Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

je l igra neko Hearhstone odavde?

ja pokušavam da se skinem sa prokletog sranja... :3_grin:

na svu muku moju saznam da kolega kog sam nekad drao je prošlog meseca stigao do drugog nivoa !!!  (ovde dizanje nivoa ide "naviše" i resetuje se svakog meseca)

Link to comment
On 12/3/2017 at 6:36 PM, bigvlada said:

Hah, da Dubrovnik nikako ne treba pipati na početku, kao ni Albaniju, njih Turci napadaju iz keca. Sa Mađarima i Austrijancima nije problem na početku, malo dinastičke veze itd.., nije religija toliki problem. Ja pored njih ubacim i Poljsko-litvanski komonvelt tako da sam miran sa Turcima. 

Ja sam uleteo u rat Španije i Portugalije protiv Maroka i Feza mislim 1410 (redovno se bar jedna iberijska kraljevina pokači sa njima rano u partiji). Čekam  dok im ne pomlate/blokiraju veći deo flote i sa svojih pet transportnih brodova (tri pešadijske i dve konjičke jedinice) i jednom barkom se uvek provlačim pored azurne obale i Katalonije da bih izvršio desant na  Kazablanku ili susednu neutvrđenu obalu. Rat traje dvadesetak godina, pretvaranje provincije u svetu srpsku zemlju narednih pedeset tako da mogu da držim korak sa Portugalijom i Španijom kada počne njihova istorijska kolonijalna ekspanzija (olakšavajuća okolnost je što se oni uglavnom okreću južnoj Americi). Posle imitiraš Engleze i zauzimaš ključna ostrva - Svetu Jelenu, Foklande, Galapagos, Tajvan, Timor, Dijego Garsiju, Bermude, Mauricijus, Sejšele....

pa ako moze alijansa sa madjarima i austrijancima onda nije nemoguce preziveti protiv turaka. i poljaci, za svaki slucaj.

sumnjam da je 1410, kada igra pocinje 1444 ;D. ovo tvoje mi deluje kao sci-fi za mene i moj skill za ovu igru. mada probacu nesto slicno svakako.

Link to comment

Uf, da 1399 je početak u trojci. Mada ja svaki put kada igram sa Srbijom koristim identičnu taktiku.  I dalje  možeš da kreneš sa istraživanjem malo posle Kolumba. :D 

Poenta je da uletiš u neki veliki rat samostalno (npr. kada Turci ratuju protiv Austrije, Mađarske, Poljske, Venecije i Rusije), sačekaš priliku da osvojiš provinciju - dve i sklopiš mir pre nego što se ta veća tuča završi. Ako si u koaliciji izradiće te koalicioni, tj. nećeš dobiti ništa. Ako imaš sreće možeš da naslediš Carigrad ženidbom. Ja kod tih većih provincija uvek menjam i religiju i kulturu makar trajalo decenijama da se proces završi. Zanimljivo je posle dobijati savetnike koji su crnci ili azijati a izjašnjavaju se kao srbi pravoslavci. :laugh:

Link to comment
pa ako moze alijansa sa madjarima i austrijancima onda nije nemoguce preziveti protiv turaka. i poljaci, za svaki slucaj.
sumnjam da je 1410, kada igra pocinje 1444 ;D. ovo tvoje mi deluje kao sci-fi za mene i moj skill za ovu igru. mada probacu nesto slicno svakako.
I za mene je svi fi a igram ovu igru više od 10 godina

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Link to comment

inace, poceo sam novu kampanju sa qara qoyunlu...pa ovo je nemoguce igrati. ovaj horde unity me ubija. kako kapiram, moras se sto vise ratovati i osvajati da to raste a ako ne radis nista i imas truce onda to godisnje opada za 2,3 poena. sada sto sam uradio poslednje je sto sam napao raspali timurids uzeo nekoliko provincija a horde unity ne da mi se poveceao nego je drasticno opao i sada je samo 8. sto znaci da mi je disciplina vojske manja za skoro 9 procenata. pa tako je gotovo nemoguce voditi ratove protiv jacih zemalja. ottomans mi je najveci rival, stavili su mi embargo, ljudi ako me napadnu sravnice me sa zemljom. i ovako imaju veci menpower i u tehnologiju su u prednosti. bas me zanima kako se moze i dali je moguce izvuci ovu kampanju da se moze komotno igrati. 

jos sam zaboravio spomenuti i rebele. ostao sam bez menpowera zbog njih a mercaneriese ne mogu vec ni uzimati bez da odem u veliki dug. 

Link to comment

Zanimljivo je igrati sa nekom od japanskih provincija i pokušati ujedinjenje. Ja uvek igram sa nindžama (provincija Iga). :ph34r::D 

In nomine ekspanzija za trojku počinje 1399. godine. 

Edited by bigvlada
Link to comment
inace, poceo sam novu kampanju sa qara qoyunlu...pa ovo je nemoguce igrati. ovaj horde unity me ubija. kako kapiram, moras se sto vise ratovati i osvajati da to raste a ako ne radis nista i imas truce onda to godisnje opada za 2,3 poena. sada sto sam uradio poslednje je sto sam napao raspali timurids uzeo nekoliko provincija a horde unity ne da mi se poveceao nego je drasticno opao i sada je samo 8. sto znaci da mi je disciplina vojske manja za skoro 9 procenata. pa tako je gotovo nemoguce voditi ratove protiv jacih zemalja. ottomans mi je najveci rival, stavili su mi embargo, ljudi ako me napadnu sravnice me sa zemljom. i ovako imaju veci menpower i u tehnologiju su u prednosti. bas me zanima kako se moze i dali je moguce izvuci ovu kampanju da se moze komotno igrati. 
jos sam zaboravio spomenuti i rebele. ostao sam bez menpowera zbog njih a mercaneriese ne mogu vec ni uzimati bez da odem u veliki dug. 
Moguće je. Gledaj malo kanale vrhunskih igrača, tipa Arumba ili shenryyr na yt. Samo strpljenje, balans i pravi potez u pravo vreme. Kontriraj Turcima sa savezom sa npr Mamlucima. Za to vreme, očisti hrišćansku bagru gore i uzmi što više od raspalih Timurida. Najbolje je da odvojiš par provincija i imaš Persiju kao vazala, jer oni imaju core provincije svuda okolo. Tako gojiš Persiju i smanjuješ sebi probleme. Na kraju pre nego postanu bezobrazni, anektiraš ih

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Link to comment

sad je kasno. nisam mogao da se ratujem i sa separatistima a i kasnije sa turcima koji su me napali bas kada sam cistio zemlju od 4-5 vrsta rebela, separatista, seljaka i ko zna koga jos.

gledam nekog lika na yt koji upravo igra sa qq, pa cu pogledati kako je on poceo. sigurno sam napravio neke greske jos u pocetku. 

znaci, bolje je na pocetku izbrisati ove pravoslavce gore pre nego sto se krene na timurids? ja krenuo nadole ka omanu i yemenu, tu izmedju bile neke dve drzavice koje sam napravio kao moje vazale i posle sam jednu anektirao a drugu sam planirao za kasnije. moj cilj i jeste bio da napravim persiu, ali nisam skontao da je bolje da im prvo napravim drzavu i da mi budu vassal...zanimljivo. i ovako mi je bilo ostalo samo cetiri core provincije da sam napravim persijsku drzavu. inace, dok sam osvajao provincije po timuridsima, persijski separatisti su preuzeli nekoliko provincija koje sam ja vec zauzeo u timuridsu, pa sam se morao jos i sa njima da se macujem a bilo ih je 30k+. jedva sam se vratio sa 20k ljudi kuci bez manpowera.

mamlukse sam napao u mojoj kampanji jer su mi stavili embargo, a koliko ja shvatam, jedino se ratom to moze zaustaviti. bio je white peace ali mi je najvaznije da je embargo nestao. posle toga je bilo skoro pa nemoguce da ih uzmem u alijansu, previse su me mrzeli. 

pocecu opet sve ispocetka sa njima, zanimljivi su mi. samo jos ne znam kuda kasnije, prema evropi ili indiji...;D

Link to comment
On 12/3/2017 at 9:08 PM, Svarog said:

je l igra neko Hearhstone odavde?

ja pokušavam da se skinem sa prokletog sranja... :3_grin:

na svu muku moju saznam da kolega kog sam nekad drao je prošlog meseca stigao do drugog nivoa !!!  (ovde dizanje nivoa ide "naviše" i resetuje se svakog meseca)

Igram ja, koji ti je nick i onaj broj da te dodam da mozemo da menjamo 80g qvestove kad nam zapadnu. Ja pre par meseci dogurao do lvl 1 i 4 zvezdice, trebale mi dve pobede za legend. U zadnje vreme ne igram ranked previse, nema se kad. Uradim daily kvestove i ako mogu dodjem do 5lvl.

Link to comment

Bolje probaj prvo sa nekom evropskom državom. Preporuka ide za Brandenburg, gde vijaš da napraviš Prusiju, čije ideje su jedne od najboljih u igri. Embargo nije neka velika stvar. Najbolje je kad imaš rivala da mu lupiš embargo.

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Link to comment

poceo sam vec novu sa srbijom. za sada mirno, napravio alijanse sa madjarskom i poljacima. turci za sada jos mirni na balkanu, smao su albaniju uzeli. pravo prvo reda u anatoliji. moram da se pojacam za rat protiv njih.

Link to comment
43 minutes ago, 189- said:

poceo sam vec novu sa srbijom. za sada mirno, napravio alijanse sa madjarskom i poljacima. turci za sada jos mirni na balkanu, smao su albaniju uzeli. pravo prvo reda u anatoliji. moram da se pojacam za rat protiv njih.

ma srbija je baš zajebana, mora mnogo toga da se potrefi, kao recimo ovo da si mogao da napraviš aliansu sa madžarima i poljacima.

Link to comment

trebao sam samo improve relations. jos bih mogao i sa austrijancima da nemaju vec 5 alijansi. kad bih imao i njih siguran sam da me turci ne bi nikada napali. cak bih mozda mogao kansije ja njih da napadnem.

jos kada bih dobio nekog korisnog kralja a ne ove raspade od 2,1,1 ili 1,1,2...

Link to comment

Ja rekoh da zapocnem malo Blood an Gold: Caribbean i juce nisam mogao da batalim. Obici jos jedan grad, odraditi jo jedan quest, pokrenuti biznis. Jeste u pitanju Mount and Blade: Warband sa brodovima, no meni se svidja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...