Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

13 hours ago, ToniAdams said:

sta je to izometrijska igra?

Igra sa pogledom iz ptičje perspektive, u kojoj se 3d animirani likovi kreću po 2d nacrtanim pozadinama. Najpoznatija je verovatno Baldur's Gate, od novijih su tu Pillars of Eternity i Divinity:Original Sin.

Link to comment

Kingdoms of Amalur Reckoning je sasvim pristojan akciono orijentisan RPG. Ocekivao sam neki skroz genericki naslov, no to ovde nije u potpunosti slucaj (barem manje, u odnosu na neke AAA naslove).

Link to comment

nije potrebno vise od par minuta da se ustanovi da je resistance 3 delo insomniac gamesa. prvo oruzje koje vam igra stavlja u ruke je smg sa sekundarnom opcijom u vidu tagovanja, tj. pogadjanja neprijatelja bez nisanjenja u njega :sleep: druga igracka koja se dobija na raspolaganje je puska koja ispucava metke koji se probijaju kroz apsolutno svaku povrsinu u igri :sleep:  kasnije se pojavljuje i provereni kvalitet iz ratchet & clank serijala, poput energetskog oruzja koje ispaljuje crne rupe. svako oruzje dobija po dva apgrejda, pa se isplati koristiti ih u zavisnosti od situacije.

 

cak i ako izuzmemo taj nadasve raskosni arsenal, resistance 3 je solidna dudebro pucacina. dizajn nivoa je zadovoljavajuce nelinearan, ima dovoljno vrsta neprijatelja, a tu i tamo je potrebno i malo taktizirati da bi se prezivelo. prica je totalno kilava (nema cak ni glavnog negativca), ali bar se ne namece previse. nisam bas dobio poriv da se bacim na dva (po svemu sudeci slabija) prethodnika, ali resistance 3 je sasvim pristojna zabava.

 

 

 

za to vreme, all walls must fall je 1 velika propustena prilika :sad: igra nudi koncept alternativne buducnosti u kojoj se hladni rat nikad nije zavrsio, ali sama prica je ocito samo izgovor za napucavanje. lepo zamisljena atmosfera tehno zapadnog berlina, ali bukvalno svaka misija (sem kratkog interludija na nekom mostu) se odigrava u istom proceduralno generisanom gej nocnom klubu. pucnjave su konstantno zabavne, ali zasto ovde nema kamere koje ce jasno pokazati polozaj nekih bitnijih gameplay elemenata poput vrata, a la invisible, inc? nakon svake pucnjave se moze odgledati real-time snimak iste, ali kombinacija kartonskih figura i uopstene staticnosti rezultiraju prilicno jadnim ugodjajem. zanimljiv sistem razgovora s neprijateljima zasnovan na tri statistike (pretnje, flert, postovanje), ali potpuno je nejasno koji su odgovori pravi. nije ovo skroz rdjavo (rekoh vec, pucnjave su skroz kul :sleep:), ali nemam pojma sta su radili u tom early accessu.

 

 

Link to comment
21 minutes ago, 189- said:

igrao neko eu4 sa nekim africkim drzavama? 

 

poceo sa drugarom sa congoom, pocinje se sa lvl 2 techom, feudalizam jos nije stigao ;D

 

igrao davno sa Malijem, oni su vrlo jaki, možeš čak i da sprečiš portugal ili španiju da te rasture.

Link to comment

da igrao sam sejvove gde je mali zauzeo vecinu severozapadne afrike. sa njima je lakse jer ce institicuje ranije stici. ovde niko nema feudalizam a skoro da je 1500. osim kilwe koji su napredniji. sada planiram uzeti exploration i uzeti ove nicije zemlje da se sto vise priblizim kilwi.

 

drug mi kaze da oko 1550 ima neki event sa portugalijom da budete u friendly odnosima i mislim da se mora konvertovati u katolicizam.

 

deluje zanimljivo ovo sa afrikancima. samo jos ne znam kuda da idem jel gore ili dole. ako ode ka egiptu cenim da me tu cekaju turci...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...