Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Aaa Stuntman :Hail: , potpuno sam zaboravio da je to postojalo...moj PS2 se sjebao pre par godina i nikad ga nisam popravio, prešaltao sam se već bio se polako na PC. :(A konzola je ipak majka, i dalje se nadam trojci jednog dana (nadam se u bližoj budućnosti)...jes da se sad ne igram toliko, ali isplati se pa makar upalio samo Gran Turismo jedanput u par dana. :)

Link to comment
A konzola je ipak majka, i dalje se nadam trojci jednog dana (nadam se u bližoj budućnosti)...jes da se sad ne igram toliko, ali isplati se pa makar upalio samo Gran Turismo jedanput u par dana. :)
Preporučio bi XBOX i Forza motorsport kao alternativu, bolju, dapače.
Link to comment

Nemam ništa protiv XBOX-a (mislim nisam u fazonu "ubi, zakolji, da ništa osim Sony-a ne postoji"), i razmišljao sam i o njemu, ali ipak mislim da kad bih se već nakanio da nešto uzimam da bi presudile Sony-eve ekskluzive. Mada sam konzolašku scenu prestao da pratim pre jedno 5+ godina pa iskreno možda i lupam gluposti, nemam pojma šta je za šta izlazilo u međuvremenu, ali sećam se da je ranije u poređenjima PS3 uvek odnosio šnjur zbog jačih naslova.A i plašio me je RROD kod XBOX-a, ali pretpostavljam da to odavno nije aktuelno...

Link to comment

Ja mogu da ti kažem sa aspekta vlasnika igraonice. Prvo uzeo Sony, pa se dvoumio da li da uzmem drugi, na kraju uzmem Xbox. Pa prodam sony pa uzmem drugi xbox sa rgh glichom koji skida sve "zaštite", igre trpaš na HDD, laser se ne drnda, milina. Naravno, ovde se barem 80% igraju Pes i Fifa. Što se tiče eksluziva, forza mi je ne bolja od GT već 5x bolja, a jedino što znam kod sony-ja da je nenadjebivo je god of war. To je neko moje iskustvo posle godinu dana skoro bahćanja sa obe stvari. Da ne pričam da npr PES 2012 nisi do skora ni mogao da igraš na konzolama sa vraćenim firmware-om tj "čipovanim", pa je izbor igara bio ili a) starije uglavnom bez nekih novijih naslova ili b) originali. Dok kod boxa skinem torrent, spržim dvd, ćao zdravo. Nikako ne smem da zaboravim gamepad koji je kod boxa bogovski. Ako se ja pitam, jedino gde sony šije je što ima blu ray.

Link to comment

Fala na iscrpnom odgovoru. :)Koliko se XBOX sad kreće da ne jurim po netu? Pojurio bih ja nešto od ta 2 odavno, ono odrastao sam bukvalno na konzolama, ali mi bio smor da kupim tako nešto pa da ga džanglam na običnom TV-u. A od skora imam uslove da ga kačim i na tv i na monitor od kompa, pa ću to da dignem na listi "prioriteta". :)

Edited by bob loblaw
Link to comment
Fala na iscrpnom odgovoru. :)Koliko se XBOX sad kreće da ne jurim po netu? Pojurio bih ja nešto od ta 2 odavno, ono odrastao sam bukvalno na konzolama, ali mi bio smor da kupim tako nešto pa da ga džanglam na običnom TV-u. A od skora imam uslove da ga kačim i na tv i na monitor od kompa, pa ću to da dignem na listi "prioriteta". :)
Još jedna prednost - cena. Uspeo sam za 280 ili 285 ne sećam se da uzmem ovaj drugi, Elite 250gb sa rgh gličom koji se inače naplaćuje 40ak jura, 45, i sa dva pada. A polovni mogu povremeno da se nađu za smešne pare, pa razmotri i to.
Link to comment
Što se tiče eksluziva, forza mi je ne bolja od GT već 5x bolja, a jedino što znam kod sony-ja da je nenadjebivo je god of war.
PS2 ima najbolju biblioteku igara za neku konzolu ikad. To nije misljenje, to je cinjenica. :)Miljenko, jesi igrao Personu 4? Najbolji RPG na konzoli, a cesto ga i ne spomenu...
Link to comment

Konačno se malo temeljnije isprobala FIFA 13, i stvarno je prilično impresivna. U poređenju sa PES-om, najveća prednost je IMO kontrola preko miša i tastature, mnogo mi se više tako sviđa nego da žuljam palčeve na padovima. Komentar je takođe odličan, lepo je što ima za skoro svaki stadion po nekoliko stvari da kaže (često istih, samo drugim redom reči, ali ajde). Problem sa komentatorima je što i dalje upadaju sami sebi u reč kad se nešto važno desi u sred njihove besede (samo čekam da kažu "Ali o tome nešto kasnije!" :isuse: ) Posle ipak nastave, kad se stvari smire bude "Da se vratimo na ono što smo ranije pričali, o šurnaji Stivena Džerarda...". Osvrti na prošlu sezonu su smisleni i odmereni; ne znam kako zvuče komentari aktuelne sezone, pošto moj kupljen™ primerak igre ne može da se loguje na EA servere da skida te apdejte.Neke sitne stvari su užasno iritantne. Pod jedan, imena imaginarnih sudija. Jebao ih čuveni engleski arbitar Lukas (sa K) Papwick :isuse: Koliko bi ih koštalo da su otkupili pravo na korišćenje imena nekih najpoznatijih sudija, a ostalima dali random imena, samo ne ovoliko imbecilna?!Pod dva, lica i frizure igrača. To je... to je nešto strašno. Ne mogu da opišem kako neki od njih izgledaju. Babyface Pepe Reina je kao neki lik iz Guy Ritchie filmova. Skoro svačija kosa izgleda kao loše nalepljena perika. Bitno da su Messi i Ronaldo kao preslikani, naravno <_<Što se same igre tiče, dosta se lako uči... najveći izazov mi je promena kontrolera, ali pošto je ta promena na bolje, nije previše teško. Za nedelju dana sam savladao semi-pro nivo, sad se malo plašim da pređem na sledeći. Oseti se karakteristika brojnih ranijih delova, nađeš jedan dobar potez i onda ga eksploatišeš do besvesti. Saigrači i dalje retardirano reaguju na ničije lopte, može da im se prokotrlja na metar od noge - oni idu svojim poslom.Možda je stvar u tome što PES bolje poznajem, ali i dalje mi deluje da je tamo sam gameplay mnogo bolje odrađen, sa daleko manje šablona, Ali sad kad se vratim tamo, nedostajaće mi miš & tastatura i komentar i zvuci sa tribina i minigames... :(

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

lol semi-pro :lolol:uključi world class da vidiš šta je ai sve u stanju da izvede :wicked:- komentatori su kao i uvek odlični, a kada vam dosadi def. par možete izabrati rezervni- gameplay je prebrz, kada se stavi na slow može se igrati- ai na wc nivou težine mnogo bolje i konkretnije napada nego u prethodnim delovima, naravno lopta mu se lepi za nogu, šalje pasove preko glave bez gledanja koji u 4/5 slučajeva dođu do njegovog igrača- generalno igrati odbranu je teže nego ranije, no tu sam provalio mali trik, da se, kada se branite, prebacite u ulogu golmana i ostavite vašem ai-u da uzme loptu, on je za sada bolji u tome od mene :blush: i onda preuzmete igrače kada krenete napred...

Link to comment

Pa čekaj, da li je moguće da je na lakšim nivoima namerno zaglupljivan AI? :unsure: Ne radi se samo o protivničkom AI nego i o saigračima, ovo što kažem za ničije - kad se nekom kratko izbije lopta i kotrlja se par sekundi u prazno, oba tima samo stoje i gledaju je, i moji i njihovi. Nije mi ništa lakše zbog toga, samo je iritantnije...Odbrana je i meni nezgodna, možeš ili da drndaš onaj contain taster u kom slučaju nećeš ispasti ali nećš ni uzeti loptu, ili da probaš ono jostle/whatever, što je u praksi glupavi iskorak u prazno koji retko kad išta dobro donese. PES to mnogo bolje handluje, možeš da vršiš pritisak na loptu bez tih neshvatljivih zamaha nogom u pravcu ničega. I još bitnije, možeš da koordinišeš sa saigračima pa zajedno vršite pritisak - jedan da napada loptu a drugi da zatvara liniju dodavanja - možda to može i FIFA ali nisam našao kojom komandom se to radi :unsure:?

Link to comment

možda, ja sam odmah uključio wc, gde me komp dobija lako, gde wigan kombinuje kao barsa, kod tih ničijih lopti treba pokrenuti igrača koji je blizu nje, naravno treba i prebaciti kontrolu na njega, no svejedno ai će pokupiti 2/3 tih lopti šta god da radite- koji tip odbrane igraš, taktičku ili legacy varijantu, ova druga je lakša i omogućava pomoć saigrača (udvajanje protivnika) kao i ranije- opet više mi se dopada da budem u ulozi golmana i da iz te perspektive kamere iza gola pratim akcije- igrati mišem i tastaturom je super ali se treba navići <_< ali tu mi se dopada što mišem možete kontrolisati utrčavanje saigrača i dodavanja ka njima

Link to comment

Za tip odbrane ne znam, nisam ništa menjao tako da šta god je default. Pogledaću.To utrčavanje (R + pokret?) je jedan od onih exploits koje sam pomenuo, praktično ih nikad ne isprate, samo pošalješ through ball i gotovo (pretpostavljam da se bolje brani na težim nivoima). U PESu je to isto lako radio i gamepad, samo što protivnička odbrana nije rutinski ignorisala utrčavanja.Miš i tastatura su odlična novina, ali ipak me nervira što moram da ciljam da bi ih smirio, inače trče prema kursoru kao blesavi. Po navici, kad ništa od kontrola ne diram očekujem od igrača da stoji u mestu, a ovako je teže naterati ga da stane nego da potrči. Nije neki problem, ali je iritantno npr. posle gola protivnik čeka da krene sa centra, svi stoje, samo moj centarfor žuri negde...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...