Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

pomilovani gospodin je, inace, deo Orbanove ekipice iz okoline njegovog rodnog sela.

nema sanse da je Katalin Novak (a ni Judit Varga, koja je tada, kao ministarka pravde, odobrila ovo pomilovanje) to sve uradila na svoju ruku.

 

oni (Orban/Fidesz) misle da mogu da rade sta god hoce. verovali su, i ovog puta, da niko nece primetiti kako su pomilovali coveka koji je prikrivao uzasne zlocine u domu za decu bez roditelja.

stavise, 10 meseci je tako i bilo - neprimeceno. medjutim, sad kad je neko primetio i digao frku, prvo su se pravili ludi. svi njihovi mediji/krstici/marici/vucicevici su nedelju dana guslali kako je sve tu legalno, nije rec o pedofilu vec "samo" o pomagacu/inace jaaako dobrom domacinu iz jaaako dobre kuce, i - normalno - optuzivali opoziciju za pedofiliju.

 

samo 7 dana kasnije, kad su videli da je vrag odneo salu (demonstracije na ulici, plus neprestano telefonsko ispitivanje javnosti), pustili su obe niz vodu. dve kokoske nisu skupile muda i rekle da im je neko dao/podmetnuo papire na potpis, vec su prihvatile odgovornost. kao pravi partijski vojnici. iako je potpuno jasno da nista u danasnjoj Madjarskoj, nijedna odluka ne moze da se donese bez Viktora. ukljucujuci fasadu neke nove zgrade ili ime novog trenera fudbalskog kluba Ujpest (I shit you not).

 

inace, njih dve su bile i jedine dve zene u vrhu Madjarske, 

sad ih ima tacno nula (=0).

(ali naci ce se vec neko ambasadorsko mesto za obe, don't worry be happy)

  • +1 3
  • Hvala 5
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Objava Ursule Fon der Lajen na Tviteru dobila komentar s objašnjenjem konteksta pošto je naravno "zaboravila" da spomene ko je ubio nesrećne humanitarce.

 

 

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

_133067149_wckedit.png.webp

 

Meni ovo dojaja, nek im IDF i ubija i njihove ljude kad se toliko plase da bilo sta kazu Izraelu.

Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

 

Meni ovo dojaja, nek im IDF i ubija i njihove ljude kad se toliko plase da bilo sta kazu Izraelu.

 

Boli ih uvo da bilo shta kazu Izraelu, bilo je i ranije EU drzavljana koje Izrael pobije.

Egipat treba da primi ove ljude. Bilo je i ranije drzava koje proteruju i prognanika. Vec 7 meseci ovo traje, nenormalno je i od Egipta shto ne otvara granicu.

  • -1 1
Link to comment

Egipat ima dovoljno svojih problema. Jedino od usta da odvajaju, nemaju bukvalno ni jedan dolar viška, već dugo ne uvoze ni deo onog što im je potrebna, nedostaju im devize. Palestinci moraju da budu bezbedni tu gde jesu.

  • +1 4
Link to comment

Upravo ovo sto kaze braca, Egipat se raspada, u ogromnoj su ekonomskoj krizi, bice dobro ako ne budu imali opet revoluciju. Tek bi nastao haos da prime jos 2 miliona gladnih usta i to za ceo zivot (jer oni se vratiti nece).

Link to comment
13 minutes ago, Braća Strugacki said:

Egipat ima dovoljno svojih problema. Jedino od usta da odvajaju, nemaju bukvalno ni jedan dolar viška, već dugo ne uvoze ni deo onog što im je potrebna, nedostaju im devize. Palestinci moraju da budu bezbedni tu gde jesu.

 

Ja znam da je to problem. I u startu sam imala neko razumevanje za taj stav (zvanichni stav Egipta: da ne prave josh izbeglica, a u realnosti i to shto onaj ko vlada moze da odleti zbog upushtanja josh "gladnih usta").

Ali od Oktobra je proshlo preko 6 meseci. Vreme je da senzitizuju narod da palestinska deca ipak ne treba da izginu od bombi i chiste gladi.

A Palestinci nece biti bezbedni tu gde jesu, to je kao za bilo koji rat da odbijash da primash izbeglice jer oni moraju biti sigurni tu gde jesu. Hiljade Ukrajinaca su trenutno po Evropi, mozda i milioni.

Link to comment

Josh jedno specijalno bolesno mesto ovog rata je da Palestinci nemaju pravo da budu izbeglice. Zamislite samo u nashim ratovima da su zatvorili granice i rekli Boshnjaci Srbi Hrvati... treba da budu bezbedni tu gde jesu. Van pameti.

Link to comment
21 hours ago, Braća Strugacki said:

Egipat ima dovoljno svojih problema. Jedino od usta da odvajaju, nemaju bukvalno ni jedan dolar viška, već dugo ne uvoze ni deo onog što im je potrebna, nedostaju im devize. Palestinci moraju da budu bezbedni tu gde jesu.

 

Dolari u ovakvoj situaciji ne bi trebali da budu problem, samo kada se setim koliko godina Nemacka i EU placa Erdoganu da zadrzava izbeglice kod sebe....

Link to comment
32 minutes ago, assignment said:

 

Dolari u ovakvoj situaciji ne bi trebali da budu problem, samo kada se setim koliko godina Nemacka i EU placa Erdoganu da zadrzava izbeglice kod sebe....

 

 

Oni su i u Gazi svakako izdrzavana lica. Ja nisam ni znala da je Gaza bukvalno WWII geto na 4 km x 10 km, sabijeni u toru bez vode i hrane i zavise od pomoci.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ovo bas ne obecava iako stalno dizu paniku sa FPÖ pred izbore.

Mirise me opet na veliku koaliciju jer ne vidim kako se 3 partije mogu dogovoriti.

Mislim da bi zeleni mogli lako da se iznenade losim rezultatom a komunisiti dobrim.

Ovaj pokret  Beli Bier mislim da ipak nece uci u parlament.

 

image.png

Link to comment
×
×
  • Create New...