Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Zaboravio sam koliko su duge bitke u AOP 2. Nakon krijuncarenja me docekao lugger (koji i ja imam trenutno), no navukoh ih nekako na tvrdjavu, pa cu smugnuti ipak. Imam neki silan secer na brodu i pravac La Vega, gde je cena trenutno najbolja. U povratku da ne zaboravim da proverim, koja je zastava istaknuta, da ne bih uleteo u "ofsajd".

Link to comment

Koja je ovaj Underrail navlakuša. Domaća igra, pravljena kao beskompromisni križanac Fallout-a 1/2 i Fallout: Brotherhood of Steel-a . Interesantna stvar je da možete odabrati sistem napredovanja koji se ne zasniva na farmovanju mobova ili rešavanju misija već istraživanju i pronalaženju Oddities, tj. predmeta iz "starog sveta" tipa flopija, mobilnog telefona, varilačke maske ili automobilskih registracionih tablica. Borba je težak hardkor, bez imalo popuštanja. Nema mape, nema bilo kakvih pomagala a gangbang protiv svih protivnika na mapi je česta pojava tako da ćete umirati brzo i često. Pre igranja mora da se proučava build lika tj. stil igre. Možete nosati teški oklop, bacati desetak vrsta granata uključujući i emp, hemijske i biološke, snajpovati ili heklerisati raznorazan okot; investirati u stealth, melee i hakeraj/obijanje brava ili biti džedaj/kontrolor i bacati ledenice/pržiti protivnike vatrenim loptama i munjama, terati ih da polude ili se bore se protiv svog bestelesnog dvojnika. 

 

Pravljenje predmeta je obiman segment igre; traženjem/kupovinom planova i dizajniranjem sopstvenog oružja i opreme je jedini način da napredujete na hard nivuou težine jer kombinovanjem superiornih komponenata možete dobiti opremu i oružje koje inače ne biste mogli da kupite. 

 

http://www.sk.rs/2016/02/siop06.html

 

 

Link to comment

Meni se inicijalno svidelo, ali već negde u drugom gradu (onaj do kog se voziš čamcem) me je smorilo kad sam shvatio da nema ni P od priče niti će je biti. Ne uvode te u svet nikakvim dijalogom, možeš da ispituješ NPCs o ovom ili onom factionu ali samo na inicijativu igrača. Nemaš nikakav impetus, nikakvu jasnu motivaciju... samo grind koji dosadi čim se malo uhodaš.

 

Efektno su prekopirali originalnu Fallout mehaniku i izgled, ali kao da su amputirali sav duh i šarm :( 

Link to comment

Pazi, igra se i dalje razvija. Drugo, mesnatiji delovi priče su tek kada kreneš na sever. Treće, sprema se ekspanzija koja će se dešavati u northern Underrail-u, srcu United Stations-a. S obzirom da ovo radi tim od tri osobe a da je većinu stvari uradio jedan jedini čovek, rezultat je sjajan. Seti se, ni prvi Fallout nije imao neku megazanimljivu priču (tražiš čip za vodu) ali je okruženje bilo fantastično. Ovo nikada neće biti prvi Planescape Torment u literarnom pogledu (malo ko je uopšte i mogao da mu se približi) ali ima druge kvalitete (npr. bogatstvo i mogućnosti pravljenja opreme).

Link to comment

Odlicna igra. Fino iskopirana Fallout mehanika; nisam ni ocekivao neku specijalnu pricu, no samo istrazivanje sveta mi je ovde dovoljno, oprema je bonus. Fantasticno je da je mali tim, napravio ovako dobar naslov.:ziga:

Edited by Miljenko
Link to comment

Počeo Underrail. Za sada na samom startu obećava.

Jedino me izluđuje mali font koji ne može da se poveća kroz 'opitons'.  Preostaje mi neko prčkanje po rezoluciji, gde druge stvari postaju nezgrapne.  :mellow:

Link to comment

Navikneš se. (ja ga igram u 1980*1200). Čak ni ne koristim druge tabove u inventaru, samo povremeno sortiram. Baterije, eksploziv, zavoji i štap za pecanje se koriste tako što ih selektuješ desnim dugmetom pa odabereš opciju ili klikneš na lik na mapi ili kvadrat gde želiš da to upotrebiš. 

Link to comment

Davno sam igrao Underrail, a mrzi me da ga ponovo instaliram da pogledam, ali poprilicno sam siguran da u opcijama moze da se namesti velicina fonta. Doduse izbor je cini mi se "normal" i "large" gde je meni i large bilo nedovoljno :lol:

Link to comment

axiom verge je zaista kvalitetna metroidvania, i cudi me da nije dobila vise paznje kad se pojavila pre dve godine. sve je na nivou: odlican sci-fi stimung, sjajan soundtrack, dobar pacing, raznovrsni gadgeti, cak i prica drzi paznju i nudi nekoliko mogucnosti za interpretaciju. narocito mi se svidja ideja i realizacija glitch guna, iako se u sustini radi samo o opsirnoj referenci na metroid. s druge strane, 20+ oruzja je definitivno previse za ovako relativno kratku igru. to i cinjenica da su bosfajtovi malo previse jednostavni su mi jedine prave zamerke. sjajan uradak, cak i ako se izuzme cinjenica da je sve ovo bilo delo 1 coveka :ziga:

 

2017100416235800-D6F3EB1178A90392C0B8A57

 

a nakon ovoga sam potrosio i par sati da prodjem kroz tacomu. tacoma je solidna igra, i to ne samo zato sto je u sustini gone home u svemiru. gameplay je pretrpeo izvesne promene, pa sad umesto audio logova (koji se, je li, aktiviraju bez ocitih in-game razloga) imamo augmentovanu realnost koju mozemo da premotavamo. ovo je prilicno zabavno nakon kratkog navikavanja, mada igrac u principu ima jos manje slobode nego u slavnom prethodniku :dry: centralna radnja je zabavna i drzi paznju, ali 2-3 sata ipak nije dovoljno vremena za razradivanje licnih prica bilo koga od sestoro clanova posade na tacomi. svejedno, vredi odigrati, pogotovo ako vam se svideo gone home.

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...