Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

15 minutes ago, ToniAdams said:

Jok, ne joj. Jebeni autokorekt.

Za malecko parče na braniku, pričam o dimenzijama kutije za šibice uzeli su 30 evra.

Daj na pm tog što farba haubu za 70

Ma gde znam, to me drugar odveo pre 7-8 godina kad je pocelo da se ljusti.

Ali to uopste nije neki posebno jeftin farbar, ja sam odustao zato sto mi je zvucalo skupo, obicno sam placao farbanje blatobrana i tako te popravke po 20 - 30  evra plafon za ruke.

Ili vas u Beogradu mnogo deru ili se situacija promenila u zadnjoj deceniji od kada nisam imao potrebe za farbanjem a Kragujevac prestao da bude dolina gladi.

Link to comment

Ma verovatno deru u bgd.

Ozbiljno, mislim da najmanja moguća intervencija košta makar 30 evra. To što je meni radio bio je stvarno minimum, bez skidanja branika.  I bio je daleko najjeftiniji, pošto je poznanik iz starog kraja. A ako negde ima po normalnim cenama, rado bih povezao dupe da mi vidi put do tog mesta, samo da nije kosovo.

U principu, mislim. sad nemam svoje auto.

Edited by ToniAdams
Link to comment
5 hours ago, JozoMujica said:

I kad smo kod toga, da li pravi probleme pri registraciji ako se samo hauba presvuce folijom razlicite boje od boje auta?

Nije u pitanju estetski razlog vec sto mi je farba na haubi nacisto propala i oljustila se, a ne baca mi se ~ 80e na farbanje, kad auto isto ide bez obzira na boju haube...

Ne, imaš pravo da na autu budu dve boje. Osim osnovne, još jednu.

Link to comment

Moze u Sapcu da se ofarba za 50e ako mislis da ga prodajes pa da drzi nekih godinu,dve.Ovako od 80-100e zavisi od kvaliteta materijala i dal ima i limarskih radova.

Kvalitetna folija ti je 70e za haubu sa garancijom,imas i za 40e al bez garancije na kvalitet folije.

 

Link to comment

1 pitanje prevashodno za poznavaoce elektro instalacija. riknuo mi je brisač vetrobranskog stakla, naime kada ga uključim u bilo koji mod ne funkcioniše, osim kada mu štrcnem vodu na šoferku, tada zamahne 3-4-5 puta i to je to. znači, motor nije riknuo, a i osigurač je ok, proverio sam.

 

hvala

ko ne zna, auto je marke mercedes a, w169
:s_d:

Link to comment

to je jedini prekidač. na njemu su migavci, brisač 4 brzine, štrcaljka, brisač zadnjeg stakla i štrcaljka istog. i duga svetla kao i ablend™ 

 

ili to ili relej. ne pada mi na pamet drugo

Link to comment

Malo je verovatno da je relej jer ne bi reagovali ni na signal sa pumpe.

 

Treba da se skine obloga i airbag pa da se vidi mozda su samo zamasceni kontakti,ali to jedino sam da radis jer niko od majstora nece da se petlja sa time.Ako sam skidas obavezno raskaci - klemu da ne bi aktivirao jastuk pri skidanju.

 

Raspitaj se malo ima likova koji otkupljuju neispravne u zamenu za ispravan + doplata.

 

Ili kupis drugi polovan,ali dobro ga prekontrolisi cesto na tim polovnim ima problema sa rucicom migavaca tj ne vraca pri motanju.

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

ima li neko kakvih predloga i trikova za pranje šoferke? koja sredstva da koristim?
ovi ameri na jutjubu i nisu baš od pomoći, ne znam gde da nađem rain x i ostale kemikalije, za brisače imaju neke kondicionere, možda da ih odnesem kod frizera?ne znam ni da li ću naći najfiniju metalnu vunu.
šta da spremim pored sirćeta? :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...