Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

ova SAD administracija nije raspolozena za bilo kakvo ratovanje, sa bilo kim. (eventualno, ako bi se ukazala prilika za junacenje sa nekom Grenadom.) ratoborni su GOP ekstremisti i pro-izraelski lobi u SAD. u regionu, Izraelci & Saudi bi se radovali povecanoj americkoj ratobornosti u odnosima sa Iranom.http://blog.foreignpolicy.com/posts/2012/02/29/red_lines

Also on Friday, the Times reported that U.S. intelligence agencies have not changed their view that "there is no hard evidence that Iran has decided to build a nuclear bomb." The Los Angeles Times ran a similar story a day earlier. (In his Friday sermon, Iran's supreme leader seemed to confirm this assessment, calling nuclear weapons a "sin.")Then, on Monday, both the Wall Street Journal and the Associated Press reported on the tense negotiations between Israel and the United States over what to do about all this. The Israelis are apparently "fuming" that Gen. Martin Dempsey, the chairman of the Joint Chiefs of Staff, publicly warned against an Israeli strike on Iran's facilities. Last week's visit to Israel by National Security Advisor Tom Donilon reportedly did not go well precisely for this reason. ("We made it clear to Donilon that all those statements and briefings only served the Iranians," one Israeli official told Haaretz, a comment sure to infuriate the White House.)The Journal suggests that Obama is coming Netanyahu's way on this, but a story in today's Los Angeles Times says the opposite. Clearly there's a policy fight going on behind the scenes, and the president's recent claims that he and Bibi are on the same page can't be taken seriously. Haaretz reports tonight that "Netanyahu wants Obama to state unequivocally that the United States is preparing for a military operation in the event that Iran crosses certain 'red lines,'" and that the distrust between the two men only seems to be deepening. Each leader feels the other is meddling in his country's domestic politics -- Obama by seeking to turn Israeli public opinion against a strike (example), and Netanyahu by working with Republicans to attack the president as soft on Iran.
Edited by Gandalf
Link to comment
Gledaj, i možda ti nešto bude jasnije. Iz 2009. godine je, ali je sve na mestu. (Naravno, mislim prevashodno na Hitchensa; ako je vama potrebno da Iran bude veća tiranija nego što jeste, da bi se tiranijom mogla nazvati, onda mislim da ne pripadamo na isti forum).http://www.youtube.com/watch?v=viQom4lCc2I
odavno je meni jasno al me mrzi da se nadgornjavam sa tobom, nisi prokomentarisao babu pa jedino mogu da pretpostavim da se slazes sa njom...
Link to comment
odavno je meni jasno al me mrzi da se nadgornjavam sa tobom, nisi prokomentarisao babu pa jedino mogu da pretpostavim da se slazes sa njom...
Kakve veze baba ima s temom, pomesao si Iran i Irak.Inace, ako ja nesto nisam prokomentarisao na forumu, to sigurno znaci da mislim onako kako tebi odgovara. :fantom: =========================Obama warns against first strike on Iran
US president Barack Obama has warned against a premature military strike on Iran's nuclear facilities ahead of crucial talks in Washington with Israeli prime minister Benjamin Netanyahu.In an interview with The Atlantic Magazine, Mr Obama signals that he will press the Israeli leader to postpone any Israeli plan for a unilateral strike at Iran's nuclear facilities.
Link to comment

Obama, kao peace president, nikad nece napasti Iran. Jedino ako krajickom oka, ne primeti redove za supu u USA... ili ako, ne daj Boze, oseti potrebu da zastiti brodove u persijskom zalivu od pirata. Sve u sklopu 1 civilizacije, naravno. :isuse:

Link to comment

Klub navijacica Ron Paula postaje zaista smijesan.EDIT. Doduse, bolje da pazim sta pricam, navijacice su sigurno naoruzane do zubiju. :D

Edited by Indy
Link to comment
Klub navijacica Ron Paula postaje zaista smijesan.EDIT. Doduse, bolje da pazim sta pricam, navijacice su sigurno naoruzane do zubiju. :D
Cirlidesice™ ginekolga™ nisu problem. Problem je foreign policy obamine administracije, koja je nastavila svetlu tradiciju njegovog prethodnika. Hipoteticki, da pretpostavimo da Obama otkida na domestic frontu... stimulus je veliki uspeh, spasio je americku i svetsku ekoniomiju i sve ostalo. Zasto je jos uvek u Avganistanu? Cuva put svile? Zasto nije zatvorio Guantanamo? Svidjaju mu se plaze u Kubi? Civilizacijske vrednosti? Put svile? Zasto nije napustio Irak kad je obecao? Zasto je napustio Irak po uslovima koji je dogovorio GWB? Zasto je za vreme njegove administracije the 'patriot act' alive & well? ... Edited by mandingo
Link to comment

ne bre, zato sto je potpuno nebitno ko sedi u ovalnoj sobi. politika je uvek ista. kad u bahreinu ili u saudi arabiji ubijaju opoziciju to je prihvatljivo, jel tako.. za svaku vlast u ameriki..

Link to comment

@kristinicaA, pa ja se samo francuski potpisujem.Nego, kad citam vas postovaoce Rush Limbaugha/Noama Chomskog (nepotrebno precrtati), meni je taj toliko nesavrseni BHO drag i mio ko sto nije nikad ranije bio, dodje mi da stavim njegov poster na zid. :wub:

Edited by Indy
Link to comment
ne bre, zato sto je potpuno nebitno ko sedi u ovalnoj sobi. politika je uvek ista. kad u bahreinu ili u saudi arabiji ubijaju opoziciju to je prihvatljivo, jel tako.. za svaku vlast u ameriki..
E ovako razmislja 1 istinski intelektualac. :lol: Kafanski.
Link to comment
ne bre, zato sto je potpuno nebitno ko sedi u ovalnoj sobi. politika je uvek ista. kad u bahreinu ili u saudi arabiji ubijaju opoziciju to je prihvatljivo, jel tako.. za svaku vlast u ameriki..
kako to da se od krvozednih imperijalista ocekuje da imaju vise moralne standarde od Gandija, nikada mi nece biti jasno. naravno da je prihvatljivo, to su im saveznici. ne diras saveznike.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...