Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

ne znam maistor zasto zesce glup film?

recimo da je to zbog toga što nemaš dušu :)
ajde probaj ...mada ti tako bezdusan cisto sumnjam da bi znao sta je cinizam pa jos neobuzdan u ranama :) Edited by fontis
Link to comment
tarantinovski plagijat. pritom veoma neuspešan.
ma daj bre....da si rekao jonas akerlund, darren arofonsky pa da se pocesem po glavi. kakav crni tarantino. to je jedan od retkih novijih domacih filmova da na moderan nacin uspeva da prenese boljsku srpke kulture ....nasu istoriju u doba zadnjeg rata, nase gene i ponasanje prema zenama, emancipaciju zenskog sveta, borbi za opstanak, itd.... takve teme ti ni u jednom tarantinovom filmu nisi mogao da ubodes sa sve onom jebenom katanom
Link to comment
smithe druze
mi se, gospodjice, kanda poznajemo? :wink:
pa po tebi skolovanje je obavezno. a sta bi bilo sa ljudima koji su prirodan talenat....izmedju ostalog njih uvek vise ima nego skolovanih. skola je dobra ali nije uslov da ce nesto biti kvalitetno.drugo taj univerzalni jezik da li to znaci da stvaralac mora da se prilagodi publici ili da prica svojim jezikom i natera publiku da se prilagodi njemu?
mozda ne formalno, ali sticanje obaveznog filmskog obrazovanja jeste - sto se ovog drugog tice, ne, ali samo u ekstremnim slucajevima - ako nije u pitanju samo tvoja originalna poruka, vec je ta originalna poruka 'ispricana' novim jezikom, moras biti siguran da ce te razumeti, a to mogu samo genijalni reditelji...previse je u filmu prepotentnih balavaca koji misle da je bezobrazluk merilo genijalnosti - takvi obicno snime jedan film koji privuce paznju i posle toga se ugase (fascinacija ima tendenciju da se gubi pri ponavljanju obrasca) ponavljam, ako si dovoljno genijalan, mozes da si priustis da ne zavrsis skolu, nego da povuces skolarinu i napravis prvi film, kao sto je to, recimo, uradio JJmslm d se rzmemo :wink:edit...slovce Edited by Mr.Smith
Link to comment
LPSL je najmanje osavremenjena Kozara. Film je, posle teme i načina na koji se bavi njome, posveta celokupnoj ex Yu kinematografiji. I to snimljen na način koji korenspondira sa svim onim što je Mr Smith naveo u vezi tehničkogi zanatskog u filmu danas.Rane su imale izuzetnu temu, ali je problem bio u Dragojevićevom neobuzdanom cinizmu, koji je uspevao da kontrolišeu Lepim selima.Pavlović, Petrović, Rakonjac, Makavejev su se školovali u Beogradu. Popović, khm, i nije školovani reditelj, što je i najmanje bitno.
ah, bre, ne govorim o crnotalasovcima, govorim o grlicu, karanovicu, markovicu, paskaljevicu /koga sam spomenula u tom kontekstu/ako nazirem tvoje insinuacije da ima tragova crnog talasa u 'ranama' i 'selima', a da ih ne kategorizujes kao improvizovan pomo, onda se ne razumemo ovog puta.pritom, oba filma sam gledala, jednom doduse.
Link to comment

pa sad.... razumemo se :Ddovoljno je da radis kao apprentince za nekog mudonju koji je dobar i da ti naucis sve sto treba za pocetak. tehnicki delovi filma uvek ce zahtevati da se radi, proucava i eksperimentise.... ali srecu da ubodes da radis za nekog takvog je veca nego da dobijes na lutriji. eh, ali rezija i gluma su ipak nesto drugo.tu covek mora da ima oko, ili u glumi mora da Zna da se menja, transformise, ulaze, trosi ... bez dana zanata.

Link to comment

dajte bre sta vam je......ne znam lozinku za andjeliju. dala sam drugu da mi promeni lozinku (a trenutno je nedostupan) da vise ne bih dolazila ovamo...ali sta cu kada mi je ovaj topik boO oci pa sam morala da pruzim jezik.....a oni mi fontis nisu ugasili. necu da vas diram ako vam smetam

Link to comment
ah, bre, ne govorim o crnotalasovcima, govorim o grlicu, karanovicu, markovicu, paskaljevicu /koga sam spomenula u tom kontekstu/ako nazirem tvoje insinuacije da ima tragova crnog talasa u 'ranama' i 'selima', a da ih ne kategorizujes kao improvizovan pomo, onda se ne razumemo ovog puta.pritom, oba filma sam gledala, jednom doduse.
Ok...ako je o Grliću pa sve do Paskaljevića (sa sve Kusturicom)Nema insinuacija u vezi "tragova crnog talasa". Mr. Smith spomenu Pikasa. He...he..znaš li Pojz da je ona rasprava o istom moje prvo čitanje tebe?
Link to comment
mi se, gospodjice, kanda poznajemo? :wink: (ne zameri, Mr.Smithe na pozajmici)
tebi nikad nista ne zameram - za primer deci, nas dvojca mozemo da se ne slozimo ni oko cega, a opet da se lepo ispricamo (naravno, jos je bolje ako se slozimo :wink: )
Link to comment

sad ste 1:1glede, pa kanda...

tebi nikad nista ne zameram - za primer deci, nas dvojca mozemo da se ne slozimo ni oko cega, a opet da se lepo ispricamo (naravno, jos je bolje ako se slozimo :wink: )
ja se sad izvinjavam ali upravo ovde postoji nesto sto mi uzasno bode oci i govori istinu. a to je da vi vise niste deca. to je razlika izmedju nas i Vas. nije da nemate dusu ili je imate, nego niste vise deca. sve je postalo previse ozbiljno oko/za vas. Edited by fontis
Link to comment
dajte bre sta vam je......ne znam lozinku za andjeliju. dala sam drugu da mi promeni lozinku (a trenutno je nedostupan) da vise ne bih dolazila ovamo...ali sta cu kada mi je ovaj topik boO oci pa sam morala da pruzim jezik.....a oni mi fontis nisu ugasili. necu da vas diram ako vam smetam
uh, ovo je bilo iznenadjenje! (nooot)(ostani ti lepo ovde da malo popricamo, mozda saznamo i o nekom nasem novom imenu u tom ozloglasenom 'golivudu')
Link to comment
sa raskom?osvezi mi pamcenje...ja se secam finnegans wake
Eh, Pojz :) Nije bilo Fineganovo bdenje nego Uli(k)s. Ne sećam se ko ti je bio sagovornik glede( crkni...ne odnosi se na tebe Pojz )Pikasa
Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...