Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

da, agencije mogu da zavrse ama bas sve. ja poslednjih 10 godina nisam bio na salteru u policiji da registrujem auto. odneses uverenje o tehnickom, staru saobracajnu, registracioni list i platis. dobijes potvrdu da su preuzeli dokumenta, i sutra dodjes po overenu saobracajnu.

Link to comment
da, agencije mogu da zavrse ama bas sve. ja poslednjih 10 godina nisam bio na salteru u policiji da registrujem auto. odneses uverenje o tehnickom, staru saobracajnu, registracioni list i platis. dobijes potvrdu da su preuzeli dokumenta, i sutra dodjes po overenu saobracajnu.
ovo je ozbiljan kandidat za najkorisniju forumsku informaciju, ikad! poslednjih godina sam uspevao da količinu nervoze svedem na razumnu meru uspešno izbegavajući ps voždovac, za koju verujem da je najgora policijska stanica u srbiji. međutim, najavljene promene tablica će izgleda morati da se obavljaju na matičnoj opštini. sa velikim zadovoljstvom ću platiti agenciji da umesto mene odčeka tih sat+ vremena.
Link to comment
Mogu li agencije da umesto mene zavrse cekanje u redu za registraciju automobila? Tj. da im dam novac, licnu kartu, potvrdu sa tehnickog, osiguranje... pa da dodjem sutradan po saobracajnu?
naravno da da (: i cena je skroz prihatljiva (: kakvo crno cekanje u redu (:
Link to comment
da, agencije mogu da zavrse ama bas sve. ja poslednjih 10 godina nisam bio na salteru u policiji da registrujem auto. odneses uverenje o tehnickom, staru saobracajnu, registracioni list i platis. dobijes potvrdu da su preuzeli dokumenta, i sutra dodjes po overenu saobracajnu.
I jos jedan koji ima isto iskustvo u NS, oni koji ti odrade tehnicki ti odrade i registraciju sa sve zelenim kartonom, kako bi bilo lepo da postoji tako nesto i za licnu :rolleyes: .Pre neki dan sam promenio plocice na kocnicama. Koliko bi trebalo (vremena, kilometara) da izdrze do sledece promene?
Link to comment
ovo je ozbiljan kandidat za najkorisniju forumsku informaciju, ikad! poslednjih godina sam uspevao da količinu nervoze svedem na razumnu meru uspešno izbegavajući ps voždovac, za koju verujem da je najgora policijska stanica u srbiji. međutim, najavljene promene tablica će izgleda morati da se obavljaju na matičnoj opštini. sa velikim zadovoljstvom ću platiti agenciji da umesto mene odčeka tih sat+ vremena.
Pa da. Mislim, to bi čak trebalo da postane uobičajena praksa. Recimo u Italiji(iako ne postoji produžavanje registracije kao pojam), kad treba nešto da se završi oko auta, to isključivo rade agencije. Niko nikad i ne vidi šaltere.
Link to comment
Mogu li agencije da umesto mene zavrse cekanje u redu za registraciju automobila? Tj. da im dam novac, licnu kartu, potvrdu sa tehnickog, osiguranje... pa da dodjem sutradan po saobracajnu?
Ja u agenciju odvezao auto sa ZA tablicama, neregistrovan, napisao im ovlascenje i posle 2 dana dobio auto sa NI tablicama sveze registrovan i sa zelenim kartonom...kostalo me 1000 dinara vise + ovlascenje... ustedeo zivce i vreme potrebne za cekanje na salteru...pitanje je samo, da li hoce to da zavrse...
Link to comment
Pre neki dan sam promenio plocice na kocnicama. Koliko bi trebalo (vremena, kilometara) da izdrze do sledece promene?
Zavisi od načina vožnje, kvaliteta samih pločica, toga da li su napred ili nazad...Okvirno prednje od 20.000-60000km, zadnje ako ih ima 50.000-100.000.
Link to comment
  • 2 weeks later...

zna li neku gde je i kako se tačno zove velika auto pijaca u kelnu (nemačka). prijatelj mi je rekao da postoji, ali mi nije mogao dati preciznije informacije. na toj pijaci kola su i po 10-15% jeftinija nego preko auto oglasa a potrebna papirologija za izvoz se može u jednom danu završiti.svaka informacija je dobrodošla

Link to comment
  • 2 weeks later...

koja su ovlašćenja saobraćajne policije prema licima koja nisu učenici u saobraćaju? Imaju li pravo da me legitimišu?Imaju li pravo da me legitimišu ako ih posmatram dvogledom sa travnjaka uz ulicu?Imaju li pravo da me smaraju, legitimišu, zadržavaju, ako kao slučajni prolaznik priđem vozaču automobila kome je tražen mito i kažem mu da ću rado svedočiti na sudu da mu je policija tražila mito?To sve zato što bih baš želeo da odvojim deo svog slobodnog vremena da se nekima od njih najebem 1 mile majke.Koje su mi šanse da policija izađe na teren, ako ih pozovem i kažem da sam upravo video da je saobraćajni policajac tražio mito od nasumično zaustavljenog vozila?

Link to comment

Bojim se da se upuštaš u donkihotovsku borbu. Vozači koji jesu uhvaćeni u nekom prekršaju žele da daju mito. Oni koji nisu, ako imaju malo mozga u glavi neće ništa ni platiti ni potpisati. Tako da, kratkoročno i uskogrudo gledano, mito kao koncept odgovara svim stranama u priči. Dugoročno, kad u kadar uđe malo šira slika, stvari naravno izgledaju sasvim drugačije. Iskorenjivanje mita bi posredno dovelo do mnogo više poštovanja propisa, pa time i do poboljšanja bezbednosti u saobraćaju. Ali za sagledavanje šire slike je potreban nivo društvene svesti koji u Srbiji još dugo neće biti postignut.Što se tiče prijavljivanja... ne znam. Možda bi u većim gradovima neko i odreagovao. U većini manjih mesta bi u najboljem slučaju bio izignorisan, a lako bi ti se moglo desiti i da sebi navučeš nevolju na vrat.

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
koja su ovlašćenja saobraćajne policije prema licima koja nisu učenici u saobraćaju? Imaju li pravo da me legitimišu?Imaju li pravo da me legitimišu ako ih posmatram dvogledom sa travnjaka uz ulicu?Imaju li pravo da me smaraju, legitimišu, zadržavaju, ako kao slučajni prolaznik priđem vozaču automobila kome je tražen mito i kažem mu da ću rado svedočiti na sudu da mu je policija tražila mito?To sve zato što bih baš želeo da odvojim deo svog slobodnog vremena da se nekima od njih najebem 1 mile majke.Koje su mi šanse da policija izađe na teren, ako ih pozovem i kažem da sam upravo video da je saobraćajni policajac tražio mito od nasumično zaustavljenog vozila?
imaju pravo da te legitimišu. da te smaraju nemaju, ako ne smetaš službenom licu da radi svoj posao. samo se lepo pojavi na suđenju tom tipu (nek te on zove) i tako odradi šta si naumio. Policajci UVEK pokrivaju jedan drugog. U najboljem slučaju kažu jbg i cccc i slegnu ramenima. Sudije su druga firma :) i kod njih to može da prođe.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...