Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Just now, Roger Sanchez said:

Ne znam zašto diferenciraš, svaka sekunda SW-a nakon Lucasove prodaje snimljena je na inicijativu diznija.

 

pa nije, ovo scena je urađena u post-produkciji gde su uplašeni producenti klečali i izvinjavali se diznijevom CEO kako to da nema DW. 

ostalo ih ne zanima previše. pogotovo ne kontinuitet i logika priče. samo ad hoc reklame od 2h koje nazivaju filmovima, odnosno epizodama

Link to comment
1 minute ago, teacher said:

 

pa nije, ovo scena je urađena u post-produkciji gde su uplašeni producenti klečali i izvinjavali se diznijevom CEO kako to da nema DW. 

ostalo ih ne zanima previše. pogotovo ne kontinuitet i logika priče. samo ad hoc reklame od 2h koje nazivaju filmovima, odnosno epizodama

pa eto, i ćorava i mutava koka nekad ubode neko kljasto zrno.

 

A ostatak se slažem, nadam se da McStarWars očekuje financijska propast ko ove posljednje DC Comics abortuse i Marvel nedonoščad.

Link to comment
13 minutes ago, Roger Sanchez said:

pa eto, i ćorava i mutava koka nekad ubode neko kljasto zrno.

 

A ostatak se slažem, nadam se da McStarWars očekuje financijska propast ko ove posljednje DC Comics abortuse i Marvel nedonoščad.

 

Teško će to da ide sve dok trčite u bioskope da bi posle mogli da pljujete po internetima :fantom: 

Edited by Ruxin
Link to comment
  • 4 weeks later...

Odgledah napokon ovo, ispade na poslednji dan projekcije u bioskopima u Beogradu. Pitah se zašto se samo davao mesec i po dana, takav hit...sad shvatam, zato što je sranje.

 

Mislim zabavan je film, na početku mi je bio OK, ali što više razmišljam o njemu, to mi je gori. Vizuelno je sjajan i sve to, ali je scenario krš. Krš kršine. Uopšte ne vidim na konto čega se kritičari oduševljavaju, TFA i Rogue One su bolji od ovoga. Ako je TFA rimejk originala, ovo je neki pobačeni rimejk Imperije koja uzvraća udarac. Samo nije imperija nego FO. Koja je opet postala imperija. Samo nemaju imperatora nego vrhovnog vođu. I nemaju pobunjenike nego Otpor. A Otpor je uništen i sada treba da prave novu Pobunu. Resetuj sve, jej!

 

A tek ne razumem oduševljenje glumom 1 Adama Drajvera. :blink: OK je čovek odglumeo, ali ništa spec. Njegov lik više nije nadrkani tinejdžer, sazreo je i to je to. Big deal.

 

Većina je već rečena, ali moram i ja negde da se izjedam. Dakle

 

- kao što neko već reče, ovaj film je potpuno uništio bilo kakve nijanse koje su bile najavljene u prethodnom delu, prešao je preko mogućih zanimljivosti, suptilnosti i dilema kao parni valjak preko svežeg asfalta:

- u prvom delu i u trejleru imali smo nekakvu najavu tretiranje light side/dark side problematike - Snoke nije predstavljen kao klasični Sith-ovac, već priča Renu o tome kako njega čini i tamni i svetli deo; Luke priča o tome da džedajski red treba da prestane da postoji: Ray prvo jako vuče tamna strana sile. I šta dobijamo na kraju? Snoke jeste klasični sitovac, samo se tako ne zove - zanima ga samo tamna strana i ništa drugo, hoće da likvidira Ray jer je ona sa svetle strane (a ne pokušava čak ni da je obrlati i pridobije na svoju stranu, kao što je pokušao Palpatine sa Luke-om); Ray jasno odbacuje tamnu stranu i bira da postane klasični džedaj; Luke umesto da da neko suvislo objašnjenje, govori samo o aroganciji i neuspehu, a na kraju mu Ray potpuno menja mišljenje. Da ne govorimo da postoji tona materijala u Star Wars knjigama - npr. u nekima Luke odlučuje da ne obnovi džedajski red jer shvata da je to bilo pogrešno, da mora unutar svakog biti balans svetle i tamne strane. Ajmo neki detalj o tome šta su džedaji suštinski pogrešili, ajmo nešto dublje o balansu sile. Jok.

- odnos FO i nove republike, i nova republika uopšte. U zvaničnim kanonskim knjigama koje popunjavaju rupu između epizode 6 i 7 ima dosta o tome, o imperijalnim nostalgičarima unutar republike, o onima koji ne žele (ili sabotiraju) borbu protiv FO, Leia-in Otpor kao neka polu-ilegalna organizacija koja pokušava na svoju ruku da se bori protiv FO. Umesto da dobijemo nešto o tome, da gledamo odnos FO, Otpora i osakaćene Nove Republike (nakon uništenja njihove planete prestonice), samo cap - republike više nema, FO ih pregazio, uspostavljena je nova Zla Imperija. Jej! Stormtruperi vladaju, ajmo na početak...

 

- Snoke je potpuno uzaludno potrošen lik. U prethodnom delu bio je samo džinovski hologram, misteriozan, ko je šta je...ovde se pojavljuje uživo, sedi na tronu i čuva ga crvena imperijalna garda...dakle novi Zli Car. Ko je on? Šta je on? Odakle je? Ne znamo, jer ga je to Ren ubio bez ikakvog daljeg objašnjenja.

 

- Luke totalno promašen lik, plitak, na prvu loptu, kao da ima 15 godina a ne da je master džedaj koji decenijama meditira i kontemplira u samoći. I onda odluči da nestane i postane force ghost jer...je video inspirativni zalazak sunaca?

 

- zaplet gde Ren ubija Snoke-a da zauzme njegovo mesto je vrlo predvidiv, jer ako bi se obrlatio na svetlu stranu to bilo previše kopiranja Vejderove priče, a jebiga ima i još jedan film da se snimi (mada mi je prošlo kroz glavu da bi bilo zabavno da FO pobije ceo Otpor, a da onda u sledećem filmu Ray, Ren i Luke sami satiru bezglavi FO...i sa tri svetlosne sablje pobiju 16 miliona stormtrooper-a)

 

- pojavljivanje Yoda-e je možda najbesmisleniji deo filma. Em se opet Luke ponaša kao da ima 15 godina, em se Yoda ponaša kao debil..."the jedi texts...page turners, they were not" - jebote, ja sam premudri force ghost star 9 vekova a ponašam se kao bubuljičavi američki tinejdžer koga smara da čita Makbeta u školi! Books man, boring!

 

- neprekidno smaranje sa tim kako su mirne i staložene žene bolji lideri od dobronamernih ali suviše gung-ho i neotesanih alfa muškaraca punih testosterona - OK shvatili smo poentu. Admiralka Hodo (ili kako se već zove) je šablonski američki školski "guidance councillor" ("OK, now sit down here in the cool-down room and write a 500 word essay about why violence is bad"), nadmašila je Jar-Jar Binksa kao najiritantniji lik SW serijala (srećom pa se ne pojavljuje na ekranu toliko koliko on). Na trenutak sam se ponadao da je ona nekakav FO špijun koji namerno sjebava flotu Otpora kada ne! - ona je zapravo najveći good guy. Aupičkumaterinu

 

- i na kraju najveći wtf momenat, klinac s metlom! Budući džedaj, ili šta već. Ili možda budući interpersonal violence de-escalation officer, jer muškarci koji vitlaju oružjem nisu kul

 

 

Ljudi, epizode 2 i 3 i Clone Wars serijal su remek-dela u poređenju, suvo zlato za ovo...

 

 

I ovo pokazuje ceo promašaj koncepta gde pravimo novu Imperiju i novu Pobunu...zar ne bi bilo mnogo interesantnije da npr. imamo Novu Republiku koja se bori s tim nekim restlovima Imperije (neki FO, ali ni blizu moćan i velik kao ovo), pa onda neke nove negativce koji kroz kao tu borbu pokušavaju da se nametnu unutar Republike, ali bez pravljenja grešaka kao Palpatine, tj. da im je cilj da vladaju krišom i iza kulisa a ne javno i otvoreno...ili tako nešto, ne znam, siguran sam da bi neko ko je kršten scenarista i pisac mogao da smisli nešto bolje.

Link to comment
Quote

imamo Novu Republiku koja se bori s tim nekim restlovima Imperije (neki FO, ali ni blizu moćan i velik kao ovo

star-wars-thrawn-trilogy-paperback-3-vol

 

Ceterum Censeo Disney delendam esse. 

Edited by bigvlada
Link to comment

Sumnjam, Dizni je trenutno u ful modu izbacivanja politicki korektnog trasha. Samo to sto su dali sledecu trilogiju Rianu Johnsonu u ruke ti govori na sta ce stvari da lice ubuduce. Postoji neka, mizerna, nada ostaje da ce JJ da skupi muda prvi put u zivotu i napravi bar donekle objasnjavajucu pricu u Epizodi IX, pa makar u inat ovom idiotu koji mu se iskenjao svetski po TFA. Jedino sto mi je drago je sto nisam otisao da gledam TLJ nakon sto sam procitao prve spojlere, sto kaze Vlada, bolje da procitam jos jednom Thrawn trilogy.

Edited by Mos
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...