Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pored svih ovih naslova koje igram, probah Fallen Enchantress, kako osnovnu igru, tako i Legendary Heroes i mogu reci da sam sasvim zadovoljan do sada vidjenim. Gomila standardnih stvari za turn-based strategije, no svet deluje zanimljivo, kao i veliki izbor rasa, odnosno varijacije skilova i atributa.

Link to comment

UBO je bila skracenica, dok je bio u probnoj fazi (koja je trajala par godina). Na kraju je nazvan Cal Ripken`s Real Baseball, mada je i doradjen imao dovoljno bagova, da odbije narod od placanja, te se na kraju i ugasio. Uglavnom su igrali ljudi iz USA, a odrzano je i par turnira. Vodio si igraca i razvijao ga uz pomoc exp. poena. Bila su 3 slota, cini mi se, taman za 3 pozicije, pa ko sta voli.:)

Link to comment

resogun je krajnje zarazna razbibriga, i to iz najmanje tri razloga. prvi je cilindricni dizajn nivoa, koji igracu daje jasan pregled situacije i omogucava mu da stigne i utekne kad god za tim ima potrebe. drugi su razorazavajuce proste kontrole: levi analog za kretanje, desni za pucanje i tri tastera za boost, overdrive i bombu. treci razlog je sam cin napucavanja™ neprijatelja, koji uvek dolaze u uredno rasporedjenim talasima i u velikoj vecini slucajeva bivaju unisteni nakon svega par hitaca. sledujuce eksplozije i zvucni efekti su festa za oci, usi i ostale delove tela :happy: mada jeste prilicno kratak (samo pet nivoa), resogun je ujedno i vrlo kompaktno i riplejabilno iskustvo.

 

zanimljivo je da je ps3 verzija dosta teza od svog ps4 parnjaka: boost se osetno sporije puni, a i bossovima vise treba da budu unisteni. koja je od te dve igre pravi™ resogun, pitanje je sad :sleep: evo kako to izgleda na ps4:

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

divinity: originalni sin 2™ je na mnogo nacina izuzetna igra. za pocetak, os2 se odlucuje da igracu ponudi nekoliko razlicitih regija umesto 1 velike oblasti, i tako uspesno stvara svet koji deluje veliko, ali nikako prazno. zabavni npc-ovi i questovi se kriju u prakticno svakom kutku, a igra zna da ponudi i nekoliko prilicno spektakularnih trenutaka. razgovori sa zivotinjama su narocit uzitak, i mislim da je talenat koji to omogucava (pet pal) morao biti aktiviran po defaultu, umesto sto sam morao da potrosim dragocen ability poen na njega :dry: svidelo mi se i sto se vrlo malo questova dobija na standardan "samo nam ti mozes pomoci, cudni strance" nacin, to bas mnogo doprinosi na imerziji. sam sistem questova je nesto slobodnije prirode i zahteva malo navikavanja, ali brzo postaje jasno da je nedostatak handholdinga samo dodatni plus.

 

s deset razlicitih skola magije i gomilom razlicitih skillova, atributa, talenata i abilitija, mogucnosti za gradjenje likova su prakticno neogranicene. ja sam se trudio da svoje likove fokusiram na par klasa, ali neki skillovi iz drugih skola magije su ipak delovali previse neodoljivo :happy: ono sto je najbitnije je da gotovo sve skole imaju nekakvu sinergiju jedna s drugom, sto dovodi do nekih ultra-zabavnih buildova. plus, nakon dolaska na reaper's coast u svakom trenutku mozete otici u potpalublje broda i rasporediti sve ability poene koje ste do tad dobili kako god zelite. potezne borbe su takodje jako dobro odradjene, mada neki skillovi (dominate mind ili chicken claw + rupture tendons kombo, recimo) ipak deluju previse mocno. meni se koncept physical/magic armora nije svidjao u nekim drugim igrama (the banner saga), ali ovde ipak postoji daleko vise opcija za unistavanje istih.

 

najveci nedostatak su oni tehnicki problemi koje sam vec pominjao, ali hajde da budemo milostivi i da to ignorisemo jer smo mi koji smo to morali da trpimo ipak u manjini :sleep: sem toga? ne svidja mi se kako se igra ponasa u poslednjoj etapi, tj. na ulicama arxa. ovde se dosta questova oslanja na skrivene poluge i slicne vizuelne zagonetke, pa sam vise puta bio prinudjen da pogledam u walkthrough. takodje, nekoliko questova koji se prostiru kroz citavu igru (recimo onaj sa saheilom) gube svaki smisao i neslavno se zavrsavaju. mislim da su u larianu mogli jos koji put da prodju kroz ovu sekciju i malo je dorade.

 

zadnja stvar: os2 je igra koja traje dobrih 80 sati, a zavrsio sam je sa svim likovima na 21. nivou. to implicira da svaki novi nivo pored svih ostalih beneficija donosi i nesrazmerno veliki napredak u damage outputu i kvalitetu physical/magic armora, i do malopre teske borbe najednom postaju skoro pa lagane. pored toga, preporucljivo je odraditi apsolutno sve questove u nekoj oblasti pre nego sto se krene dalje. ja sam u fort joyu izmuzao i zadnji exp ubijanjem potpuno nebitnih silent monkova u zatvoru, i opet sam zavrsio na istom nivou koji je to igra ocekivala od mene. kasnije se to malo iznivelise, ali u tih prvih 50 sati koncept sporednih questova prakticno ne postoji – potrebno je odraditi sve ili skoro sve. meni nije mnogo smetalo jer sam po prirodi temeljan, ali nisam siguran da je pravi izbor.

 

kad se sve sabere, originalni sin 2™ ipak ima daleko vise prednosti nego mana. meni je rpg godine ipak persona 5 (mislim, necemo se zajebavati :sleep:), ali lepo je videti da i prljavi zapadnjaci jos umeju da naprave kvalitetan naslov.

Link to comment
On 12/17/2017 at 12:03 AM, Miljenko said:

UBO je bila skracenica, dok je bio u probnoj fazi (koja je trajala par godina). Na kraju je nazvan Cal Ripken`s Real Baseball, mada je i doradjen imao dovoljno bagova, da odbije narod od placanja, te se na kraju i ugasio. Uglavnom su igrali ljudi iz USA, a odrzano je i par turnira. Vodio si igraca i razvijao ga uz pomoc exp. poena. Bila su 3 slota, cini mi se, taman za 3 pozicije, pa ko sta voli.:)

Uh sto bi voleo da ima ovo još uvek. :'(

Link to comment

Voleo bih i ja. Uprkos gomili mana, bilo je izuzetno zabavno. Nista lepse nego kada lupis walk-off HR i doneses gomilu exp poena sebi i saigracima.:D

Ja jos nisam priveo kraju OS2, zbog tradicionalnog igranja vise naslova, u isto vreme. Fallen Enchantress se pokazao kao dobra igra. Obrnuh jednu parriju, sada je u toku i kampanja.

Edited by Miljenko
Link to comment

Nasao sam tablet za Rykera; Imam da obidjem ceo Blackpits; likovi su na 14. nivou. Retko koja igra nema isforsiranu zavrsnicu (secam se prve igre u serijalu, Divine Divinity, gde u zadnjem sektoru imas bukvalno 2 questa, jer je Larianu ponestalo finansija, plus su kasnili). The Dragon Knight Saga (Divinity 2) je doradjena na zahtev igraca; nakon glupavog kraja, uradjena je ekspanzija, gde su skoro sve rupe zakrpljene, a sama igra postala veoma dobra (ocena 9 recimo).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...