Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

11 hours ago, čekmeže said:

Pisao sam već negde TNG koji NIS prodaje nije TNG™. Ako je tako zašto bi im benzin ili dizel bili to što piše? Van njih ima MOl i Petrol valjda.

+1
Kakva su iskustva sa OMV?

Pitanje iz druge teme: Da li imater struju u "upaljacu za cigarete" kada je auto ugasen? 

Link to comment
5 minutes ago, Host said:

 

E sad, da li je bitna potrosnja? Razlika od 5l na 100km

tesko da ce auta iz iste klase imati znacajnu razliku u potrosnji. ali cisto sumnjam da je ikome potrosnja bitna stavka, tj. otprilike znas kakvu potrosnju da ocekujes na osnocu dimenzija i snage motora i dimenzija automobila. neces porediti potrosnje volva xc90 i fieste. al da se Glen malo popisao po sirotinji stoji :lol:

Link to comment
1 minute ago, maheem said:

tesko da ce auta iz iste klase imati znacajnu razliku u potrosnji. ali cisto sumnjam da je ikome potrosnja bitna stavka, tj. otprilike znas kakvu potrosnju da ocekujes na osnocu dimenzija i snage motora i dimenzija automobila. neces porediti potrosnje volva xc90 i fieste. al da se Glen malo popisao po sirotinji stoji :lol:

Popišava se od kada je došao

Link to comment
4 minutes ago, čekmeže said:

Imamo.

ok, meni je to bilo malko cudnovato posto na dva automobila gde koristim taj strujni izlaz struja se prekida kad ih ugasim kljucem a na jednom ne, pa sam pomislio da je neki kvar u pitanju.
uglavnom sranje je to kad ima stalno struje :D

Edited by maheem
Link to comment
46 minutes ago, Host said:

Niko ne garantuje potrosnju zato sto ona, osim tehnickih karakteristika automobila, zavisi i od stila voznja. Medjutim, osnovana je pretpostavka da ce vozac razlicite automobile voziti istim stilom, pa ce odnos pravih potrosnji biti slican odnosu referentnih. 

 

E sad, da li je bitna potrosnja? Razlika od 5l na 100km u potrosnji moze povecati mesecnu cenu koriscenja automobila za 25-30%. Ono sto je mnogo bitnije je to sto ta razlika moze znaciti vecu godisnju emisiju ugljen dioksida i do jedne tone. Vrlo je individualno sta ove stvari znace. Ja za ljude kojima nije bitno djubre koje ostavljaju imam samo probrane reci. Probrane u smislu da nisu za forum.

Previše si dobar čovek da ti kažem ono šta mi je na umu :(

Link to comment

Mislim da je ovde pre pitanje o nijansama tipa 7 ili 8 litara na 100 km, ne baš 7 ili 15 :D

 

Meni auto zverski počinje da troši kad idem 160 i brže, do tada je potrošnja na auto putu relativno pristojnih 6-7l. Ako vozim 120, mislim da je ispod 5.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...