotno: po imenu prozivaju Nokiu koja nije uspela na dalekom istoku, ne operatere.Ocigledno, ti aparati nesto ne mogu.Ovaj mi je firma dala, cak i ne znam ko je proizvodjac - Na njemu pise DoCoMo (operater). Izgleda da ga neko pravi za njih a negde sam cuo da ima nacina da se kaze da li je to Sony, Samsung, Toshiba ili Hitachi.http://www.3g.co.uk/PR/Feb2005/1071.htmCim je dzabe, mora da je najjednostavnija verzija. Jednom kad su mi dali da biram, od najjeftinijed to najskupljeg trebao sam da doplatim 800$.Na svake 3 godine telefon mora da se promeni. 2006. u septembru, kad sam ga zamenio u DoCoMo radnji, pitam sta da radim sa starim (kamera i svasta u njemu). Kaze - ona tamo korpa za otpatke, u nju se bacaju polovni telefoni i idu na "eco friendly" unistenje.
Link to comment

Hoćeš rećo da Nokia nije tamo uspela zato što nije dovoljno tehnološki napredna? Čak i da je tako ( u šta ne verujem ), Evropljanima su bile dostupne i sve druge marke koje si naveo, prema tome ne vidim zašto ih ne bi imali. Znam ovde likove koji menjaju telefon svaka 3 meseca samo da bi uvek bili trendi. Međutim, operateri nisu baš u stanju da to sve isprate.Je li istina da u Japanu prenos ide i do 2Gb/s?

Link to comment
Hoćeš rećo da Nokia nije tamo uspela zato što nije dovoljno tehnološki napredna? Čak i da je tako ( u šta ne verujem ), Evropljanima su bile dostupne i sve druge marke koje si naveo, prema tome ne vidim zašto ih ne bi imali. Znam ovde likove koji menjaju telefon svaka 3 meseca samo da bi uvek bili trendi. Međutim, operateri nisu baš u stanju da to sve isprate.Je li istina da u Japanu prenos ide i do 2Gb/s?
Nisam ja rekao da je Nokia tehnoloski iza - The Financial Times je rekao da Nokia nije uspela na Dalekom istoku je njeni aparati ne rade ono sto tamo treba.Razlika u pristupu je bitna - u Japanu operateri imaju svoju strategiju sta hoce da ponude korisnicima i za to prave sopstvene aparate (drugi ih prave za njih, po zadatoj specifikaciji). Tu su Evropa i Amerika iza.Do skoro japanski telefoni nisu imali SIM karticu. Sve je bilo hard-wired za operacije koje su mobilni operateri zahtevali.Svaki telefon ima svoju IP adresu (zato su Japan i Koreja prvi uveli IP V6, cak je i Cisco svoj R&D za IP V6 stacionirao u Japanu). Pravi email, ne SMS. Poruke se salju sa racunara ili drugih telefona kao prave email poruke, moze i attachment (slika, pesma, video).Moj sadasnji telefon ima SIM karticu ali moram da je izvadim i stavim u "obican" da bi mi radilo u Thailandu. Na Nokia telefonu, poruke stizu, samo "the message can not be displayed" izadje kad pokusam da ih otvorim.Pre 4 godine mi je bivsi direktor pokazao kako prati 6 web kamera koje mu snimaju kucu i unutar nje - tako je saznao zasto mu sofa smrdi - njegov pas spava na njoj kada nikog nema kod kuce a to nikada ne radi kada neko moze da ga vidi.Nesto kao specijalizovane masine za video igre - svaki PC to moze , samo, da bi to uradio propisno, ipak mora da bude specijalizovana masina. Tako i imamo Play Station, XBox i druge.Ukratko, proizvodjaci telefona su nebitni - vazan je biznis i ponuda koji su operateri smislili a publika bira koji je servis najbolji za njih - i za njega dobije telefon od operatera. Tu je, izgleda problem sa Nokiinom penetracijom. General purpose handset koji ne odgovara na specificne potrebe.To za 2Gbita, ne znam. Ako si negde procitao, verovatno je tacno, tako valjda prate TV serije i sta im padne na pamet. Sigurno i kosta.Obican Internet je 100 Mbps, po kucama. Nema manje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...