Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Jebo vas kurac, pa vi ste svi ludi :D Gde su ona stara vremena kad smo svi igrali NBA Live, Fifu, Mortal Kombat, Tekken... kasnije PES, Madden NFL i slicne muske igre...Koji kurac sam dao skoro 400 ojra na apgrejt kompjutora kad nemam s kim da se sigram, svi pikaju Dote i Lolove... :frust:

Link to comment

Igraju PES i dalje svi ko kreteni, samo što se igra i ovo.

i da ti objasnim koliko znaci gubljenje para u doti odnosno ne gubljenje u lolu. u doti a mislim da i u lolu postoje role igraca u partiji. support/ganker/utility/semi-carry/carry/hardcarry. znaci support kupuje wardove, smokeove, dustove protiv enemija. wardovi verovatno znas sta rade, smokeovi se koristi za gank a dustovi protiv invis heroja. znaci to su itemi koji kostaju 100-200 golda. i za to ti ne treba puno farma da skupis te pare. zato ih kupuju supporti, jer to su obicno heroji kojima nije potreban farm, i koji imaju dobre spellove na pocetku gejma. oni pustaju carryje da farmuju i da napreduju, jer su carryiji oni koji donose pobede, obicno.dakle, moras cak i sa supportom da dobrano pazis kako igras, kako se kreces kad gankujes, jer ako umres 4-5x neces imati vise para ni za wardove/smokeove/dustove. znaci nije to puno para ali ni za to neces imati para. a da ne pricam o bootsu, nekoliko osnovih itema, tek da sto duze zivis. dok u lolu kad umres, ne gubis pare -> nije toliko vazno kretanje -> manje skilla. znaci bez obzira koliki ti je skor (1-4, 0-10) isto ti dodje. imaces stalno para za sve sto je potrebno tom supportu. ovde samo pricam o support herojima. o carry herojima je jos kompleksnija stvar.
Imaćeš malo sutra stalno para. Ako te neko ubija više nego ti njega, džaba ti je svaki potion i support item, čim dođe do fajta, nećeš biti deo istog duže od 2 sekunde. Drugim rečima, poenta je preživljavati i ne dozvoljavati protivniku da te ubija jer jedino to pravi razliku. Njemu idu pare na vreme, isto kao i tebi. Killovi i asistencije prave razliku u parama. Parama kupuješ ajteme, ajtemi prave razliku u fajtu. Omg, pa šta to znači, kao u lolu uzmeš supporta i nikakva frka nije ako te neko kida stalno? Nije nego.
mogu ti dati jos nekoliko primera zasto je u doti potreban skill, ali ne znam kakva je situacija po tom pitanju u lolu. mada cenim da to nije kompleksno u lolu jer kad sam pricao o tome sa drugovima ovi me gledali kao da pricam spanski.
Očigledno ti drugovi nisu baš vični niti poznaju materiju, pošto ogromna većina stvari o kojima pričaš važi i za lol. Neopisiva je razlika ući u lol i kliknuti da ti da random game, a totalno je drugo odigrati draft pick meč ili ranked (kada se bira jedan po jedan heroj, u normalnu bira ko šta hoće, dok u draft i ranked ide heroj po heroj i sklapa se tim od tenka, kerija, supporta, džanglera i sl. To uglavnom igraju iskusniji i bolji igrači i razlika je dupe glava.
npr. stakovanje kripova u sumi, onda pulovanje tih istih neutralnih kripova. od koriscenje 2-3 dodatnih tih neutralnih kripova, pored svog osnovnog heroja. i ti neutralni kripovi takodje imaju svoje skillove. evo npr. heroj chen u doti. (ne znam koliko si upoznat pa cu ti objasniti). taj heroj ima 1 spell koji moze da prisvoji jednog neutralnog heroja iz sume. i moze da skupi max 3 (max 5 ali to je extreman slucaj). znaci 3 svoja unita i heroj. e sad heroj ima 4 spella, onda jos 3-4 itema koji se koriste manualno i jos svaki svoj unit/neutral ima po 1-2 svoja spella. znaci mora da koristi oko 11-12 dugmica u jednom fajtu, gde ne samo da mora da pazi na sebe nego i na ostale teammatove
U lolu ima neutralaca koji donose ili attack bonuse tipa slow i mali bonus na dmg ili mana i healt regeneracija i to se naravno deli u skladu sa tipovima heroja. Poenta, isto sranje drugo pakovanje. A ako misliš da je to neki super kvalitet što on mora da ubada 12 dugmića u toku fajta, onda suštinski drugačije gledamo na stvar. lol ima 6 i nekad ne stigneš ni tu sve da isklikćeš koliko god da si skilovan. Verovatno je to jedan od razloga što lol igra kako članak kaže tipa 10 puta više igrača nego dotu, ako ne i više....
onda wardovanje/diwardovanje je 1 poseban deo gde moras dobro da znas protivnika. dobro da ih citas. da znas kakva je situacija trenutno u igri. nije dovoljno tek tako da stavis na mapu i da sluzi za 3-4 minuta i eto da prezivis gank. ima ja mislim neki video dugacak sat vremena samo o wardovanju.
Šta tek da pričamo o lolu gde imaš žbunje u kojima su heroji nevidljivi? Koliko je tu tek bitno wardovanje, kako kad gde ko i sl... Na stranu koliko to doprinosi zanimljivosti igre kada ti je frka da mrdneš jel uvek neko možda čuči u šiblju da te nasikira.
jednostavan denying. koji postoji u doti a nema u lolu pokazuje veliku razliku u skillu. u lolu je vazno samo da cepas protivnicke kripove i ko skupi vise taj je kralj. dok u doti moras svoje kripove da ubijas, kako protivnicki heroj ne bi dobio exp koliko dobije kad on ubije kripa. znaci, pored toga sto moras obratiti paznju na last hit enemy kripa, moras da obratis paznju i na svoje kripove. tu opet dolazimo do ekvilibriuma. a kad se vec toliko udubis u to da sto vise sjebes protivnika a ujedno i da ti sto vise narpedujes + jednim okom moras da gledas i minimap da te ne gankuju. nije to samo autoatakovanje ili atakovanje na kripove.
Slažem se, to zahteva veći skil, pitanje je koliko je neophodno i koliko daje draž igri.lol je jako pametno i iskusno smarajuće i frustrirajuće stvari uklonio, promenio, adaptirao za lakše igranje. Zato ga i pegla ceo svet. Šapu na 6 dugmića i cepaj. Ne znam zašto stalno spominješ kako je ovo teže, kao da je to neka prednost. Igrivost i količina zabave je jedino merilo kvaliteta igre. lol je očigledno našao sjajan recept. Da ne govorim o sporednim stvarima koje život znače tipa: pukne veza, rekonektuješ se bez problema, auto izbog saigrača i protivnika tj treba ti 30 sekundi da krene partija, sve je automatski, pregledno, i sl. Nema izlaženja i quitovanja kada se smoriš ili idu reportovi od saigrača koji prouzrokuju banove, nema sporih servera, itd, itd.
ima tu jos puno toga, mogao bih ti napisati esej.
Mogu i ja o lolu, očigledno, ali opet: da li je to prednost ili mana? lol je jednostavno uprostio neke stvari. Ja kontam vas koji to igrate godinama i štrebate, i onda dođe neki lol gde su svi itemi npr lepo razvrstani i podeljeni a AI ti lepo predloži šta je pametno kupiti za tog i tog heroja i sl. ;)
i nije tacno da ako igras 5 godina da znas igrati igru.
Pa nećeš znati igru u smislu nećeš biti ubica, ali ćeš naučiti ajteme, heroje i spelove im, tj teoriju. Primena svega je uvek individualna i tu se razliku noobovi, prosečni igrači i ubice.
Link to comment
Jebo vas kurac, pa vi ste svi ludi :D Gde su ona stara vremena kad smo svi igrali NBA Live, Fifu, Mortal Kombat, Tekken... kasnije PES, Madden NFL i slicne muske igre...Koji kurac sam dao skoro 400 ojra na apgrejt kompjutora kad nemam s kim da se sigram, svi pikaju Dote i Lolove... :frust:
biraj igru, samo da nije fudbal, da te oderem.
Link to comment
Imaćeš malo sutra stalno para. Ako te neko ubija više nego ti njega, džaba ti je svaki potion i support item, čim dođe do fajta, nećeš biti deo istog duže od 2 sekunde. Drugim rečima, poenta je preživljavati i ne dozvoljavati protivniku da te ubija jer jedino to pravi razliku. Njemu idu pare na vreme, isto kao i tebi. Killovi i asistencije prave razliku u parama. Parama kupuješ ajteme, ajtemi prave razliku u fajtu. Omg, pa šta to znači, kao u lolu uzmeš supporta i nikakva frka nije ako te neko kida stalno? Nije nego.
pa imao bi jos manje da gubis kad umres. bilo bi jos teze skupiti imete. think about that.
Očigledno ti drugovi nisu baš vični niti poznaju materiju, pošto ogromna većina stvari o kojima pričaš važi i za lol. Neopisiva je razlika ući u lol i kliknuti da ti da random game, a totalno je drugo odigrati draft pick meč ili ranked (kada se bira jedan po jedan heroj, u normalnu bira ko šta hoće, dok u draft i ranked ide heroj po heroj i sklapa se tim od tenka, kerija, supporta, džanglera i sl. To uglavnom igraju iskusniji i bolji igrači i razlika je dupe glava.
igraju i oni ove ranked gejmove. samo ne kontaju sta im pricam, jer onomad kad smo svi zajedno igrali dote bilo je isto kao sto sad igraju lol. znaci samo izaberes heroje i cepas. bez taktike, strategije, nego svako igra za sebe. znam sta je ban/pick gejm, ne moras meni objasnjavati ;) naravno da je razlika velika. samo, ni u tim ranked gejmovima ili cw-ima, takodje nema nista ono sto sam nabrojao u postu pre ovog.
U lolu ima neutralaca koji donose ili attack bonuse tipa slow i mali bonus na dmg ili mana i healt regeneracija i to se naravno deli u skladu sa tipovima heroja. Poenta, isto sranje drugo pakovanje. A ako misliš da je to neki super kvalitet što on mora da ubada 12 dugmića u toku fajta, onda suštinski drugačije gledamo na stvar. lol ima 6 i nekad ne stigneš ni tu sve da isklikćeš koliko god da si skilovan. Verovatno je to jedan od razloga što lol igra kako članak kaže tipa 10 puta više igrača nego dotu, ako ne i više...
to nema nikakve veze s onim sto sam ja rekao. jel znas uospte sta je stackovanje i pulovanje. pulovanje mozda znas jer cini mi se ima u lolu. a i u doti imas neutrale koji imaju auru i slicne stvari.a ovo za kvalitet :lol::isuse: pa fala bogu da je vazno ako moze pritisnuti 12 dugmica u fajtu. jer mozes uopste da zamislis da koristis 12 dugmica u roku od 10-15 sekundi. a u isto vreme gledati gde si, gde je enemi, gde su ti drugari i jos gledati da im pomognes. ako se dobro secam, ti si ranije rekao da nisi puno igrao dotu. pitaj te tvoje drugove koji igraju dotu u igraonici, da kako je igrati sa invokerom ili sa meepom. pa ce ti objasniti sta znaci koristiti 10+ dugmica u roku od desetak sekundi.a ono da ako umres nije svejedno da li imas 6 ili 12 dugmica je glupost. zato postoji awareness, pozicioniranje kao i citanje protivnika u svakom trenutku tokom fajta.
Šta tek da pričamo o lolu gde imaš žbunje u kojima su heroji nevidljivi? Koliko je tu tek bitno wardovanje, kako kad gde ko i sl... Na stranu koliko to doprinosi zanimljivosti igre kada ti je frka da mrdneš jel uvek neko možda čuči u šiblju da te nasikira.
taj zbun je sranje. i jos uvek ne kontam svrhu toga. a i nije neka filozofija staviti ward u zbun. mislim, zbun je tamo -> stavis ward i cao.
ol je jako pametno i iskusno smarajuće i frustrirajuće stvari uklonio, promenio, adaptirao za lakše igranje. Zato ga i pegla ceo svet. Šapu na 6 dugmića i cepaj. Ne znam zašto stalno spominješ kako je ovo teže, kao da je to neka prednost. Igrivost i količina zabave je jedino merilo kvaliteta igre. lol je očigledno našao sjajan recept. Da ne govorim o sporednim stvarima koje život znače tipa: pukne veza, rekonektuješ se bez problema, auto izbog saigrača i protivnika tj treba ti 30 sekundi da krene partija, sve je automatski, pregledno, i sl. Nema izlaženja i quitovanja kada se smoriš ili idu reportovi od saigrača koji prouzrokuju banove, nema sporih servera, itd, itd.
da, frustrirajuce i smarajuce za noobove koji igraju lol :D :P mislim, odigraj nekoliko partija dote sa drugovima, koji kontaju o cemu se radi pa ces videti da nije smarajuce sve to.ne znam, meni je izazov da igram nesto sto je mnogo teze i da budem bolji. naveo sam ti primer pesa. jel igras stalno na amater nivou ili na najjacem? ;)a ovo poslednje ima i u doti.
Mogu i ja o lolu, očigledno, ali opet: da li je to prednost ili mana? lol je jednostavno uprostio neke stvari. Ja kontam vas koji to igrate godinama i štrebate, i onda dođe neki lol gde su svi itemi npr lepo razvrstani i podeljeni a AI ti lepo predloži šta je pametno kupiti za tog i tog heroja i sl. ;)
ne bih ja to nazvao uproscavanjem, nego pojednostavljanje igre. da bude sto lakse, da privuce sto vise igraca. ne bih bas rekao da je to bas dobro.inace, daj taj izvor gde tvrdi da ima 10x ( :lol:) vise lol igraca nego dote. mislim to je zaista nemoguce. mozda 1.5, 2x vise u ovom trenutku, ali 10x to je vec preterivanje. btw, to sto ima vise igraca ne znaci da je bolja igra. ;)da ti objasnim ovako. ljudi sada gledaju got, walking dead, bb i ostale aktuelne serije. to su sad najgledanije. i svi kazu omfgwtf najbolja serija ikada. svi oni kazu to, koji nikada nisu gledali the wire. jer jednom kad pogledas wire i shvatis, onda vec znas sta je to najbolje ;) Edited by 189-
Link to comment
pa imao bi jos manje da gubis kad umres. bilo bi jos teze skupiti imete. think about that.
Da, ali to važi za obe ekipe jbt.
igraju i oni ove ranked gejmove. samo ne kontaju sta im pricam, jer onomad kad smo svi zajedno igrali dote bilo je isto kao sto sad igraju lol. znaci samo izaberes heroje i cepas. bez taktike, strategije, nego svako igra za sebe. znam sta je ban/pick gejm, ne moras meni objasnjavati ;) naravno da je razlika velika. samo, ni u tim ranked gejmovima ili cw-ima, takodje nema nista ono sto sam nabrojao u postu pre ovog.
Pa ako te ja kontam, onda je očigledno problem u njima. Doduše, delom, delom si spominjao stvari koje jednostavno ne postoje u lolu pa je normalno da će te gledaju belo kada im pričaš o tome.
a ovo za kvalitet :lol::isuse: pa fala bogu da je vazno ako moze pritisnuti 12 dugmica u fajtu. jer mozes uopste da zamislis da koristis 12 dugmica u roku od 10-15 sekundi. a u isto vreme gledati gde si, gde je enemi, gde su ti drugari i jos gledati da im pomognes. ako se dobro secam, ti si ranije rekao da nisi puno igrao dotu. pitaj te tvoje drugove koji igraju dotu u igraonici, da kako je igrati sa invokerom ili sa meepom. pa ce ti objasniti sta znaci koristiti 10+ dugmica u roku od desetak sekundi.a ono da ako umres nije svejedno da li imas 6 ili 12 dugmica je glupost. zato postoji awareness, pozicioniranje kao i citanje protivnika u svakom trenutku tokom fajta.
Care, praktično je nemoguće raditi sve to u 3 sekunde. To je maltretiranje, ako mene pitaš.
taj zbun je sranje. i jos uvek ne kontam svrhu toga. a i nije neka filozofija staviti ward u zbun. mislim, zbun je tamo -> stavis ward i cao.
Još samo da ward traje večno i da se uvek stigne postaviti ward, itd, itd. Svrha je da bude zanimljivije, i ako mene pitaš, i jeste zanimljivije tako nego da su te zone transparentne.
da, frustrirajuce i smarajuce za noobove koji igraju lol :D :P mislim, odigraj nekoliko partija dote sa drugovima, koji kontaju o cemu se radi pa ces videti da nije smarajuce sve to.
Naravno da nije smarajuće kada se nauči. Tačnije, ja uopšte nisam rekao da je dota smaranje, samo govorim o prednostima lola i zašto je trenutno ubedljivo najigranija igra na svetu. To je podatak koji treba da upamtiš od sve moje priče. Dota verovatno neće nestati, ali svakako u odnosu na lol izumire, tačnije, lol je prešišao po svemu, osim po vama veteranima koji ste sate dane mesece i godine spucali u štrebanje i sada vam je žao da to sve bude za dž. ;) Ja to kontam, ali isto tako imam igraonicu u kojoj je odnos 90:10 u korist lola. Osnovna, srednja pa i stariji ljudi. Poenta -> novi klinci ne pomišljaju na dotu, SVI igraju lol. Posledica toga ti je vest sa sajta b92 koju sam gore linkovao gde se dota ni ne spominje, zato sam rekao da se igra 10x više, a i zbog toga što se kod mene barem stvarno igra 10x više. Igra se duplo više od COD MW3, i igra se više nego što se WOW ikada igrao, malo li je? ;)
ne znam, meni je izazov da igram nesto sto je mnogo teze i da budem bolji. naveo sam ti primer pesa. jel igras stalno na amater nivou ili na najjacem? ;)
Dota nije mnogo teža, to je poenta. A i to što je teže ne znači da je bolje. Svakako je bolje znati igrati nešto što je teže, ali to je put kojim niko neće krenuti ko ima te dve opcije na startu, zato je lol to što jeste danas - najigranija igra na svetu. Misliš da je lako biti dobar u lolu? Pa pravila su ista za sve, ako je lako, lako je svima, dakle svi se ističu i kidaju? Malo sutra. ne bih ja to nazvao uproscavanjem, nego pojednostavljanje igre. da bude sto lakse, da privuce sto vise igraca. ne bih bas rekao da je to bas dobro.
da ti objasnim ovako. ljudi sada gledaju got, walking dead, bb i ostale aktuelne serije. to su sad najgledanije. i svi kazu omfgwtf najbolja serija ikada. svi oni kazu to, koji nikada nisu gledali the wire. jer jednom kad pogledas wire i shvatis, onda vec znas sta je to najbolje
Poređenje nije na mestu, ali nešto mi muka od gurmanske neke koju sam stukao, pa mi se ne da i u te detalje ulaziti. :(
Link to comment
Da, ali to važi za obe ekipe jbt.
pa bez obzira :D zamisli, towerhugujes pola vremena i cak i tako imas para. jednostavno u lolu je manji rizik nego u doti.
Doduše, delom, delom si spominjao stvari koje jednostavno ne postoje u lolu pa je normalno da će te gledaju belo kada im pričaš o tome.
problem je u tome sto su oni pre lola pikali s mnom dotu. i to godinama.jednotsavno, dota je toliko napredovala u poslednjih nekoliko godina da je to neverovaton. igrao sam ja cw i pre 5 godina i bilo je slicno sadasnjem pubu u doti/lolu. strategije bez.
Care, praktično je nemoguće raditi sve to u 3 sekunde. To je maltretiranje, ako mene pitaš.
preporucujem ti da pogledas ovaj video sa igracima dote iz igraonice. ali ajde, mozda i shvatis ako pogledas samo prvu scenu:

vidis ovu prvu scenu. lik koristio nekih 20 spellova u roku od minut. a za svaki spell ti treba 4 pritisnuta dugmica.a evo pogledaj kako to izgleda kad gledas lika kako koristi istog tog heroja

vidis da je moguce ;) a tu jos postoje heroji kao sto su meepo (imo, mnogo teze za kontrolisanje od ovog invokera, tinker, chen, ench...)

To je podatak koji treba da upamtiš od sve moje priče. Dota verovatno neće nestati, ali svakako u odnosu na lol izumire, tačnije, lol je prešišao po svemu, osim po vama veteranima koji ste sate dane mesece i godine spucali u štrebanje i sada vam je žao da to sve bude za dž. ;)Ja to kontam, ali isto tako imam igraonicu u kojoj je odnos 90:10 u korist lola. Osnovna, srednja pa i stariji ljudi. Poenta -> novi klinci ne pomišljaju na dotu, SVI igraju lol. Posledica toga ti je vest sa sajta b92 koju sam gore linkovao gde se dota ni ne spominje, zato sam rekao da se igra 10x više, a i zbog toga što se kod mene barem stvarno igra 10x više. Igra se duplo više od COD MW3, i igra se više nego što se WOW ikada igrao, malo li je? ;)
znam da je lol trenutno igraniji. ali samo da ti kazem nesto. nije bas toliko igranija kao sto ti mislis. pre godinu-dve bilo je oko 30 miliona igraca dote. sada je znatno manje zbog nekoliko razloga. pojavili su se hon i lol. to je odvuklo dosta igraca. svi nubovi koji nisu mogli da ownuju u doti presli na lol. drugo, izasla je dota2. to je odvuklo jos vise igraca. jednostavno dotu igraju pa skoro svega 10tak miliona igraca trenutno u svetu. dok je dota2 jos uvek beta i kad bude izasao, verovatno ce svi prestati igrati dotu a i dobar deo lol igraca ce takodje igrati dotu. jos jedna stvar. u lolu ima sigurno bar pola manje igraca nego sto se misli. lol je napravio fantastican posao sa hajpovanjem igrice. to im se odlicno isplatilo. hajp je hajp, pogotovo kad stize iz amerike.to si u pravu da novi, mladi igraci ni ne igraju dotu. velika vecina je samo cula za dotu, ili je isprobala 2-3 puta, delovalo na prvi pogled komplikovano. probali lol, lakse ajmo to igrati. to je ta logika koja je privukla mnoge igrace lola. igram dotu trenutno onako opusteno na nekom madjarskom serveru. igraca ima pa 20x manje nego u njegovom prajmu. velika vecina otisla igrati dotu2. novih igraca, a tu mislim na mlade od 13,14,15 godina, skoro pa i da nema. :Dinace, jos jedna stvar oko broja igraca. sc2 ima mnogo manje igraca i od jedne i od druge igre. a najvise spretnosti treba. e pa zato mogu dobiti svi po jedan :hai: od mene. sc2 ce biti prva igra koju cu instalirati kad nabavim novi komp. jednostavno moram isprobati tu kraljevsku igru. jednostavno me privlaci to nenormalno umece da budes dobar u tome.
Link to comment

heh, dotametrija :lol:

igrace se i ti avioni..nesto mi drugo vezalo paznju u teskim danima robijesipas dupli balantajn, i skupljas po pustinji čepove sa predratnih flaša, kolješ ljude mačetom, lutaš po vrletima i polako se primičeš Novom Vegasu.
ne znam, meni new vegas pruza neko egzistencijalno zadovoljstvo u lutanju, ceprkanju po kolibama, pljackanju leseva, zdranju pustinjskih glodara...najvise volim da posle klanja putnika-namernika sednem u neku posranu kolibu, ispijem pivo i pustim radio mojave ili kako se vec zove. tada dozvolim sebi da skinem hokejasku masku sa lica, nosim je od pocetka.ja vise ni ne znam da li uopste zelim da stignem u New Vegas, bas mi je lepo ovako
Ja sam isto to radio, rešavao sve neke nebitne kvestove i blejao po divljini. Ako nisi, instaliraj i sve ekspanzije, ima baš zabavnih. To inače uvek praktikujem, sačekam 1-2 godine od izlaženja igre, i onda instaliram sve pačeve, ekspanzije i par modova. Em mi sve ide mnogo brže (jača mašina) nego onima koji su je igrali prilikom izlaska, em imam mnogo više sadržaja. Ako nisi odradio one nakaze u kamenolomu (ionako ne možeš odmah direktno najkraćim putem u Las Vegas jer će te pocepati), način na koji sam ja to uradio (iako sam bio ispod valjda 10. nivoa) je da nabavim što više džebane i snajper. I onda ideš od jedne do druge građevinske mašine, od vrha prema dnu i kokaš ih jednog po jednog. Kasnije sam provalio da ako to radiš pre nego što dobiješ quest da to radiš, beštije će se spawnovati pa možeš da ih kokaš dva puta. Ipak, da bi završio zadatak, moraš biti mnogo jači (i imati bar brotherhood oklop) jer ćeš morati u pećine da bi istrebio ostatak. Inače, trojka mi je mnogo bolja od Vegasa, i što se tiče okoline i što se tiče zadataka i samog kraja.
Link to comment
heh, dotametrija :lol:Ja sam isto to radio, rešavao sve neke nebitne kvestove i blejao po divljini. Ako nisi, instaliraj i sve ekspanzije, ima baš zabavnih. To inače uvek praktikujem, sačekam 1-2 godine od izlaženja igre, i onda instaliram sve pačeve, ekspanzije i par modova. Em mi sve ide mnogo brže (jača mašina) nego onima koji su je igrali prilikom izlaska, em imam mnogo više sadržaja.Ako nisi odradio one nakaze u kamenolomu (ionako ne možeš odmah direktno najkraćim putem u Las Vegas jer će te pocepati), način na koji sam ja to uradio (iako sam bio ispod valjda 10. nivoa) je da nabavim što više džebane i snajper. I onda ideš od jedne do druge građevinske mašine, od vrha prema dnu i kokaš ih jednog po jednog. Kasnije sam provalio da ako to radiš pre nego što dobiješ quest da to radiš, beštije će se spawnovati pa možeš da ih kokaš dva puta. Ipak, da bi završio zadatak, moraš biti mnogo jači (i imati bar brotherhood oklop) jer ćeš morati u pećine da bi istrebio ostatak.Inače, trojka mi je mnogo bolja od Vegasa, i što se tiče okoline i što se tiče zadataka i samog kraja.
nemoj da se ljutiš, ali ti si najveći nerd koga sam ikada imao prilike da čitam. u pozitivnom smislu, naravno.
Link to comment
to nema nikakve veze s onim sto sam ja rekao. jel znas uospte sta je stackovanje i pulovanje. pulovanje mozda znas jer cini mi se ima u lolu. a i u doti imas neutrale koji imaju auru i slicne stvari.a ovo za kvalitet :lol::isuse: pa fala bogu da je vazno ako moze pritisnuti 12 dugmica u fajtu. jer mozes uopste da zamislis da koristis 12 dugmica u roku od 10-15 sekundi. a u isto vreme gledati gde si, gde je enemi, gde su ti drugari i jos gledati da im pomognes. ako se dobro secam, ti si ranije rekao da nisi puno igrao dotu. pitaj te tvoje drugove koji igraju dotu u igraonici, da kako je igrati sa invokerom ili sa meepom. pa ce ti objasniti sta znaci koristiti 10+ dugmica u roku od desetak sekundi.a ono da ako umres nije svejedno da li imas 6 ili 12 dugmica je glupost. zato postoji awareness, pozicioniranje kao i citanje protivnika u svakom trenutku tokom fajta.
imho ovo ubija igrivost i zato ga je lol zgazio po popularnosti.da bi mogao da pritisnes odgovarajucih 15 dugmica u 3 sekunde treba da vezbas ko dzordan da bi stigao do nba...i, sta je svrha toga?(osim da oni koji to drkaju 5 godina svaki dan mogu da demonstriraju kako su superiorni u odnosu na pocetnike... koji onda odu da igraju nesto sto se moze dovesti na pristojan nivo nakon par meseci)
taj zbun je sranje. i jos uvek ne kontam svrhu toga. a i nije neka filozofija staviti ward u zbun. mislim, zbun je tamo -> stavis ward i cao.
:0.6:cim nesto ima u lol.u a da nema doti to mora da je sranje!na mapi imas toliko zbunja da nema sanse sve da pokrijes.+ na pocetku nemas para da kupujes vardove jer ce te onda protivnici unakaziti boljim item.imada napisem tvojom terminologijom "znas koliko ti to zahteva situational awareness.a, narocito ako protivnik ima stealth heroje, ili ako moras da pazis da ti se jungler ne zavuce iza ledja" (i zaskoci te iz neposredne blizine, jer nisi tower hugovao ko sto je red na pocetku)inace, sto se tice onoga da te drugari nisu razumeli, i ne cudi me. toliko si navucen na dotu da koristis interni sleng u svakoj drugoj reci.
Link to comment

Zadnja stvar koju igrah online je UBO(Ultimate Baseball Online).Dodje drugar, pa mi priča Dota ovo-ono, a ja blage veze nemam o čemu govori.Ja sam RPG fanatik. Priča mi je bitna za igru. Jebeš to, ako treba da stisneš 156 tastera u 5 sekundi. Ja sam zato slabo igrao i borilačke igre.Kao što reče Dabović, za Fallout 3. Idem divljinom, istražujem okolinu, tražim vredne predmete, uz povremenu borbu...Di ćeš lepše.

Link to comment
imho ovo ubija igrivost i zato ga je lol zgazio po popularnosti.da bi mogao da pritisnes odgovarajucih 15 dugmica u 3 sekunde treba da vezbas ko dzordan da bi stigao do nba...i, sta je svrha toga?(osim da oni koji to drkaju 5 godina svaki dan mogu da demonstriraju kako su superiorni u odnosu na pocetnike... koji onda odu da igraju nesto sto se moze dovesti na pristojan nivo nakon par meseci)
nema to nikakvu vezu sa lolom. jer je ovoga bilo i pre pet godina kad lola jos uvek nije bilo, pa se igralo. lol je popularniji zbog drugih stvari.kako sta je svrha toga? zar nije svrha da pobedis? da budes bolji od ostalih? nije samo u tome stvar da nabudzis damage i da budes 'jaci' od protivnickog heroja. treba koristiti poneakd i mozak da ga izjebes na drugi nacin. da budes spretniji. kakvo glupo pitanje.
:0.6:cim nesto ima u lol.u a da nema doti to mora da je sranje!na mapi imas toliko zbunja da nema sanse sve da pokrijes.+ na pocetku nemas para da kupujes vardove jer ce te onda protivnici unakaziti boljim item.imada napisem tvojom terminologijom "znas koliko ti to zahteva situational awareness.a, narocito ako protivnik ima stealth heroje, ili ako moras da pazis da ti se jungler ne zavuce iza ledja" (i zaskoci te iz neposredne blizine, jer nisi tower hugovao ko sto je red na pocetku)inace, sto se tice onoga da te drugari nisu razumeli, i ne cudi me. toliko si navucen na dotu da koristis interni sleng u svakoj drugoj reci.
za taj zbun sam rekao da je glupost prvi put kad sam video lol. bez i da sam znao kakva je igrica. cemu svrha toga. onaj ko zna igrati, koji malo pazi ce znati da si tamo. stavi ward i cao. a ti tamo stojis, cekas na gank, umesto da farmujes ili harassujes (napadas protivnika, ne das mu da pridje tvojim kripovima).navucen :lol: nedeljno odigram samo 3-4 partije. vise gledam profesionalne timove preko streamova. koristim sleng, jer ne vidim nacin kako da nadjem odgovarajucu srpsku rec koja bi to u potpunosti prevela tu rec.nego, jesi li ti igrao dotu?
Link to comment
kako sta je svrha toga? zar nije svrha da pobedis? da budes bolji od ostalih? nije samo u tome stvar da nabudzis damage i da budes 'jaci' od protivnickog heroja. treba koristiti poneakd i mozak da ga izjebes na drugi nacin. da budes spretniji. kakvo glupo pitanje.
Jbt, stvarno misliš da u lolu ne treba mozak? Čovek je lepo rekao, koliko traju fajtovi, 12 dugmića je god damn previše i odlepio bi od toga. Doduše, kada bi savladao, verovatno bi se osećao jako moćno kao jedan od milion.
za taj zbun sam rekao da je glupost prvi put kad sam video lol. bez i da sam znao kakva je igrica. cemu svrha toga. onaj ko zna igrati, koji malo pazi ce znati da si tamo. stavi ward i cao. a ti tamo stojis, cekas na gank, umesto da farmujes ili harassujes (napadas protivnika, ne das mu da pridje tvojim kripovima).
To je tvoje mišljenje, moje je da baš povećavaju uzbudljivost. "onaj ko malo pazi, znaće da si tamo" :lol:, pa jedino ako je vidovit. Nemaš pojma koliko samo puta uđeš i kao "ma nema šanse da je tu", kad ono... Bottom line: nikad ne možeš da budeš siguran, zato je i zanimljivo.Kao što već rekoh, kvalitet igre se ne gleda po tome koliko je teška, laka, i sl. Jedino merilo je IGRIVOST koja proizilazi iz svih mogućih karakteristika igre - i koliko te igra vuče da provedeš vremena sa njom. U tom smislu, lol je očigledno šampion sveta, i to ubedljivo i tu nema šta da se diskutuje. Vi dotaši možete da pričate kako su svi ti ljudi ludi, i kako je lol za decu i lak, ja vam kažem da se prešaltate na lol i pokupite sve pare, ogromne pare. Pošto se dota igra sa 12 dugmića a lol sa 6 kontam da na 6 ima da sevaju spellovi u mikrosekundi. :PŠta je bolje nema smisla više pričati, jasno je da se nećemo složiti.
Link to comment
nema to nikakvu vezu sa lolom. jer je ovoga bilo i pre pet godina kad lola jos uvek nije bilo, pa se igralo. lol je popularniji zbog drugih stvari.kako sta je svrha toga? zar nije svrha da pobedis? da budes bolji od ostalih? nije samo u tome stvar da nabudzis damage i da budes 'jaci' od protivnickog heroja. treba koristiti poneakd i mozak da ga izjebes na drugi nacin. da budes spretniji. kakvo glupo pitanje.
nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.
za taj zbun sam rekao da je glupost prvi put kad sam video lol. bez i da sam znao kakva je igrica. cemu svrha toga. onaj ko zna igrati, koji malo pazi ce znati da si tamo. stavi ward i cao. a ti tamo stojis, cekas na gank, umesto da farmujes ili harassujes (napadas protivnika, ne das mu da pridje tvojim kripovima).
ko sto rekoh - pogledaj koliko zbunja ima na mapi i razmisli da lia) mozes da ga izbegnes prolazak pored svakog od njihb) da ward.ujes svaki od njihc) da znas tacno gde je svaki od protivnika, pa da izbegnes bas taj zbun u kom on (mozda) cucizbunje je jedan od elemenata koji osetno povecava kompleksnost igre bez spustanja igrivosti, jer uvodi solidnu dozu neizvesnosti. no dzaba pricam - posto ti sve znas vec onog trenutka kad nesto prvi put vidis, onda cenim da si ipak ti u pravu.ps. u zbunju se ne cuci, nego se koristi povremeno. ako ti tvoji ortaci provedu duze vremena sedeci u zbunju, pa na osnovu toga ti ovo pricas.. jebiga, glupi ti ortaci. Edited by Zverilla
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...