Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Uzeo sam nove plocice i diskove jer su se iskrivili.E sad,da li je bitno da kaliper bude za vozila sa ESP ili da uzmem obican na kojem samo nije naglaseno da je samo za vozila bez ESP sistema?

Hvala puno na odgovoru.

Edited by askeladden
Link to comment
6 hours ago, askeladden said:

Pregreva mi se disk na zadnjem tocku.Ako je kaliper,nosac plocica otisao,da li je obavezno da menjam na oba tocka,ili samo onaj koji je pokvaren?

 

A da spustiš ručnu?:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Link to comment
11 hours ago, askeladden said:

Uzeo sam nove plocice i diskove jer su se iskrivili.E sad,da li je bitno da kaliper bude za vozila sa ESP ili da uzmem obican na kojem samo nije naglaseno da je samo za vozila bez ESP sistema?

Hvala puno na odgovoru.

Ako mijenjas cijeli  caliper, onda vjerovatno da. A mozes li samo da promijenis klip I gumicu na cilindru? U slucaju su dijelovi vjerovatno isti.

 

Ali iskreno, nisam siguran, vec nabadam. Sta ti kazu u servisu?

Link to comment

Problem su ruke.U Norveskoj zivim.Jedino da nadjem nekog hobi kolegu koji to radi.Majstor uzima na crno odd sto eura pa na gore po poslu.U regularnoj radnji racunaj toliko po satu.Sacuvacu kaliper pa cu ga u Srbiji reparirati.Narucio u Svabiji,sa carinom i DHL ce me izaci 70e manje nego ovde da kupim,plus sam kupio nove osovinice i nosace plocica.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Redovno odrzavanje. Ja ih mazem svaka dva tri mjeseca sa https://www.turtlewax.com/our-products/quick-and-easy/turtle-wax-luxe-leather-cleaner-conditioner

Za ljeto najbolje da imas i folije na autu. To je sad hot tema u Srbiji.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk



Tako sam i mislio - na dva-tri meseca. Thanx
Da folije su sada glavna preokupacija pandura a ima ih baš mnogo ovih dana na ulicama. Potpuna glupost i neplaniran trošak za ispitivanje i atest grrrr
Link to comment

Uh, ti sa folijama su mi jedni od rijetkih kojih mi nije žao ako budu na udaru vlasti, jedino će biti sranje što će vjerovatno biti selektivno, pa će raznorazni mutavi biti i dalje oslobođeni, ali iskreno ti sa folijama su mi neopjevane seljačine i snobovi, nije da ću ih podržati u protestu protiv nametnutog drkanja. Stavio bih da dozvole za to budu po par hiljada nečeg čvrstog. 

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

Uh, ti sa folijama su mi jedni od rijetkih kojih mi nije žao ako budu na udaru vlasti, jedino će biti sranje što će vjerovatno biti selektivno, pa će raznorazni mutavi biti i dalje oslobođeni, ali iskreno ti sa folijama su mi neopjevane seljačine i snobovi, nije da ću ih podržati u protestu protiv nametnutog drkanja. Stavio bih da dozvole za to budu po par hiljada nečeg čvrstog. 

 

Nemoj tako rođo, smanjuje uticaj sunca osetno i na vozača i na enterijer, po velikim vrućinama olakšava vožnju, i sl. Znaš onaj osećaj kad osetiš da prži po tebi i dok radi klima...

Link to comment
Pa platite atest. Ili kupite sa fabricki zatamnjenim staklima.

Možeš da atestiraš samo one folije koje imaju nalepnicu absa. Ako imaš bez nalepnice moraš skinuti.
Preskupa zajebancija ispadne
Link to comment
14 hours ago, James Marshall said:

Uh, ti sa folijama su mi jedni od rijetkih kojih mi nije žao ako budu na udaru vlasti, jedino će biti sranje što će vjerovatno biti selektivno, pa će raznorazni mutavi biti i dalje oslobođeni, ali iskreno ti sa folijama su mi neopjevane seljačine i snobovi, nije da ću ih podržati u protestu protiv nametnutog drkanja. Stavio bih da dozvole za to budu po par hiljada nečeg čvrstog. 

 

Postoje folije i folije. Ja bih takođe jebao mater onima što su skroz zatamnili, ali nešto umereno je okej, pravi razliku. Ja lično nemam foliju, ali vozio sam se u nekim kolima koja imaju recimo 30% ili tako nešto i po suncu je stvarno razlika.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...