Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ja sam pre par meseci iskoristio istu akciju ubisofta za AC 3 ,pored toga što mi se igra nije svidela bolje da sam otišao kod svog dilera,sporije učitavanje,proverava

kakva mi je konekcija,česte reklame i promocije 

 

Da prvo instaliraš Uplay,napraiš nalog i samo odabereš promociju i  ostatak odradi automatski , za dva tri sata  kreneš da igraš

Link to comment
2 hours ago, bigvlada said:

Da li si probao da odradiš sve reforme i napraviš Nemačku? Ja sam u jednoj partiji uspeo da rekreiram justinijanovu Vizantiju. 

uradio, više puta, ali nije toliko interesantno kao sa prusijom. prusija + da si emperor + da si kompletirao sve osim finalne reforme, gde su su svi članovi HRE tvoji vazali i ne broje se u diplomatske konekcije. tada igra postaje easy nivo. 

Link to comment
7 hours ago, teacher said:

dada

imao sam mapu karib u atlasu sa svim gradicima dopisanim, ako nije bilo u oridjidjiju, i svescicu gde sam rucno prepisao sve silver trainove i fleetove gde i kad stizu. jedna od 3 igara koje sam najvise i najduze u zivotu igrao. druge 2 su diplomacy i elite za c64. cak ni fatalni hom&m1,2,3 ne mogu da prismrde.

Link to comment
imao sam mapu karib u atlasu sa svim gradicima dopisanim, ako nije bilo u oridjidjiju, i svescicu gde sam rucno prepisao sve silver trainove i fleetove gde i kad stizu. jedna od 3 igara koje sam najvise i najduze u zivotu igrao. druge 2 su diplomacy i elite za c64. cak ni fatalni hom&m1,2,3 ne mogu da prismrde.
Hehe, isto

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Link to comment
On 5.12.2017. at 6:37 PM, bigvlada said:

Zanimljivo je igrati sa nekom od japanskih provincija i pokušati ujedinjenje. Ja uvek igram sa nindžama (provincija Iga). :ph34r::D 

In nomine ekspanzija za trojku počinje 1399. godine. 

 

Japan je super zanimljiv za igranje. Sa njima sam krenuo EU4. Od ujedinjenja, pa osvajanje koreje i kine (izuzetno zahtevno, niakad nisam uspeo one brdske drzave, ali kljucne priobalne provincije sve zauzeo), na kraju sam drzao ceo pacifik, indozeiju, mikroneziju, sva ta ostrva i australiju,i terosrisao svakog ko je pokusao tamo i celu zapadnu obalu severne amerike. Geografski polozaj im je vrhunski, ali institution spread je uzasan kasni i po 100 godina za neke ideje, sto daje posebnu draz i tezinu. 

Posle sam odigrao sa Holandijom i preporucujem svakom, ujedeinje nije previse tesko, ali mora da se balanisira sa HRI, drzao sam se francuske kao pijan plota (bilo je doduse dosta losih ratova, ali cuvaju ledja), a britance sabotirao zbog domicaije u zajednickom trade nodu. Kolonizovao Karibe i floridu kao sto je i red, i koncetrisao se na Afriku (prepustio Francusjkoj Juznu Afriku, zapadnu i istocnu zauzeo, malo se smaro sa Portugalom i severno africkim drzavama) i Aziju tu isto kao i sa japanom zauzeo sva ostrva  i Australiju, Indija mi bila najteza ali na kraju zauzeo bengalski zaliv, sagradio suludo jaku flotu i na kraju kontrolisao Indijski okean, zauzeo sva ostrva u indijskom i pacifiku. U Juznoj Americi samo 5-6 teritorija kolonizovao, bilo slobodno pa reko da smetam i spancima malo. Na kraju sa francuzima napao Britaniju, oduzeo im sve kolonije u S. Americi, bukvalno sve, uzeo jednu teriotiju u samoj britaniji i ona besmislena ostrva oko skotske, domincija :D, na kraju zauzeo Istru i Veneciju, ali to je vec  izivljavanje :D.

Onda uzeo Moskvu i ujedinio Rusiju, prejaki su kad se stabilizuje drzava, unistio komonvelt, otomane izbacio iz evrope i vecg dela maleazije (i Carigrad naravno :D), na zapadu do kalifonije stigao, nije mi tamo bilo zanimljivo. Bio u savezu sa Srbijom do kraja, i stitio nas :D, na kraju srbija skoro ceo balkan, a Rusija sve slovenske i pravoslavne zemlje, pravoslavni pasnslovenizam :D.

Posle krenuo sa Etiopijom, ali mi trebao odmor, pa pravim pauzu. 

 

Najbolja igra ikad. Moram i da pokusam neku kolonijalnu silu ali sa random new worldom, tu svasta moze da bude :D

Link to comment

nije bilo previse tesko. pomerania i teutonci su se ocistili jos na pocetku. posle cim se moglo, presao sam u protestante, i to relativno brzo i bez problema...na kraju cekao na admin tehnologiju 20-30 godina, jer sam imao uzasne kraljeve tokom cele kampanje.

planiram da napadnem dance. dosta su oslabili a imaju previse claima za moje teritorije. ranije sam pomogao svedskoj za nezavisnost. posle toga cu ocistiti i ove male drzavice, samo cekam da austrija vise ne bude vladar hre-a.

Link to comment

Treba prvo da gledaš seriju Sjaj Saske i slava Pruske (Sachsens Glanz und Preussens Gloriatm by DDR) pa da onda kreneš sa brandenburžanima, loženje je zagarantovano. :D 

 

 

 

Edited by bigvlada
Link to comment

puppeteer je prva lutkarska predstava u formi video igre ikada, ali to je ipak tek druga najcudnija stvar u vezi njega – prva je ta da se radi o odlicnoj predstavi! :happy: ovo je prica u sedam cinova o kutaru, decaku zarobljenom na mesecu koji u kratkom roku biva pretvoren u lutku, a zatim i gubi glavu. jedini nacin da se vrati na rodnu zemlju je da uz pomoc zle vestice, princeze sunca i duha davno pocivse macke mesec oslobodi tiranije medved-kralja i njegovih dvanaest generala. ovo je iznenadjuce kvalitetno napisan komad fikcije, i jos 1 potvrda cinjenice da sarkasticni naratori imaju mesto u igrama :sleep: naravno, glavni adut igre je ipak sarmantna vizuelna estetika, koja konstantno odise jedinstvenom energijom i stilom.

jedini problem s puppeteerom je sto uopste nije zabavan za igranje :sad: nivoi su izrazito linearni, platformski elementi su u isto vreme rudimentarni i nezgrapni, a igra konstantno stavlja vizuelnu raskos ispred same igrivosti. ako bih morao da nagadjam, mislim da je bar 80% mojih pogibija bilo rezultat blazene nesvesti da sam uopste u opasnosti :dry: uz to, da bi igrac dosao do rezervnih glava koje funkcionisu kao dodatni zivoti, prinudjen je da koristi svog sidekicka, koji se kontrolise desnim analognim stikom i moze da istrazuje okolinu pritiskom na r2. s obzirom da je puppeteer, kako vec pomenuh, vizuelno vrlo bogata igra, proveravanje svakog kutka koji bi mogao da krije neku tajnu vrlo brzo prerasta u dosadu. cak i ako niste kolekcionar po prirodi, ovo istrazivanje je jedini nacin da otkljucaju zabavni bonus segmenti koji umnogome doprinose opstem ugodjaju, pa cete u svakom slucaju biti na gubitku.

 

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...