Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Iako naslov tako kaze, ovo sigurno nije prvi put da banka izgubi spor i da se neke odredbe bankarskih ugovora oglase nistavim. To sto ljudi ne koriste svoja prava i ne tuze banke svakako nije krivica suda, vec pogresnog uverenja o nepobedivosti banaka. Banke, osiguravajuce kuce, republicki fondovi, ministarstva... redovno gube sporove i kao i autor ovog teksta bio sam iznenadjen time kakve su sporove gubili i uveren da je to prvi put da se tako nesto desilo. Naravno da nije bilo prvi put, ali je problem to sto se o tome ne pise u novinama, jer valjda nije interesantno kao polovljenje kazne ubicama.
U srbiji postoje banke koje iz sistema ne mogu da izvuku Karticu računa(odnosno, laički, promet po partiji kredita), koja je u skladu sa zakonom, pa je spor, uglavnom, izgubljen unapred... Sud ne može da utvrdi šta je klijent platio, šta nije, i tako da tužbeni zahtev ode u majčinu...Samo se o tome ne priča, naravno...
Link to comment
Milovanu Bojiću 10 meseci zatvoraIzvor: Tanjug ponedeljak 2.04.2012 | 16:37Beograd -- Bivši ministar zdravlja Milovan Bojić osuđen je na 10 meseci zatvora jer je do 2000. godine oštetio Institut "Dedinje" za više od 200.000 nemačkih maraka.http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=04&dd=02&nav_category=16&nav_id=596701
prepošteni narod, naravno, kuka što se on nije prvi setio.
Hoću i ja nekog da opljackam za 200 000€ i da robijam i 12 meseci ako treba!!! Pošto od poštenog osla koji radi imam samo 4000€ za 12 meseci!KAKO VAS BRE NIJE SRAMOTA!!!!!!(Mirko, 2. april 2012 16:49)
Link to comment
  • 1 month later...
U vezi Petakova i 100 dana zatvora
"U usmenom obrazloženju presude kojom je Petakov oglašen krivim bez ijednog izvedenog dokaza, osim saslušanja okrivljenog Petakova koje je pogrešno uneto u zapisnik, sudija Bošnjak je između ostalog rekao da se crkveni velikodostojnici ne smeju vređati jer “crkva nije institucija nego nešto mnogo više od toga”, da je Petakov uvredio “besprekornu ličnost” episkopa Irineja, ne samo episkopa Irineja, nego i sve hrišćane, ali i sudiju lično kao kršteno lice. Sudija Bošnjak takođe smatra u usmenom obrazloženju da ovakva uvreda nije zabeležena protiv crkve ni u vreme najstrašnijeg komunizma i to je uzeo kao posebno otežavajuću okolnost."
meni je ovo za :ph34r:, voleo bih da neko od pravnika iskomentariše ovakvo obrazloženje Edited by Lezilebovich
Link to comment

pa, jebemumater, ovo treba da padne kod žalbe. sudija je, naprosto bio pristrasan. i to napisao.

da je Petakov uvredio “besprekornu ličnost” episkopa Irineja, ne samo episkopa Irineja, nego i sve hrišćane, ali i sudiju lično kao kršteno lice.
uz to, ovo "besprekorna ličnost" je sudijina pretpostavka a "sve hrišćane" nedokazano
Link to comment
tako si shvatio kometar? :isuse:
kako drukčije da shvatiš zavist bolesnika, frustriranog što ima "samo" 333 € mesečno*, a koji bi svoj moral i poštenje zamenio za pljačku i robiju? nemam ja problem s tim što neko želi da bude milovan bojić, ali imam pravo da kažem da je idiot.* - to naoko izgleda malo, ali bićeš presrećan ako pogledaš okruženje i shvatiš da plandujemo izvaljeni na kamaru kupovne moći.
77 Serbia 78 Croatia89 Slovenia106 Bosnia and Herzegovina123 Macedonia151 Montenegro
Link to comment
kako drukčije da shvatiš zavist bolesnika, frustriranog što ima "samo" 333 € mesečno*, a koji bi svoj moral i poštenje zamenio za pljačku i robiju? nemam ja problem s tim što neko želi da bude milovan bojić, ali imam pravo da kažem da je idiot.* - to naoko izgleda malo, ali bićeš presrećan ako pogledaš okruženje i shvatiš da plandujemo izvaljeni na kamaru kupovne moći.
komentar na platu i cak dvanaest meseci za istu sumu je bio sarkastican..pravi kometar je bio
KAKO VAS BRE NIJE SRAMOTA!!!!!!
al jbg najlakse je prevideti ocigledno.
Link to comment

Problem sa tom kupovnom moci je da su mnoge grane proizvodnje depresirane druge uzivaju neracionalno jeftine neke artikle i sirovine pa se sve to jos negativno odrazi na sektor usluga koji onda dodatno srozava GDP. U Srbiji sigurno ima bar 20 posto koji ocas posla moze da potone ispod granice siromastva sto nam uz previse krmetine i sve losiju zdravstvenu zastitu skracuje u prosek za bar 10 godina zivot kod muskaraca jedno 3 puta vise nego rak.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...