Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Mislim da se pitanje dolaska PayPala-a podiže na neki nivo koji ne zaslužuje. Realno, internet kupovina zanimljiva je jako malom procentu ljudi u Srbiji.Naravno da nemam ništa protiv da stvari u ovoj zemlji funkcionišu na način na koji funkcionišu u sto drugih, normalnijih zemalja.Vest o podizanju limita na uvoz robe bez carine vidim kao nekakav znak ohrabrenja pred eventualni dolazak PayPala, ali to je samo posmatranje jednog leika.
Ma naravno da to nikome neće spsiti život ili drastično poboljšati isti.Ali jbga baš zato , kad takve budalaštine rade i prolazi im....
Link to comment
Ja kupujem ameriken ekspresom i masterom.
Dušane, da li si probao da registruješ tu Ameriken Ekspres karticu na PayPal-u? Ranije su se, svi znamo, mogle registrovati i MC i Visa kartice sa kodom Srbije u onom 16-ocifrenom broju, ali otkad je Paypal uveo neku dodatnu softversku kontrolu, to ne prolazi. Ipak, kažu da je Amex jedina kartica koja se i dalje može registrovati i, sledstveno, koristiti za plaćanje Paypal-om iz Srbije.
Link to comment

Nije book depository, ali amazon.de trenutno ima u ponudi 3 knjige na engleskom za 15e. Doduse ponuda je ogranicena, tj. nije za sve naslove. I ne znam kako bi islo s postarinom za 3 komada. No, s obzirom da su knjige cesto 10e, usteda moze da bude i 50%.

Link to comment
koja je konkretna korist od paypal-a? moze se kod intese uzeti visa kartica koja zavrsava posao.
sa strane korisnika, odnosno kupca korist bi bila da samo na jednom mestu ostavljaš podatke, a ne na svakom sajtu na kojem kupuješ, a takođe postoji gomila sajtova na kojima je paypal jedini način plaćanjaoni koji zarađuju na netu mogli bi o drugim benefitima paypala
Link to comment
koja je konkretna korist od paypal-a? moze se kod intese uzeti visa kartica koja zavrsava posao.
Intezina visa kartica završava posao kad naručujemo kod amazona ili drugih internet radnji. Međutim, Paypal je jedini mogući način plaćanja kad hoćeš da kupiš nešto na ebay-u. Na ebay-u ne možeš da platiš visa karticom, pošto su tamošnji prodavci većinom fizička lica koja koriste paypal kao servis preko koga primaju (tvoje) uplate.edit:Mada je i kupovina na ebay-u dovoljno velika korist od Paypala, još važnija korist je ta što olakšava slobodno preduzetništvo, tj, olakšava bilo kom fizičkom licu iz Srbije (tebi, meni, Rasu) da prodaje svoje proizvode/usluge putem interneta. Postoje neki serisi koji i sada omogućuju da online prodajemo proizvode/usluge stranicima i primamo njihove uplate (moneybookers, 2checkout itd.) na naš tekući račun; ipak, stranci su malo zaguljeni jbg, i 99% njih pristaju da posluju sa tobom isključivo uz posredstvo Paypal-a, tako da... Edited by Willow
Link to comment
Intezina visa kartica završava posao kad naručujemo kod amazona ili drugih internet radnji. Međutim, Paypal je jedini mogući način plaćanja kad hoćeš da kupiš nešto na ebay-u. Na ebay-u ne možeš da platiš visa karticom, pošto su tamošnji prodavci većinom fizička lica koja koriste paypal kao servis preko koga primaju (tvoje) uplate.edit:Mada je i kupovina na ebay-u dovoljno velika korist od Paypala, još važnija korist je ta što olakšava slobodno preduzetništvo, tj, olakšava bilo kom fizičkom licu iz Srbije (tebi, meni, Rasu) da prodaje svoje proizvode/usluge putem interneta. Postoje neki serisi koji i sada omogućuju da online prodajemo proizvode/usluge stranicima i primamo njihove uplate (moneybookers, 2checkout itd.) na naš tekući račun; ipak, stranci su malo zaguljeni jbg, i 99% njih pristaju da posluju sa tobom isključivo uz posredstvo Paypal-a, tako da...
To je to...Ima bar 5-6 sajtova (koji me interesuju) koji razmatraju samo PP...Njima je to verovatno pitanje sigurnosti
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mozda Vam ovo moze biti od koristi, naime imao sam problema sa kupovinom proizvoda iz Amerike, onda sam na netu nasao www.viaddress.com, gde je moguce da obavite kupovinu iz bilo koje prodavnice na netu, kreiraju virtuelnu americku adresu, registracija je besplatna, moze sa se kupi sa Ebay-a , amazon.com i sl. Ukoliko prodavnica ne prihvata Vasu karticu, oni kupuju umesto Vas, a proizvodi Vam stizu na kucnu adresu. Povoljniji su od konkurencije, svima preporucujem.

Link to comment
Mozda Vam ovo moze biti od koristi, naime imao sam problema sa kupovinom proizvoda iz Amerike, onda sam na netu nasao www.viaddress.com, gde je moguce da obavite kupovinu iz bilo koje prodavnice na netu, kreiraju virtuelnu americku adresu, registracija je besplatna, moze sa se kupi sa Ebay-a , amazon.com i sl. Ukoliko prodavnica ne prihvata Vasu karticu, oni kupuju umesto Vas, a proizvodi Vam stizu na kucnu adresu. Povoljniji su od konkurencije, svima preporucujem.
Hm, sada sam koristio njihov kalkulator. Jel to sve sto se placa? Meni je preko forwardita za manje stvari oko 32 dolara + 10 usluga bila standardna cena. Ali je stizalo za 15-20 dana. Ovde je 53 dolara ali stize za nekoliko dana
Link to comment
Mozda Vam ovo moze biti od koristi, naime imao sam problema sa kupovinom proizvoda iz Amerike, onda sam na netu nasao www.viaddress.com, gde je moguce da obavite kupovinu iz bilo koje prodavnice na netu, kreiraju virtuelnu americku adresu, registracija je besplatna, moze sa se kupi sa Ebay-a , amazon.com i sl. Ukoliko prodavnica ne prihvata Vasu karticu, oni kupuju umesto Vas, a proizvodi Vam stizu na kucnu adresu. Povoljniji su od konkurencije, svima preporucujem.
Šta se primate?Ovo je očigledan spamer. Reklamira a ništa konkretno ne kaže.1.post pa odmah reklama sajta "boljeg od konkurencije".Od koje konkurencije i šta i koliko je to jeftinije?Stupidarija.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...