Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Naravno da je ništa, kako da bude išta kad je Snooki stand-in za Palpatina, First Order of Business za Galactic Empire, La Resistance za Rebel Alliance?

 

Disney je od starta namerio da dobro utemelji svoju novu franšizu reciklirajući sve što se moglo reciklirati iz originala. To je bilo nepodnošljivo očigledno kad je izašao TFA, ali je onda masa ljudi krenula da se očajnički teši kako se u tom moru govana sigurno krije neko zrnce originalnosti - sad će da nam se otkrije, evo samo što nije, u sledećem filmu, možda u onom tamo, kad-tad će to sve ponovo lepo da legne na svoje mesto i osetićemo se opet kao da nam je 15 godina!

 

Hoćete penis. Naravno da je Snoke no one in particular. Naravno da Rejini roditelji nisu bitni. Naravno da je Luke vatao zjale 20 godina. Mystery box, motherfuckerrrs! Ko otvori kajaće se, ko ne otvori kajaće se. Istrpite još jedan film i dobićete satisfakciju kad Kylo Rena impičuju zbog collusion with the Yuzhan Vong, a Rey trijumfalno postane Madam Jedi Mistress Supreme i sve bude super. 

Link to comment

Odavno mi je na pameti da vas pitam šta uopšte fanovi žele od franšize, da crkne?  tako da kad sam video ovo na jućjubu morao sam da kliknem iako još uvek nisam ni gledao čuveni TLJ.

Možda će još nekog zanimati.

 

 

Link to comment

Sve je promasio, tj. vecinu stvari. 

 

Sto se ne zapita zasto ti fanovi, koje kritikuje i kao pokusava da "objasni", nisu imali i nemaju problem sa tim knjigama, stripovima, video igrama, crtacima koji su izlazili sve ove godine dok Dizni nije preuzeo Lucasfilm? I njih su pisali i stvarali autori koji nisu Lucas i sve te stvari su ocenjivanje po zaslugama. Neke su voljene i smatraju ih dobrim, neke ne. Kao i ovi novi Diznijevi filmovi. 

 

A od svih kritika izdvojio je: "TLJ je mozda dobar film, ali je los SW film". Prvo, voleo bih da vidim statistiku po kojoj je to medju po broju dominantnijim iznetim stavovima, a drugo, neko ko iznese takav stav ni ne zavredjuje da se njegovi stavovi uopste uzmu u razmatranje. Pride sto je i sam prakticno rekao slicnu stvar za prikvele (osim sto on smatra da su prikveli losi filmovi, ali eto nisu bas neki SW filmovi). 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

(neplacene) apologete TLJ su gore cak i od nas osmorice kojima se dopao Revenge of the Sith. :) Neverovatne se akrobacije prave da se objasni kako je rastanak od bilo kakvog lora i kontinuiteta zapravo nesto dobro nakon cele price o do sada nevidjenom kulturoskom fenomenu koji je upravo i stvoren zbog tog lore-a i tih fanova. Da, zeleni mapet je bio, izmedju ostalog, comic relief koji je postao jedan od najomiljenijih karaktera u popularnoj kulturi. Fanovi hoce da nakon 7 filmova, sto knjiga i milion stripova postoji jasna logika ustanovljenog sveta (ako vec ne mogu da uticu na glup plot i sve ostalo napisano u clanku koji je linkovao Hazard), pa tako Jedi ne baca lightsaber kao konzervu, Leja nije Superman i force ghost ne moze nikog da lupa materijalizovanim stapom po glavi vec da prenosi savete. Dizni je jednostavno isplanirao da pravi filmove za novu generaciju klinaca koji nisu vezani za stare likove kao generacija X i Xillenials. Ja sam se nadao da ce zadrzati Guardianse za tu nišu ali jebiga, suvise je velika lova u pitanju. Videcemo vec u sledecem filmu da li ostaju tvrdoglavo pri guranju novologije ili se vracaju na muzenje nase nostalgicnosti.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Spoiler

On je novi autor i producent "Ratova zvezda"

Kompanija "Volt Dizni" saopštila je da će Džon Favro pisati scenario i biti izvršni producent nove akcione serije "Ratovi zvezda" za njenu buduću striming platformu.

IZVOR: BETA ČETVRTAK, 8.03.2018. | 08:35 -> 21:56
 
GettyImages
 
GettyImages

Dizni priprema lansiranje striming servisa da se takmiči sa Netfliksom i kompanija je najavila da će "Ratovi zvezda" biti jedna od glavnih atrakcija na novom servisu. Servis koji još nije dobio ime treba da bude pokrenut krajem 2019. godine. 

"Džon donosi savršenu mešavinu talenta producenta i pisca, zajedno sa poznavanjem sveta Ratova zvezda", navela je Ketlin Kenedi, predsednica "Lukasfilma" u saopštenju. 

"Ova serija pružiće Džonu šansu da radi sa raznolikom grupom pisaca i reditelja a Lukasfilmu šansu da izgradi snažnu bazu talenata", dodala je ona. 

Favro je mnogo radio za Dizni. Režirao je prva dva filma "Ajron men" (Iron Man) za Marvela i "Knjigu o džungli" iz 2016. godine. On je, takođe, bio producent za nekoliko filmova iz serijala "Osvetnici" (Avengers). Trenutno priprema rimejk "Kralja lavova" (Lion King) koji će izaći 2019. godine. 

Favro ima iskustva I u "Ratovima zvezda", jer je dao glas za animiranu seriju "Ratovi klonova", a ima I ulogu u predstojećem spinof filmu o Hanu Solou: "Solo: Priča ratova zvezda". 

Kompanija Dizni je ranije objavila da će pisac i reditelj "Poslednjeg Džedaja" Rajan Džonson praviti novi filmsku trilogiju "Ratova zvezda", a da će kreatori Igre prestola D.B Vajs i Dejvid Beniof napisati i biti producenti odvojene serije filmova "Ratova zvezda".

 

 

Darth Disney planira da zagospodari striming platformama.

Link to comment

Računam da ne može biti toliko loše ako nervira ljubitelje istosti i enciklopedijskog znanja fiktivnih univerzuma :fantom:

 

A i volim riana johnsona. Realno ću pogledati jednog od ovih dana, kad ugrabim vremena. Mora se biti deo konzervacije!

 

Edit - jebe me samo što nem pojma šta je bilo u onom džejarinom cenjenom delu što ga piso algoritam. Highly memorable.

Edited by Ruxin
Link to comment
26 minutes ago, Ruxin said:

Računam da ne može biti toliko loše ako nervira ljubitelje istosti i enciklopedijskog znanja fiktivnih univerzuma :fantom:

 

A i volim riana johnsona.

:happy:

Link to comment

Meh, ok je. 

 

Radi neke zanimljive stvari i postavka za treći deo dosta više obećava od generic džej džej bullshita prvog dela. Daleko da je to neki podvig, samo kažem. Kylo ren je dosta zanimljiv negativac, general domhnall gleeson takođe obećava. Podržavam što su oni preuzeli uzde i što je ovde rianara odlučio da razvija njih umesto random mutanta koji nikad nije ni imao potencijala. A podržavam i što je oskar ajzak preuzeo pokret obnove, sve samo da ne gledamo ono blamantno cimanje matoraca do kraja sveta i veka. Takođe poenta ovog star wars sranja je valjda u tom balansiranju i borbi između dobra i zla, tako da mi je zanimljivo i što su mladom skajvokeru dodali koji sloj pre nego što je postao skajduh. Generalno mi se sviđa to blago preispitivanje self-righteous smarača sa svetle strane i makar malecni trud da se uvedu nijanse. Najsrećniji bih bio da su ben ren i dejzi zaista urotili i razjebali lepo sve to komplet. :fantom:

 

Učenje iz fejlova je generalno tema po meri za središnji deo trilogije, kaće svi junaci da fejluju ako ne u drugom aktu. Pacing jeste malo čudan ali film nije dosadan. Ima rolajz momenata i usiljenog humora, ali jbg franšiza pa još usmerena ka mlađoj publici. Naučio sam da živim s tim. Hamil je najslabiji glumac u filmu. Zamerke na sjw ne kapiram, osim što je casting diverse nisam primetio da nas biju u glavu tim korektnostima. A to što je casting diverse ne vidim kao problem dok god ne smeta filmu. Daleko je najzanimljiviji u dizni eri, ali rivali su mu agresivno generički film i čist krš rogue one, tako da... Možda sam očekivao malo više, ali svakako bih treći deo mnogo više iščekivao da ga radi johnson umesto onog smarača. Ali cenim da će svi koji sad kukaju biti zadovoljni tom nekom safe varijantom koju džej-džejara izbaci, makar ona 2 meseca dok se budemo sećali o čemu se radi.

Link to comment
  • 1 month later...

Gledao sam ovaj zadnji SW sinoć i meni je to skroz smešno (ne u pozitivnom smislu). Kad je krenuo da objašnjava šta je to Force, spopao me blam na njihov račun...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...