Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

uvek se iznenadim kako u umovima ljudi za koje bih pomislio da su intelektualci sirokih pogleda lokalna tiranija uvek trumps globalnu tiraniju.sta su uopste parametri tiranije, mozda ne bi bilo lose da se prvo postave ti parametri pa da se na osnovu tih parametara matematicki tacno i precizno utvrdi ko je zapravo vodeci tiranin, ko je taj koji selektivno i iskljucivo u svom interesu neke tiranije podrzava na svaki nacin dok druge takve iste ili slicne unistava bez obzira na zrtve (uglavnom civilne i po difoltu potpuno nevine)http://www.youtube.com/watch?v=RM0uvgHKZe8po kojim parametrima je iran tiranija a saudijska arabija nije, mislim, svi znamo po kojim, samo...
Tacno sam znao da ce se naci ovde dosta onih za koje ubijanje sopstvene opozicije nije tiranija.Prosim vas lepo gospodo objasnite zasto ste onda ikada protestvovali protiv Milosevica (koji je mikroAhmadinedzad)???Dok vi sortirate u svojim glavama sta je stvarno tiranija, a sta samo sistem koji se vama licno ne svidja, ne bih vas dalje zadrzavao. Edited by Indy
Link to comment
Tacno sam znao da ce se naci ovde dosta onih za koje ubijanje sopstvene opozicije nije tiranija.Prosim vas lepo gospodo objasnite zasto ste onda ikada protestvovali protiv Milosevica (koji je mikroAhmadinedzad)???Dok vi sortirate u svojim glavama sta je stvarno tiranija, a sta samo sistem koji se vama licno ne svidja, ne bih vas dalje zadrzavao.
Deset godina sam se ja jurio sa Slobom Slobodom i mogu ti reći da su nam šanse bile najslabije baš u vreme kad su nam Ameri pomagali bombardovanjem. 80% tadašnje depresije odnosilo se na strah da će nas crveni zombi posle bombardovanja jahati dok smo živi kombinacijom pojačane diktature i standardne propagande.To bi se verovatno i dogodilo da Slobica nije bio glup ko kurac, pa je na kraju uspeo da upropasti i svoju ličnu vlast, nakon što je upropastio sve ostalo.Ja međutim, za Ahmadinedžada, kao ni za Asada ne bih rekao da su glupi. Amerikanci su potpuno zaslepljeni jurnjavom za naftom, to vidi svako sa završenom osnovnom školom i tu okolnost lokalni arapski lideri umeju da iskoriste za homogenizaciju već dovoljno indoktriniranih masa. U malenoj Libiji je jedna poštena demokratska borba za slobodu uz pomoć slonova sa zapada pretvorena u imperijalističku farsu. Da se to ne bi desilo i u Siriji, sirijski opozicionari slobodu moraju izboriti sami, katarza se mora desiti iznutra. I u Iranu, kao u Srbiji 96/97., pozicija Ahmadinedžada je bila na korak od raspada posle izbora koje je pokrao, a onda su ga birokrate međunarodne zajednice ponovo vratile u život. Alavi na petrodolare, homogenizovali su islamiste otrežnjene iračkim scenariom u monolitni zid.Pri tome, niko ne spominje vrlo realnu mogućnost zamora lojalnih zapadnjaka. I mene su '91. hteli da vode u Vukovar, pa sam ih odjebao, odziv na mobilizaciju na Vračaru bio je 5%. Meni je kao dan jasno da oni neće juriti studente po Teksasu da ih vode po Persiji, ali ja ovde takođe mislim na zamor materijala među profesionalnim vojnicima, kao i odsustvo podrške među poreskim obveznicima sluđenim krizom.Ukratko, imam utisak da se NATO elita solidno odvaja od tla i da ih realan život može prizemljiti ako polete predaleko.
Link to comment
Nakon toga da su "Libija i Irak isti" ne bih se vise zadrzavao u raspravi.
Pobogu, nisam nigde napisao da su Libija i Irak isti, vec jelte taj 'krompir' koji seku. Normalno da ce u zavisnosti od unutrasnjih okolnosti biti razlicito delovanje, ali sama zavrsnica ista ili slicna, odnosno ubijanje diktatora, dovodjenje svog coveka na vlast i pristup naftnim busotinama. Osim ako me ne ubedis da Amerika ima bilo koje druge interese sem ekonomskih koji su u tom delu sveta povezani sa naftom.
Link to comment
Pobogu, nisam nigde napisao da su Libija i Irak isti, vec jelte taj 'krompir' koji seku. Normalno da ce u zavisnosti od unutrasnjih okolnosti biti razlicito delovanje, ali sama zavrsnica ista ili slicna, odnosno ubijanje diktatora, dovodjenje svog coveka na vlast i pristup naftnim busotinama. Osim ako me ne ubedis da Amerika ima bilo koje druge interese sem ekonomskih koji su u tom delu sveta povezani sa naftom.
Naftna igra je produzetak americkog nasledjivanja britanskih imperijalnih poseda, a u korenu ima nesto sto se u medjunarodnim odnosima zove offshore balancing (videti Mahana, Mackindera i Spykmana).Sukob sa delom politickog islama oko nafte je posledica dve stvari - tehnoloskih promena i potreba i sireg geostrateskog okvira. Tako da su interesi itekako siri od naftnog pitanja, a u intelektualnom smislu dosezu i do specificnosti americkog liberalnog milenarijanizma (to sa americke strane, da ne sirim pricu i na politicki islam).
Link to comment
Israeli Strike On Iran 'Not Prudent,' Gen. Martin Dempsey Says
WASHINGTON -- A military strike against Iran's nuclear facilities is "not prudent" at the present moment, America's top military official, Gen. Martin E. Dempsey, told "CNN's Fareed Zakaria GPS" in an interview set to air Sunday morning.“It’s not prudent at this point to decide to attack Iran,” said Dempsey, the chairman of the Joint Chiefs of Staff, in the interview."I think it would be premature to exclusively decide that the time for a military option was upon us," Dempsey added, according to early reports of the interview, noting that he sensed that increased sanctions were beginning to have an effect.Dempsey's remarks come amid a rising tide of threats and speculation -- some of it media driven -- about the possibility that Israel might launch a military strike against Iran in an attempt to forestall that country's development of a nuclear weapon.American intelligence assessments say that Iran would have the capability to build a nuclear bomb in the coming years, but it has not yet decided whether to do so....
Iako je tekst malo labaviji prema vojnoj opciji nego sto naslov sugerise, mogu komotno da konstatujem da se u zadnjih par meseci vidi jasna nevoljnost americkog vojnog faktora ka ratnim opcijama na BI i Centralnoj Aziji. Nekolicina upucenijijh komentatora je cak koristila rec "egzodus" da opise nivo ii brzinu odustajanja od ratnih opcija u americkom vojnom vrhu.Politicka elita je za sada mahom mirna, sto nije cudno, i ostricu konfrontacije sa Iranom prepusta Tel Avivu.Iz drugog dela istog teksta, o Siriji (iako je za drugi topic):
"Syria is a very different challenge" from Libya, where American-led NATO forces recently helped end the reign of dictator Muammar Gadhafi, Dempsey added. "It's a different challenge, as you described it, geographically. It's a different challenge in terms of the capability the Syrian military. They are very capable."Dempsey also called plans to simply arm the opposition "premature.""I would challenge anyone to clearly identify for me the opposition movement in Syria at this point," Dempsey said, adding that the crisis had grown increasingly complicated over the months.
Link to comment
http://www.bloomberg.com/news/2012-02-23/u-s-said-to-offer-india-help-with-replacing-iran-oil-supplies.htmlhe U.S. government has offered to help India get alternative supplies for Iranian crude as it looks to squeeze the Persian Gulf producer’s oil revenue, according to three people with knowledge of the matter.The U.S. may help broker deals with suppliers such as Iraq and Saudi Arabia, the people said, declining to be identified because the information is confidential. Saudi Arabia has already offered to replace Iranian oil supplies if needed, two of the people said. The U.S. is in talks with countries around the world on reducing their dependence on Iranian oil, Victoria Nuland, a spokeswoman at the State Department in Washington, said in an e-mail yesterday.
Link to comment

Indija se već izjasnila da ne želi da prekida svoju takoreći 'nesvrstanu' politiku saradnje sa svim stranama, u ovom slučaju i Iranom i Izraelom. Iran je Indiji jako bitna skoropasusedna zemlja, obzirom da je jel u hladnim odnosima sa svojim zapadnim polubratom. Biće interesantno videti da li će USA&co biti u stanju da promene ovaj stav.

Link to comment
WikiLeaks: Israel destroyed nuclear facilities in IranAnti-secrecy group releases email by US-based global security firm linked to CIA, citing Israeli intelligence source who claims Israelis destroyed all Iranian nuclear infrastructure on ground weeks ago Israeli commando forces destroyed, with the help of Kurdish rebels, all of Iran's nuclear infrastructure on ground, an email by a US-based global security analysis company released by WikiLeaks on Monday claims.The anti-secrecy group WikiLeaks began publishing more than five million emails from the private intelligence firm Stratfor Global Intelligence, which has been likened to a shadow CIA. Stratfor officials said the release of its stolen emails was an attempt to silence and intimidate it.An the email, an Israeli intelligence source was asked about Defense Minister Ehud Barak's comment "the more the merrier" following the mysterious explosion that killed at least 17 people at an Iranian Revolutionary Guard Corps base near Tehran in November 2011.At the time, Iran claimed the blast was an accident, but US blogger Richard Silverstein said that Israel was the mastermind."I think this is a diversion. The Israelis already destroyed all the Iranian nuclear infrastructure on the ground weeks ago," said the Israeli source. "The current 'let's bomb Iran' campaign was ordered by the EU leaders to divert the public attention from their at home financial problems."48 hoursAccording to the email, Russia is one of Israel's largest military partners and India is Israel's largest client.It also claimed that in case of a direct conflict between Israel and Iran, Russia and Saudi Arabia would benefit from an oil price hike. On the other hand, China and Europe would suffer if such an event were to occur. According to Israel's plans, claimed the intelligence source, an attack on Iran would last 48 hours but would be so detrimental to the Islamic Republic that it would lead to the collapse of the Tehran government.The emails, snatched by hackers, could unmask sensitive sources and throw light on the murky world of intelligence-gathering by the company known as Stratfor, which counts Fortune 500 companies among its subscribers.Some of the emails being published "may be forged or altered to include inaccuracies; some may be authentic," the company statement said.Hackers linked to the loosely organized Anonymous hackers group said at the beginning of the year they had stolen the email correspondence of some 100 of the firm's employees. The group said it planned to publish the data so the public would know the "truth" about Stratfor operations.
file release: Israeli commando forces destroyed nuclear facilities with the help of Kurdish rebels
Link to comment
Israeli Strike On Iran 'Not Prudent,' Gen. Martin Dempsey SaysIako je tekst malo labaviji prema vojnoj opciji nego sto naslov sugerise, mogu komotno da konstatujem da se u zadnjih par meseci vidi jasna nevoljnost americkog vojnog faktora ka ratnim opcijama na BI i Centralnoj Aziji. Nekolicina upucenijijh komentatora je cak koristila rec "egzodus" da opise nivo ii brzinu odustajanja od ratnih opcija u americkom vojnom vrhu.Politicka elita je za sada mahom mirna, sto nije cudno, i ostricu konfrontacije sa Iranom prepusta Tel Avivu.Iz drugog dela istog teksta, o Siriji (iako je za drugi topic):
Ako me secanje ne vara, i pred Irak je postojala nevoljnost americkog vojnog faktora ka ratnim opcijama. Ali, jbg, tamo vojnici mogu da kukumavce, kad im WH potpise naredjenje oni raspale.
To je ovaj drone koji su oborili? Prilično je dobro očuvan, mada više deluje kao maketa.
Rako bih da jeste maketa. Nesto ne znam da se bilo koja letelica odozgo farba u belo. Ili su je Iranci naspricali™ svezoom bojom da lepse izgleda.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...