Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Posto su pitanja o svemu i svacemu, nema boljeg topica da ovo priupitam nego na ovom. Planiram da kupim kola uz pomoc bankarskog kredita od fizickog lica. Zanima me da li taj covek treba da plati PDV posle obavljene transakcije ili ne, posto mi je on rekao cenu koja podrazumeva da te pare idu direktno u njegov dzep.
Prenos prava svojine na polovnim motornim vozilima između fizičkih lica ne smatra se prometom dobara i usluga u smislu Zkona o PDV, već se oporezuje po Zakonu o porezu na imovinu.
http://www.kombeg.org.yu/aktivnosti/PDV/pi...olovnadobra.htm
Link to comment
  • 3 weeks later...
šta je bilo sa ovim? Jel stvarno mogu oni da završe sve u policiji?
Čuj jel' mogu?Ja ih pozovem ujutru, dođu do firme uzmu saobraćajnu-vozačku-ličnu kartu i popodne dobijem sve sa uplatnicama koliko su šta platili... Eh da ima i varijanta tehnički pregled bez automobila :rolleyes: cijena prava sitnica od 500 do 1000 din.
Link to comment

Kupio sam kombi Fiat Ducato '99 koji verovali ili ne ima ksenonske farove ugrađene. ali avaj, desni far ne radi. u mercedesovom servisu u dobropoljskoj mi rekoše da je zamena sijalica 100? <_< ima li neko info da li i gde može da se to kupi jeftinije?

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Da li to znaci da bi taj porez trebalo da odbiju ako se ne voza u Rumuniji?Inace, sad sam nasao da jeste 50% odmah, a 50% 2010, ali opet cene su mnogo povoljnije nego u Srbiji.Ipak, nista od toga jer se cela kupovina mora obaviti preko neke njihove lizing kuce.

Link to comment

ima li neko preporuku za dobar (i jeftin) sajt u evropi sa rezervnim delovima? hocu da si priskrbim sparco ili recaro sediste sa adapterom za a3, moje posle otvaranja lateralnog airbaga vise nije ni za q. navodno su ga sredili, ali nije to to.

Link to comment
verovatno sam pogresno definisao pitanje, zapravo mi treba neki sajt koji prodaje tuning opremu. delovalo mi je dzukacki da postavim pitanje u tom fazonu, jer nemam nameru da ulazem u aerodinamcke kitove niti "trcece"plave led diode. :Dsto se samog audija tice, kod njih nema sanse da kupis odvojeno sedista. to sam vec hteo da uradim kada sam ga kupovao (tada jos nije bio izbacen s3, pa sam hteo sedista od s4-ke). morao sam da se zadovoljim sa najjacim motorom (tada) i sportskim paketom opreme (ambition). cak nije moglo da se doplati ni za sportskije vesanje. sada su stvari malo drugacije.anyway, thx za pomoc, verovatno ce mi biti od koristi, jer ovaj auto vise nece videti audijev servis dok je u mom vlasnistvu. <_< no, to je vec za hate, a mrzi me da potanko objasnjavam sve falinke, zbog kojih je (posle poravke) vracen u servis na reviziju. sve u svemu, skoro mesec dana im je trebalo, a i dalje nije sve kako treba, a ja nemam ni strpljenja ni zivaca da se dalje raspravljam sa budalama.od sada, pa nadalje (dok ga se ne ratosiljam), ga odrzava lamboov oficijelni servis u madridu. Edited by voja i
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...